Sayfa 401/997 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    buğdaya bolluk fonu %2 den TL versede şu faiz derdinden kurtulsa buğday. onun başlatacağı hareket TL faizlere iyice dip yaptırır. %9 mesela ilk aşamada TL ciye yeterlidir,seneyede %5 yaparlar.
    Bolluk değil ama tcmb'den herkes %12.25 ile para alırken buğdayın TL depo kanalından %9.25 ile ciddi meblağda para aldığı kanısındayım. Bir de kanunen %7.75 ile bağlanan kamu mevduatını eklersen (yine ciddi bir meblağ) , ziraat aylık %0.95 ile verdiği konut kredisinden ciddi ciddi kar dahi ediyordur. O nedenle buğdayın TL'ciye şu aşamada pek ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Emekliler ve geleneksel buğdaycılar ona yeter. Buğday bu boru değil.......
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bolluk değil ama tcmb'den herkes %12.25 ile para alırken buğdayın TL depo kanalından %9.25 ile ciddi meblağda para aldığı kanısındayım. Bir de kanunen %7.75 ile bağlanan kamu mevduatını eklersen (yine ciddi bir meblağ) , ziraat aylık %0.95 ile verdiği konut kredisinden ciddi ciddi kar dahi ediyordur. O nedenle buğdayın TL'ciye şu aşamada pek ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Emekliler ve geleneksel buğdaycılar ona yeter. Buğday bu boru değil.......
    buğdayımın işide zor,ona krediye koş buna kredi ver. mega işlere koş. başı dönüp bayılacak sonunda.

3.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    buğdayımın işide zor,ona krediye koş buna kredi ver. mega işlere koş. başı dönüp bayılacak sonunda.
    Bir tane de bu şekilde düşük faizli kredi veren banka olsun fena mı?. Ev alınacağı zaman nakit almak yerine mesela %0.95 ile konut kredisi çekip eve verilecek parayı %14 ile mevduata yatırmak mümkün, cebe de her ay para kalıyor. Daha ne istiyorsun power.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bir tane de bu şekilde düşük faizli kredi veren banka olsun fena mı?. Ev alınacağı zaman nakit almak yerine mesela %0.95 ile konut kredisi çekip eve verilecek parayı %14 ile mevduata yatırmak mümkün, cebe de her ay para kalıyor. Daha ne istiyorsun power.
    Eylül ayı başlarında Annemlere 100K değerindeki evi nakit alım seçeneği yerine ,halkımızın bankasından 0,89 faiz oranıyla 60 ay vade ile 72K kredi kullanarak aldım, kalan nakitide 116 TL den Tüpraş’a bağladım şimdiden %15 prim yaptı,iyi akşamlar.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    versin vermesinede bu işin sonunu ben biliyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    versin vermesinede bu işin sonunu ben biliyorum.
    Dünyayı sen mi kurtaracaksın, boşver. Düşük faizi sistemi bozacağını bile bile verenler düşünsün sen niye dert ediyorsun. Harcamalarını düşük faizli krediyle yap, nakitini dövizin yükseleceğini düşünüyorsan oraya kaydır, dövizin yükselmeyeceğini düşünmüyorsan dahi git naktini TL mevduata yatır. Bu bir nevi sıfır toplamlı bir oyun birileri kaybedecek ki birileri kazansın. Herkesi uyarmaya çalışıyor gibi bir durumdasın. Ne gerek var yel değirmenleriyle savaşmaya gerek yok. Düşük faizli ortamın eğer sistem dinamiklerinin farkındaysan senin alacağın pozisyona hiç bir zararı olmaz. Aksine yararı dahi olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dünyayı sen mi kurtaracaksın, boşver. Düşük faizi sistemi bozacağını bile bile verenler düşünsün sen niye dert ediyorsun. Harcamalarını düşük faizli krediyle yap, nakitini dövizin yükseleceğini düşünüyorsan oraya kaydır, dövizin yükselmeyeceğini düşünmüyorsan dahi git naktini TL mevduata yatır. Bu bir nevi sıfır toplamlı bir oyun birileri kaybedecek ki birileri kazansın. Herkesi uyarmaya çalışıyor gibi bir durumdasın. Ne gerek var yel değirmenleriyle savaşmaya gerek yok. Düşük faizli ortamın eğer sistem dinamiklerinin farkındaysan senin alacağın pozisyona hiç bir zararı olmaz. Aksine yararı dahi olabilir.
    hepimize patlayacak bu iş, sonucu extra vergiler, pahalılık.

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    hepimize patlayacak bu iş, sonucu extra vergiler, pahalılık.
    Vergi konusuna dikkat edersen devlet nihai tüketimden vergi alabiliyor. Ticari gelirden vergi alabilmesi o kadar kolay değil , zira ticari kazançtan verilen vergi de artık dünyada bir ürün, kim oranda daha rekabetçi ise vergi orada veriliyor. Bu iş sermayesi yetersiz ve borcu olana patlayacak. Pahalılık ise alım gücünün izin verdiği oranda mümkün. Bazen patlamalar iyidir insanları uykudan uyandırır.....

Sayfa 401/997 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •