Sayfa 986/997 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Orko Yazıyı Oku
    Her türlü riskin olduğu bir yere üstelikte bu kadar az kazanç için sermaye gelmesi akıl alır gibi değil. Sermaye ürkek derler bir de. Bu kadar TL yi ne yapacaklar? Bist i fırlatacaklar herhalde ya da Hükümete aşırı bir güven var, enflasyon ve faizlerin düşeceğine oynuyorlar. Anlamsız bir risk.
    adamların riski yok ki, kendi ülkelerinde negatif reel faizle borçlanıp(hatta bazı yerlerde negatif veya sıfıra yakın nominal faiz) getirip buraya gömüyorlar. olur ha battılarmıda "too big to fail" zaten. Misal Deutsche Bank, Unicredit topu dikmiş bankalar ECB ayakta tutuyor...

Kapitalizmi, serbest piyasayı öldürdüler o yüzden böyle mantıksız hareketler olması normal. ECB, FED ayakta tuttuğu için bankaları bankalarda devletler ne isterse onu yapmaya başlıyor, siyasi tetikçi haline geliyor. Reis arayı iyi tutarsa memlekete para akar, tutamazsa para azalır. Şuan hala para akıyor, sadece maliyeti arttı geçmişe göre.

2.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Sayın SELKA, miktar belli mi? İyi akşamlar

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elbette.. Unutmuşum... (344K)

3.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    350 k ykb temdit 13,30 verdi. bıktım bunların bu tür ayak oyunlarından 14 den enparaya bağladım.

sanki borçluyuz alacaklı gibi vade bitimi ne olacağı belli değil bin dereden su getirmeler.
    Kesinlikle katılıyorum... Bu ay sonu bende ING ye taşıyacağım.. 14 ile günlükte dursun daha iyi... Adamlar sanki alacaklı biz borçluyuz...

4. Aktif gecelik 16,04 devam ediyor,diğer bankalar gibi şart vs. yok. o ne öyle ya 1 sene kulladın şu kadar faiz.

5. Son 1 hafta içerisinde euro dolar pound alanlar, tl mevduatçısına göre 3 ay taktı.

6.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Son 1 hafta içerisinde euro dolar pound alanlar, tl mevduatçısına göre 3 ay taktı.
    Son 1 haftayı yakalasak buffet oluruz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Son 1 haftayı yakalasak buffet oluruz
    Ben yakaladım olmana gerek yok sende yakalarsın

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Simdi bi de dovleti suclarlar, adamlar odeyeceklerdi ama dovlet durdurdu derler.
    Syg,
    Bunu daha önce , `JET FIDIL Kilis`e araba fabrikası kuracaktı devlet mani oldu ` dediler ve sonra aynı dolandırıcıya 3 kez daha başka işler dolayısıyla para kaptırdılar. Ahh ! keşke bu ülkede çok daha fazla sülün Osmanlar olsa ne güzel olurdu , tüm bu enayiler elimine olur, belki ülkede akıl öne çıkar, ülkenin gelişmesine vesile olacak insanlar ülke yönetimine seçilirdi.

Sayfa 986/997 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •