Sayfa 295/997 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395795 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    neden 20-22 yi bu yıl göreceğimizi aşağıda açıklıyorum, çok detaylı kafa yoran bunu görecektir, sanırım son mesajım, üyeliğimin silinmesini yöneticiden rica ettim, kendinize iyi bakın
    Masajım şu:
    dolara bakalım, 5 çıkış dalgası tamamlandı, isteyen usd/brl grafiğine bakar, usd/try de gecikmeli o döngüyü yaşadı, brl 2 den 4 e gitti, 3,10 düştü , biz 1 yıl gecikme ile aynı grafiği yaşadık 2 den 4 e gittik, ilk hedef 3,10 olacaktır, dinlenecek ve en son 2,7-2,9 u görüp yukarı gidecek
    BRL de faizde hep yukarı gidiyor olabilir, bir bakın, bizde 20-22 ye gidereceğiz yazdığım herşey bilimsel, okuyup anlayan yok ise demek ki hata bende sn güneysudan ricam üyeliğimi silsin, yoruldum artık
    brl=Brezilya reali
    2.70 dolar ile 300 bp iner bu durumda 12 yi bile zor buluruz.sen dolar 3 lira iken de 2 lira olsada alsak diyordun hala 2.70 diyorsun.pazarci salliyosun 22 yi belki 2022 de bile görmeyiz.

2. Arkadaşlar,

Rodeo nedir ? Yazılarda ismi geçiyor ama ben bilmiyorum ne olduğunu.

3.  Alıntı Originally Posted by Wings Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,

Rodeo nedir ? Yazılarda ismi geçiyor ama ben bilmiyorum ne olduğunu.
    Rodeo, bir boğanın üzerine binilerek yapılan bir spor, amaç olabildiğince uzun süre boğa seni sırtından atmadan boğanın sırtında kalmak.
    Tıpkı bir banka gibi, maksimum süre maksimum faizi banka'dan kendini şutlatmadan alman gerekli.

Rodeo'ya ismini veren ünlü boğalar Rodeobank (odeabank) ve burgerbank (burganbank)'tır. Bunlar çok kuvvetli boğalardır. Üstünde uzun süre tutunmayı başarana maksimum faizi verirler ve bu şekilde maksimum getiri elde edilebilir. Ama bunu uzun süre başarmak zordur. Zira sizi epey yorarlar ve terletirler. Her an dikkatli olmanız gerekir. Huzur arıyorsanız aşağıdaki seçenek size daha uygundur.

Diğer bankaları da daha sakin sütçü beygirleri gibi düşünün, üstüne biner tıngır mıngır gezersiniz, size hal hatır dahi sorarlar, eğer düşük faize razı olursanız, üzerlerinden düşmeden epey bir yol alırsınız, Getirileri uzun vadede epey düşüktür, ama size büyük bir huzur verirler, buna değer diye düşünüyorsanız rodeo'ya katılmayın. Huzurlu huzurlu takılın gitsin.

Bir de yukarıdaki 2 azgın boğadan çok daha azgın ama sütçü beygiri görünümlü boğaların katıldığı özel bir rodeo vardır. Buraya sadece çok varlıklılar katılabilir. Buradaki en meşhur boğa kırmızı boynuzlu olandır. Çok paranız varsa uzun bir süre size diğer rodeodaki azgın boğaların sunduğu getiriyi sütçü beygiri rolünde sağlar. Ama bu imkandan çok çok az kişi faydalanabilir. Zira 10mTL üstü öyle herkeste bulunmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    neden 20-22 yi bu yıl göreceğimizi aşağıda açıklıyorum, çok detaylı kafa yoran bunu görecektir, sanırım son mesajım, üyeliğimin silinmesini yöneticiden rica ettim, kendinize iyi bakın
    Masajım şu:
    dolara bakalım, 5 çıkış dalgası tamamlandı, isteyen usd/brl grafiğine bakar, usd/try de gecikmeli o döngüyü yaşadı, brl 2 den 4 e gitti, 3,10 düştü , biz 1 yıl gecikme ile aynı grafiği yaşadık 2 den 4 e gittik, ilk hedef 3,10 olacaktır, dinlenecek ve en son 2,7-2,9 u görüp yukarı gidecek
    BRL de faizde hep yukarı gidiyor olabilir, bir bakın, bizde 20-22 ye gidereceğiz yazdığım herşey bilimsel, okuyup anlayan yok ise demek ki hata bende sn güneysudan ricam üyeliğimi silsin, yoruldum artık
    brl=Brezilya reali
    Pazarcı bırak bu 3. çıkış dalgası 15. iniş dalgası hikayeleri..
    2016 başında temmuz 15 den sonra faizler 22 olacak dedin..

Anlamadık etmedik..

Sonradan anladık..

Varsa dilinin altında bi bakla çıkar..

Yoksa desteksiz sallama..

5. Gerçekten böyle mi dedi yaw?

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Pazarcı bırak bu 3. çıkış dalgası 15. iniş dalgası hikayeleri..
    2016 başında temmuz 15 den sonra faizler 22 olacak dedin..

Anlamadık etmedik..

Sonradan anladık..

Varsa dilinin altında bi bakla çıkar..

Yoksa desteksiz sallama..
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    2.70 dolar ile 300 bp iner bu durumda 12 yi bile zor buluruz.sen dolar 3 lira iken de 2 lira olsada alsak diyordun hala 2.70 diyorsun.pazarci salliyosun 22 yi belki 2022 de bile görmeyiz.
    Faizler 22 yi görür de (kasada para kalmadı son 12-15 ay ) dolarda düşüş filan olmaz, olamaz.. Pazarcının dedikleri kendi içinde birbirine ters.. Faizlerin 22 lere çıktığı bir ortamda enflasyon ile sürekli değer kaybeden bir TL nasıl olur da dolar yükselmeyerek tam tersi yönde düşer.. Ama pazarcıya şu konuda katılıyorum; bu forum amacından çıktı, saçma tipler yandaş yorumları ile prim yapar hale geldi.. Gitmek zamanı...

7. 2012 yılından beri tek bir nick ile forma girdim, hiç bir şey pazarladığım falan yok, ben py gibi düşünüyorum, her yazdığınız hakareti sineye çektim, sesimi çıkartmadım. malı 3,84-3,94 den vatandaşa devretti ve 2,7-2,9 can alması için gerekirse gider tahvile yüklenir 100-200 borsa kitabı okuyun ne dediğimi anlarsınız, üyelimi burda sonlandırıyorum, kendimiz çalın kendiniz oynayın, bu yeni nesil ninja jenarasyon herşeyi en iyi bilen nesil. benden SON(
    son mesajımdır, alıntı yapmayın,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

8.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    2012 yılından beri tek bir nick ile forma girdim, hiç bir şey pazarladığım falan yok, ben py gibi dişünüyotım, malı 3,84-3,94 den devretti ve 2,7-2,9 can alması için gerekirse gider tahvile yüklenir 100-200 borsa kitabı okuyun ne dediğimi anlarsınız, üyelimi burda sonlandırıyorum, kendimiz çalın kendiniz oynayın,
    100-200 borsa kitabından ilk 5 olarak hangilerini önerirsiniz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 295/997 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •