Sayfa 285/997 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Merhaba
    Oncelikle ilginize teşekkürler.

İçinde olduğum vaziyete en iyi sizin yorumunuz temas etmiş.

Mevcuttaki aylık odemesi 3000 tl ye yaklaşan ve son 5 ayı kalan kredilerimi kapatmak suan zaten mantıksız zira kalan anaparayi oduyorum herhangi bir indirim söz konusu olmayacak.
    Ve bu rakam beni pek sıkıntıya sokmuyor açıkçası.

Kredi kartlarına gelince ise, ekim ayının başlaması ile 6 ay boyunca yıllık ciromun en yoğun olacağı kış aylarına giriyor olacağım.

Bir yandan da 2-3 ay faiz yiyip (ayda max.500 yerim) ardından faiz yemedigim rakamlara dusurebilirim diyorum. (Kredi kartları borcum 20-25 k yı geçmediği sürece faiz yemiyorum)

Bu esnada kredilerim biteceği için kartlari kapatmak için her ay 3000 tl'm olacak.
    Zira yıllardır ayda 3000 kredi ödediğim için her ayın 7'sine 3000 tl biriktirebilmek artık benim için alışkanlık haline geldi.

Bu plana göre gidersem durum kabaca söyle olur ;
    1. Önümüzdeki 5 ayda kredilerim biter.bu süre zarfında ben ayda ortalama 350 desek 1750 tl faiz yerim. Ama nakit parama dokunmadigim için 140K param ayda min. 1300 mevduat getiriri getirir.

2. Kredilerim bitince ayda 3000 tl ödeme gücüm boşa çıkar.
    Yaklaşık 12-14 ay gibi bir zamanda hiç faiz yemeden kredi kartlarimi bitiririm.

3.bu esnada mevduatim buradan alacağım yardimlarla (kesinlikle birilerinin gazına gelip riskli yatirimlar düşünmem zira fakirin tavuğu tek tek yumurtlar) vadeli , döviz , altın vs gibi risksiz yada kismen min. Riskli yatirimlarla 140k olan param biraz daha artmış olur ve her zamam bir güvence olarak kenarda bekler.

Banka borçlarina nanik yapma yoluna gelince..
    Çok sıkıntılı ve cidden son nokta süreci.
    Birkaç arkadaşım yaptı bunu zamanında.

Banka bir yerden sonra mecburen pesinizi bırakıyor zaten alabileceği birsey yok ise o sürede de birakmasada birsey alamıyor.
    Ancak. .
    1. Ufacık hesap hatası sıkıntı getirir.
    2. Hayatinizin önünüzde 6-7 yıllık süreci çok zor geçer.
    3. İtibari olarak çok sıkıntı yasarsiniz.

Ha.. yapilamaz mi..
    Bir arkadaşım tamamen bittiğini farkedince hazır kredi puanı yüksek ve kartları limitleri dolu . 2 ay içinde hepsini paraya çevirdi. % 2 komisyonla krefi kartlarini bosaltip paraya çevirdi. Tüm bankalardan kefilsiz kredi çekti. Kmh limitlerini çekti.
    Devlet ve şahıs borcu birakmadi hepsini temizledi.
    bir gecede kapattı dükkanını.
    Ilk 2 ay ortadan çekildi bir kenara kafasini dinledi.
    (Sanirim devlet ve şahıs borçlarını odedikten sonra bankalardan topladığı para 300 k civari)

Eşinin adina ayni sektör de farklı bir semtte isyeri açtı.
    Isini gücünü topladi ama siz de tahmin edersiniz bankalar avukatları çok taciz etti.
    Ama sonuçta birsey alamadilar.

Söylediğine göre 1-2 sene daha geçmesi gerekiyormuş (şuanda bu durum olali sanirim 5 sene oldu)
    1-2 sene sonra tüm borçları finans sirketinden de alinamadigi için silinecekmis.

Sonuç olarak benim için hem etik dışı hemde çok gereksiz zahmet barindiran bir seçim yolu bu.
    Excel kullanın. Ay ay gelir gider alt alta koyun hesap yapın. Tahmini 1 sene 2 sene 5 sene sonrasını hesap edin.

Elinizi korkak alıştırmayın tatil benzin cenaze düğün her şeyi yazın sonra yazdığımızı %20 fazlasını harcayacak gibi düşünün.

Her ay sonunda hesaba riayet ettiniz mi etmediniz mi kontrol edin. Eğer fazla verdiyseniz hanımı yemeğe çıkartın, çocuğa hediye alın veya kendinize bir şey alın.

Eksik varsa önce nedenini bulun. Kaçınılmaz bir şey mi? Öyle bile olsa kendinize ceza verin mutlaka hedef rakamı yakalayın ileriki aylarda.

Ben çok zor koşullarda tek maaş 0 lira birikim ve binlerce lira borçla evlenmiştim. Çok şükür sonra toparladım, yöntem olarak da böyle yaptım ama herkesin bilgisi kendine işinize yararsa diye yazdım.

2.  Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    Aktifbank n kolay bono kullanan var mi arkadaşlar?Görüşleriniz neler?(Mevduat sigortasi kapsaminda olmadigini biliyorum)

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Benim de vardı, bir gece yangın çıktı hesaplara ulaşamaz olduk. Sanki her an bir operasyona kurban gidecek gibi hissediyor insan. Damat ayrıldıktan sonra da işleri pek iyi gitmiyormuş söylentileri var. Küçük bir fark için sinir harbi yapıp, geceleri ya bir şey olursa korkusunu yaşamaya değmez.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Nükleer bitcoin uzmanından daha mı iyi bileceksiniz o bir şeye kötü derse kötü iyi derse iyidir

4.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Ben isterim.
    Nükeleer enerji çevreyi en az kirleten enerjilerden biridir.
    Araştırırsanız görürsünüz.
    Green***in propagandalarına kanmayalım.
    masa kadarmış yuh sadece 1 reactor core'unun içinde 50-60 adet rod grupları bulunur,her bir rod grubu masadan büyük ve ağırdır. bu rodlar 2-3 senede bir verimi düştüğü için değiştirilir. aslında kullanılmış rod'un %97si hala U235 formunda yani yakılmamıştır. %3 diğer trans nucleitleri oluşturur. dünyada sadece fransa ve rusya ticari olarak bu çubukları yeniden işleyip mox fuel üretir. kullanılmış çubuklar 10 sene havuzda soğumaları için tutulur,bu aşamada aktif soğutmaya ihtiyaç vardır.eğer elektrik kesilir ve bu pompalar basamazsa bu çubuklar erir ve lav haline gelip havuzun dibini deler,fukuşimada olanda budur. nükleer enerjiye karşı değilim,hazine garantili anlaşmalara karşıyım. özel sektör becerebiliyorsa yapsın beceremiyorsa devlet yapar bu kadar basit.

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    masa kadarmış yuh sadece 1 reactor core'unun içinde 50-60 adet rod grupları bulunur,her bir rod grubu masadan büyük ve ağırdır. bu rodlar 2-3 senede bir verimi düştüğü için değiştirilir. aslında kullanılmış rod'un %97si hala U235 formunda yani yakılmamıştır. %3 diğer trans nucleitleri oluşturur. dünyada sadece fransa ve rusya ticari olarak bu çubukları yeniden işleyip mox fuel üretir. kullanılmış çubuklar 10 sene havuzda soğumaları için tutulur,bu aşamada aktif soğutmaya ihtiyaç vardır.eğer elektrik kesilir ve bu pompalar basamazsa bu çubuklar erir ve lav haline gelip havuzun dibini deler,fukuşimada olanda budur. nükleer enerjiye karşı değilim,hazine garantili anlaşmalara karşıyım. özel sektör becerebiliyorsa yapsın beceremiyorsa devlet yapar bu kadar basit.
    Nükleer çubukları Türkiye'de üretebiliyor muyuz?. Elin çubuğuyla nükleer santrale giriyoruz. Durum bu. Aslında biz o santralleri nükleer çubukların imalatçılarından kiralıyoruz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Nükleer çubukları Türkiye'de üretebiliyor muyuz?. Elin çubuğuyla nükleer santrale giriyoruz. Durum bu. Aslında biz o santralleri nükleer çubukların imalatçılarından kiralıyoruz.
    güneş enerji sistemleri dururken neden nükleere yöneliriz anlamıyorum? Artık güneş enerji panellerinin camlarını bile trkcm üretebiliyor.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    o santralin inşaat malzemesi hariç bir bir şeyi burada üretilmeyecek buna yakıtıda dahil, nükleer çubuk üretmek için uranyumu zenginleştirmen lazım bunu en son iran denedi başına gelenleri biliyorsunuz. o yüzden yakıt çubuğu üretimini unutun. santrali zaten ruslar işletecek,oradaki hiç bir teknoloji bize ait değil. santralin en önemli parçası olan yazılım bize açık değil kontrolümüz dışında.
    Son düzenleme : powerpc; 01-10-2017 saat: 21:24.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    güneş enerji sistemleri dururken neden nükleere yöneliriz anlamıyorum? Artık güneş enerji panellerinin camlarını bile trkcm üretebiliyor.
    Baz yük regülasyonu için nükleer/baraj/doğazgaz/kömür (biri ya da kombinasyonları) santralleri şart. Enerjiyi depolamak çok zor. Eğer pil teknolojisi kaydadeğer bir gelişme gösterirse güneş/rüzgar/jeotermal baz yüke daha fazla katkıda bulunabilir. Ama pil teknolojisinde böyle bir gelişme henüz yok.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 285/997 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •