Sayfa 5/997 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Vergi konusunda sıkıntı yok bence size göre belirsizlik neresinde?
    Tam hatırlamıyorum ama 4-5 ay önce ileride vergi konusunda (%10 kesintiden dolayı)sorun olabileceği aracı kurum tarafından bana söylendi bende swap yapmaktan imtina ettim,zaten güncelde swap yapmıyorlar sanıyorum.

Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Özet geçiyorum. SPK mevzuatından:

Portföy Yöneticiliği: ........ para piyasası araç ve işlemleri, vadeli işlemler ve opsiyonlar, nakit, döviz, mevduat ..... müşterilerle yapılacak portföy yönetim sözleşmesi çerçevesinde vekil sıfatıyla yönetilmesidir.

Portföy yönetim şirketinin yapamayacağı iş ve işlemler:
    ç) 19/10/2005 tarihli ve 5411 sayılı Bankacılık Kanununda tanımlandığı üzere mevduat toplayamaz, mevduat toplama sonucunu verebilecek işlemler yapamaz.

= Şirketi vekil tayin ederseniz, sizin adinıza XXX Bankasında bireysel mevduat açabilir. Ama kendisi mevduat bağlamış gibi yapamaz.
    Konu zannediyorum anlaşalıdı.
    Aracı kurum oran almakta aracı oluyor.
    Bu işlemide her aracı kurumun yapacağını zannetmiyorum(Geniş yetkili aracı kurum olmalı)

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Topluca tek bir hesapta değildir tek tek ayrı kişilerin hesabına yapılıyordur ki önceki sayfalarda örnekte verdim.
    Buradaki avantaj tek tek ama çoğunluğa sahip aracı kurum müşteri gücünü kullanıyor sanıyorum.

YTD
    Böyle bir durumda da tahminime göre sizin, mevduat hangi bankada açılıyorsa o bankaya başvuru yapmanız gerekli, yani aracı kurum sizin adınıza bankaya mevduat hesabı açtıramaz. Hatta siz aracı kuruma vekalet dahi verseniz , bu iş bile çok kolay değil diye düşünüyorum. Böyle bir işlem yapıldığında aracı kurum size mevduat yapılacak banka için o bankaya hitaben ayrı bir başvuru formu ya da vekaletname (vekaletin pek mümkün olduğunu düşünmesem de) verdi mi?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Böyle bir durumda da tahminime göre sizin, mevduat hangi bankada açılıyorsa o bankaya başvuru yapmanız gerekli, yani aracı kurum sizin adınıza bankaya mevduat hesabı açtıramaz. Hatta siz aracı kuruma vekalet dahi verseniz , bu iş bile çok kolay değil diye düşünüyorum. Böyle bir işlem yapıldığında aracı kurum size mevduat yapılacak banka için o bankaya hitaben ayrı bir başvuru formu ya da vekaletname (vekaletin pek mümkün olduğunu düşünmesem de) verdi mi?
    Ben haticeyle değil netice hakkında paylaşımda bulundum.
    Sizler burda oranları paylaşıyorsunuz(paylaşanlara çok teşekkür ederim).
    Ben ayrıca diğer bankalardan oran teyit ediyorum.
    Netice olarak her zaman bu yöntemle yüksek oran alıyorum ve sizlerede bunu tavsiye ettim.
    Aracı kurumun linkidine verdim.
    Suçmu işledim?

https://www.yf.com.tr/urun-ve-hizmet...rtfoy-yonetimi

YTD

5.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Tam hatırlamıyorum ama 4-5 ay önce ileride vergi konusunda (%10 kesintiden dolayı)sorun olabileceği aracı kurum tarafından bana söylendi bende swap yapmaktan imtina ettim,zaten güncelde swap yapmıyorlar sanıyorum.
    resmi olarak açıklanmış vergileri kesiliyor zaten bunun üstüne vergi ya da ceza kesemezler ancak stopaj oranını değiştirebilirler ki geçmişi bağlamaz.

Ben haticeyle değil netice hakkında paylaşımda bulundum.
    Sizler burda oranları paylaşıyorsunuz(paylaşanlara çok teşekkür ederim).
    Ben ayrıca diğer bankalardan oran teyit ediyorum.
    Netice olarak her zaman bu yöntemle yüksek oran alıyorum ve sizlerede bunu tavsiye ettim.
    Aracı kurumun linkidine verdim.
    Suçmu işledim?

YTD
    Ben işleyişi merak ettiğim için sormuştum, Yüksek oran almaya yarayacak her türlü bilgi değerlidir. Burada bizim sorduklarımızı eleştiri değil işleyiş hakkında bilgi edinme olarak görmek gerekli.

1- Müşteri kendisi mevduat bankasında aracı kurumun referansı ile mi hesap açıyor?, Yoksa direk aracı kurum üzerinden mi açıyor?
    2- Oranı aracı kurum mu veriyor? Yoksa oran konusunda yönlendirme mi yapıyor?. Sonuçta siz son kertede banka mt'si ile mi muhatap oluyorsunuz?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Örnektir.

YTD
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben işleyişi merak ettiğim için sormuştum, Yüksek oran almaya yarayacak her türlü bilgi değerlidir. Burada bizim sorduklarımızı eleştiri değil işleyiş hakkında bilgi edinme olarak görmek gerekli.

1- Müşteri kendisi mevduat bankasında aracı kurumun referansı ile mi hesap açıyor?, Yoksa direk aracı kurum üzerinden mi açıyor?
    2- Oranı aracı kurum mu veriyor? Yoksa oran konusunda yönlendirme mi yapıyor?. Sonuçta siz son kertede banka mt'si ile mi muhatap oluyorsunuz?
    İşleyiş şöyle oluyor;vade dönüşümde bende oran alıyorum kurumda oran alıyor ve seçenekleri sunuyor X bank şu oranı Y bank şu oranı O bankta bu oranı gibi ben bankayı seçiyorum para bağlanıyor ve bana üstteki alıntı gibi özet geçiliyor,uygulama böyle oluyor.

YTD

Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    resmi olarak açıklanmış vergileri kesiliyor zaten bunun üstüne vergi ya da ceza kesemezler ancak stopaj oranını değiştirebilirler ki geçmişi bağlamaz.
    Zannediyorum bu konuda(vergi) bi muğlaklık var ama tam olarak bilmiyorum.

Sayfa 5/997 İlkİlk ... 345671555105505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •