Sayfa 282/997 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Geçen hafta forumda bir arkadaş
    finansbank bono %14.90 (mevduat karşılığı) 5 aylık bağladım şeklinde bir oran paylaşmıştı.
    Geçmiş sayfalarda bulamadım. Bu bono bankanın kendi bonosu mu?
    Miktar limiti ne kadar?. Şubelerden alınabiliyor mu?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Yilda 55500 tl geliriniz var ama aylik 4625 lira gene de yetisemiyor musunuz- Allah allah.........
    Sizin masraflarinizi kismaniz gerekli ana madde bu...
    Kazancımın büyük çoğunluğu kredi geri ödemelerine gittiği için evet malesef durum bu.
    5 ay sonra kredilerimin tamamı bittiğinde epey bir rahatlama olacağı kanısındayım.

Şuanki aylık kredi ödemem : 2890 tl.

3.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    TESKOMB ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası kefaleti ile tüm esnafa tam 1 yıl ödemesiz 3o bin TL den 150 bin TL kadar düşük faizli işletme destekleme ihtiyaç kredileri Türkiye Halk Bankası aracılığı 2017 senesinde de verilmeye devam etmektedir. Bakanlar kurulu kararı ile hazinenin %50 faiz desteği ile sağlanan bu kredi ile ister işletmenizin ihtiyacı olan makine alımlarında bulunabilir, ister iseniz ticari araçlarınızı sıfırı ile yenileyebilirsiniz. Esnaf Kefalet Kredileri ile 60 aya kadar vadeli kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımızın hangi gerekli evrakları temin etmesi gerektiği ve size özel sunulan bu imkanlara ait faiz oranları ile hesaplamalarını sizler için bu alanda sergiledik.(devamı alttaki linkdedir-umarım size faydası olur)

https://www.kosgebkredi.net/esnafa-1...eme-kredileri/
    Başvuruda bulundum ve 30 k aldım .
    Aldığım paranın % 60'ıni kredi kartlarina % 40ini ise iş yeri için aciliyeti olan islere kullandim

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Finansbank TL bono

14.90% mevduat karşılığı - 5 aylık
    limit varmi?

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Geçen hafta forumda bir arkadaş
    finansbank bono %14.90 (mevduat karşılığı) 5 aylık bağladım şeklinde bir oran paylaşmıştı.
    Geçmiş sayfalarda bulamadım. Bu bono bankanın kendi bonosu mu?
    Miktar limiti ne kadar?. Şubelerden alınabiliyor mu?
    Geçen haftaki 112 gün lüktü

28 eylül dü tarihi

13.85 basit 14.53 bileşik diyor kapta var .

Finansbank kendi bonosu .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Geçen haftaki 112 gün lüktü

28 eylül dü tarihi

13.85 basit 14.53 bileşik diyor kapta var .

Finansbank kendi bonosu .

%13.85 basit faizin (%10 stopajla) mevduat karşılığı (%15 stopaj) %14.66 ya geliyor. %14.90 mevduat karşılığı oranı türetemedim.

%14.66 mevduata çok yakın, değmeyebilir. Ama %14.90 olsaydı portföyün belirli bir kısmıyla alabilirdim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    %13.85 basit faizin (%10 stopajla) mevduat karşılığı (%15 stopaj) %14.66 ya geliyor. %14.90 mevduat karşılığı oranı türetemedim.

%14.66 mevduata çok yakın, değmeyebilir. Ama %14.90 olsaydı portföyün belirli bir kısmıyla alabilirdim.
    Bu 3.5 ay belki 5 ay olan daha yüksek faizle ve haftaya satılıyor da olabilir .

Pazartesi bir şubeye bir sorun isterseniz ama 5 aylık bit süre bana çok uzun geliyor .

Faiz artarsa da erken çıkmada zarar oluşur bono olduğu için buna da dikkat etmek lazım

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bu 3.5 ay belki 5 ay olan daha yüksek faizle ve haftaya satılıyor da olabilir .

Pazartesi bir şubeye bir sorun isterseniz ama 5 aylık bit süre bana çok uzun geliyor .

Faiz artarsa da erken çıkmada zarar oluşur bono olduğu için buna da dikkat etmek lazım

Pazartesi şubeye sormak lazım. %14.90 5 aylık ise 32 ve 46 günlük mevduata göre bileşik faiz kaybı da oluşacak. Diğer bankaların da bonolarını araştırmak lazım. Ancak tahminim bankalar arası rekabeti arttıracağından bankalar bonoya belirli bir süre daha mesafeli bakacaklar.

Sayfa 282/997 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •