Sayfa 348/997 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Arkadaşlar aktifbankin N Kolay bononun riski nedir.bilgilendirirseniz sevinirim

GT-I9190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by efetur2 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar aktifbankin N Kolay bononun riski nedir.bilgilendirirseniz sevinirim

GT-I9190 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Valla kimse riskini bilemez ..aktifbank yatırım bankası mevduat toplayamıyor ama böyle banka bonosu çıkartıyor. Siz kendi öngörunuzle yada aktifbank in sahipleri iştirakleri hakkında bilgi edinerek bir karar verebilirsiniz.

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Çok yerinde bir girişim.
    Bugüne kadar yapılmamış olması büyük eksiklik.

4. http://www.businessht.com.tr/ekonomi...adan-cikarildi
    Torba yasada, TCMB'nin reel sektörün yabancı para cinsi borçlanmasından kaynaklanan borçlanma ve kur riskini izleyebilmesini kolaylaştırmayı amaçlayan gerçek ve tüzel kişilerden bilgi istemesini düzenleyen maddesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Muhalefet tasarıdaki ilgili maddeyi firmaların takip altına alınacağı, serbest piyasa ekonomisine uygun olmadığı, siyasilerden talep geldiğinde döviz satmayanların "vatan haini ya da FETÖ'cü" ilan edileceği, "fişleme olacağı" gerekçesiyle eleştiriyor.

Komisyonda kabul edilen 37. madde ile TCMB'ye "Gerçek ve tüzel kişilerden döviz pozisyonunu etkileyen işlemlerini izlemek amacıyla belirleyeceği gerçek ve tüzel kişilerden her türlü bilgi ve belgeyi isteme" yetkisi getiriliyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ilgili yasadaki amacın firmaların borçlanmasına sınır getirmek olmadığını ancak borçların yönetilmesine ilişkin genel bir çerçeve çizilmesini amaçladığını söyledi.

"Ölçemezseniz kontrol edemezsiniz" diyen Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi İbrahim Turhan, iktisadi birimler karar alırken her zaman kendi çıkarını ön plana alırlar. Bizim yapacağımız takibin rolü (firmaların alacakları) kararların sistemik risk oluşturmasıyla sınırlı olmasıdır. Serbest piyasa ekonomisinden vazgeçmek gibi bir durum asla söz konusu değildir" dedi.

5. dün akşam hsbc den aradılar, 250 k ya kadar % 15 kampanyası varmış. hiç yapan oldu mu? arayan hsbc ama ben yine de bir an çekindim.

ne dersiniz forumdaşlar bu işe ?

6.  Alıntı Originally Posted by cemalbb Yazıyı Oku
    dün akşam hsbc den aradılar, 250 k ya kadar % 15 kampanyası varmış. hiç yapan oldu mu? arayan hsbc ama ben yine de bir an çekindim.

%15 diye bir oran hiç duymadım..ama mümkün tabi..

Alıntı Originally Posted by cemalbb Yazıyı Oku
    dün akşam hsbc den aradılar, 250 k ya kadar % 15 kampanyası varmış. hiç yapan oldu mu? arayan hsbc ama ben yine de bir an çekindim.

Bu oranı ben yakalasam en az 6 aylık bağlarım.....

8.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Çok yerinde bir girişim.
    Bugüne kadar yapılmamış olması büyük eksiklik.
    muhtemel gelecek muthis bir devale hazırlık yani???

Sayfa 348/997 İlkİlk ... 248298338346347348349350358398448848 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •