Sayfa 51/997 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    http://www.trthaber.com/haber/ekonom...ti-329907.html

Bu sene kusana kadar palamut yemek istiyorum.

Syg,
    sade gitmez yanında ne içiyoruz ayran mı?
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

Bu glp den fonlama bankalar 140...dahada yukarı giderse ne olur.%2000olurmu?

Bu btc tam bir muamma.sifresi kirilirsa.bir problem olursa olan olur.guvenilmez bence.arkasinda hiç bir şey yok.

4.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Dünyada veri sağlayan zaten en büyük 2-3 kurum var.
    Sen neyin havasını atıyosun burada yaa
    Gidersin Bloomberg'e Reuters'e abone olursun dünyanın tüm datası ekranındadır.
    Sanki sana illimünati örgütü özel bilgi kanalıyla bilgi geçiyor
    Senin problemin herkesi cahil sanman.
    Para kaybediyorsun kaybettikçe dolar alıyorsun.
    Geçenlerde hiç TL kalmadı bende diyen sen değil miydin?
    Nasıl oluyorda her düşüşte dolar alıyorsun?
    sana zaman ayırıp yazmak bile boş iş ama bu sefer hakettin yahu sende zeka geriliğimi var? benim TL gelirimde var,yani iş yapıyorum kazanıyorum. senin gibi asgari ücret karşılığı tüm gün trollük yapmıyorum. Benim hedef net, strateji net,veriler sağlam. senin o dediğin ekranlara ancak piyasa goygoycuları bakar ve tvde yorum yapar. profesyonellerin kendi secure ağları var,bende oraya VPS üzerinden bağlıyım. senin bu işlere aklın ermez boşuna uğraşma. diğer arkadaşlar beni çok rahat görüyorlar muhtemelen,doğrudur çünkü orta-uzun vade elimin altında.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    matematiksel fonksiyon olarak şöyle düşünmek gerekli , tcmb TL depo ile %9.25 ten 10.4 milyar TL para veriyor, bunun üzerindeki likidite açığını GLP (%12.25) ile fonluyor. Bu durumda matematiksel olarak ağırlıklı fonlama faizinin %11.98 den örneğin %12 ye çıkması için likidite açığının çok yüksek bir artış göstermesi gerekiyor. tcmb %9.25 lik faizi kullanarak bir offset oluşturuyor ve çok yüksek likidite açıklarında dahi faizdeki artışı sınırlandırıyor.

Ağırlıklı ortalama faizi = ( (9.25*10.4milyar TL) + 12.25 x (10.4 milyar TL harici likidite açığı miktarı TL)) / (toplam likidite açığı)

Yukarıdaki fonksiyon nedeniyle aof faizi asimptotik olarak sınırlanıyor.
    çok tşk ederim, gayet aydınlatıcı oldu
    23 Aralık 2021'de portföyün %50'si ile 11.18 den dolar aldım. Geri kalan %50 ile al-sat yapıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Oralarda deprem olur ucuz yer alacam derken altinda kalirsin mazallah.
    Benim de emekli maasim 1500 TL.
    Ben son 45 senemi para kazanmak icin bosa harcadim.
    Ama artik akillandim.
    Soguk denizi ve baligi da cok severim.
    Syg,
    nereler iyi Akdeniz'de balık yok diye duydum, Ege'de keza öyle.
    balık kan şekerini düzenliyor sanırım sindirimi kolay vücut rahatlıyor ben bir ay geçen sene yedim ciddi fark gördüm birde bol oksijen temiz hava iyi gelmişti, en son zeytin yaprağını kurutup 8-10 adetini 80-90 derece sıcak su içinde 10 dakika bekletip içince kan şekeri düşüyor diye duydum yalnız çok yaşlı ağaç yaprağınımı köylüler topluyor satıyor bilemiyorum, yoksa çok genç olanından mı toplanıyor hiç bilgim yok, açlık kan şekerim sabah 145 çıktı bu zeytin yaprağını dün 90 yaşında biri dedi, o para verip Datça'dan köylüden her yıl bir torba alıyormuş, şeker ciddi sorun gözü kulağı götürüyor , kulakta uğultu ve çınlama vardı oda şekere bağlı çıktı, tinnitus problemi, Gözde az görme de şekerden çıktı, eskiden 1 tepsi baklavayı bir oturuşta yerdim, şimdi 1 dilimi yesem şeker 200 e anında vuruyor düşürmekte çok zor, ilaç ile mümkün ama doğal yöntemler daha akıllıca geliyor, bende 1 Eylül'ü bekliyorum,2-3 ay devamlı balık yiyeceğim,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

7.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Yilbasindan beri %8 TL faizini attık köşeye 3.53 ten alan Ocak ta 3.90 dan satmayip hala tutuyorsa maliyeti 3.81 ..(faize koymadiysa) usd faizinde tuttuysa 8 ayda 2.5 geldiyse hala %5.5 ekside...( Bugünkü guncel kurla %7 zararda ) yani onunda maliyet 3.72.....zipladimi hopladimi selalemi oldu sabah akşam noldu kaç olcak vs vs oda ayrı sıkıntı ...TL oh mis garanti para
    Doğru lafa diyecek söz yok.. 3,47 yi Cuma günü bekliyordum ama bu gece oldu.. Bu hafta düşüşle geçer. Cuma ya kadar ne olur artık tahmin yapmayacağım. Ama yapanları dikkatle takip edeceğim....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,995
     Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    nereler iyi Akdeniz'de balık yok diye duydum, Ege'de keza öyle.
    balık kan şekerini düzenliyor sanırım sindirimi kolay vücut rahatlıyor ben bir ay geçen sene yedim ciddi fark gördüm birde bol oksijen temiz hava iyi gelmişti, en son zeytin yaprağını kurutup 8-10 adetini 80-90 derece sıcak su içinde 10 dakika bekletip içince kan şekeri düşüyor diye duydum yalnız çok yaşlı ağaç yaprağınımı köylüler topluyor satıyor bilemiyorum, yoksa çok genç olanından mı toplanıyor hiç bilgim yok, açlık kan şekerim sabah 145 çıktı bu zeytin yaprağını dün 90 yaşında biri dedi, o para verip Datça'dan köylüden her yıl bir torba alıyormuş, şeker ciddi sorun gözü kulağı götürüyor , kulakta uğultu ve çınlama vardı oda şekere bağlı çıktı, tinnitus problemi, Gözde az görme de şekerden çıktı, eskiden 1 tepsi baklavayı bir oturuşta yerdim, şimdi 1 dilimi yesem şeker 200 e anında vuruyor düşürmekte çok zor, ilaç ile mümkün ama doğal yöntemler daha akıllıca geliyor, bende 1 Eylül'ü bekliyorum,2-3 ay devamlı balık yiyeceğim,
    Ben de bilmiyorum nerede balik bol, herhalde yine Canakkale civaridir diye dusunuyorum.
    Ben yillarca Edremit korfezi etrafinda tatil yaptim. Oralar da son zamanlarda doldu ve kirlendi malesef.
    Maddi durum elverse yakin bir yunan adasi bulacagim kendime, orada deniz urunleri bol ve bize gore ucuz geldi bana.
    Seker benim de problemim olmaya basladi.
    Ne yapti isem dusuremedim. Kilo verdim, yuruyus yaptim, zayifladim ama istedigim sonucu alamadim.
    HbA1c yani 3 aylik ortalama 5.5 olmasi lazim, bende 5.9-6.1 arasi cikiyor, kafayi yememek icin ilaca basladim, ancak o sekilde 5.5 civarina indirebildim.
    Zeytini cok sever ve kahvaltida yerim, yagini da icerim ama yapraginin cayini sekere karsi kullanmadim daha..

http://www.milliyet.com.tr/zeytin-ya...lenme-2340789/

Bir deneyeyim bakayim.
    Sekerden ben de cok korkuyorum.
    En basda kusa zarar veriyor, kus artik otemez oluyor
    uzun donemde ise basda goze ve bobrege zarar veriyor, ayaklarda gecmeyen yaralar yapiyor...
    Kanser riskini artiriyor.
    Sekeri mutlaka iyi regule etmek gerekiyor yoksa adami oldurmez surundurur Allah korusun.
    Stress de seker genel seviyesini yukseltir.
    O banka 0.25% fazla verdi bu eksik verdi, dolar cikti, para eridi filan derken bir tarafdan sagligimizi kaybediyoruz.
    Ben onun icin bu faizin riskine katlanamaz, bankacilarla ugrasamaz oldum ve careyi temettu yatirimciliginda buldum.
    Simdi kafam rahat, fiyat inse de ciksa da hiic bakmiyorum bana ne temettu verir onun hesabini yapiyorum.
    Erken avlanan palamut yagli olmayacagindan tavada yapacaksin ince ince dilimletip yuvarlak halkalar halinde aycicek yaginda ama kolestrolun varsa dikkat edeceksin ona da.. Bir tarafi yaparken diger tarafi bozmayacaksin.
    Kolay gelsin.
    Syg.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 51/997 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •