Sayfa 298/997 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by KARA BORA Yazıyı Oku
    Sevgili ACIBİBER, "bir yanlışına tanık olmadım, bugünü de takip edemedim. Ayrılışın zenginliğimiz için iyi olmaz. Ayrıca; Güneysu'yu da zorda bırakma, kararın son kararsa; kıdemli bir üye olarak kendin de gereğini yapabilirsin" derim. Düşüncelerimden kaynaklı bir alınganlık olmayacağını umut ediyorum. Sevgilerimle
    mesajınızı yeni gördüm, kararım kesin, kalan ömrümü sağlık sorunlarına eğilerek geçireceğim, hisse.net ailesine başarılar dilerim, her hangi birinizin kalbini kurdımsa ayrıca af ola, ayrılış nedenim sağlık sorunlarıma dayanıyor, başka bir nedeni yok,
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Söylediğiniz işleyiş 1 haftalık repo için geçerli ama GLP için değil. GLP'ye bankalar gün sonunda (saat 16.00 dan sonra) eğer o gün her türlü borçlanma kanalına başvurmuş ama *para bulamamışlarsa* acil olarak başvuruyorlar. Örneğin 1 haftalık repo sabah saatlerinde diğer borç bulma kanalları ile parallel ilerlediği için orayı sizin söylediğiniz bir yapı olarak görebiliriz.
    Yani tcmb tekrar 1 haftalık repo veya günlük repo ile sabah saatlerinde piyasaya para vermeye başladığında tcmb sizin belirttiğiniz gibi bir etki ve güce sahip olacaktır. Ama şu anda miktarı belirleme gücü çok kısıtlı olduğundan bahsettiğiniz etkiyi ve gücü yakalayamaz diye düşünüyorum. (faizi belirleme gücü de sanıldığından çok daha zayıf bunu da eklersek aslında tcmb para politikasındaki etkisini kaybetme aşamasının hemen gerisinde ve bence biraz tedirgin. Dolarizasyon da %43-44 civarında.).
    Iste "her turlu borclanma kanalina basvurmus ama bulamamislarsa" onemli.
    Gitsinler doviz borclansinlar ve bulup getirsinler, sonra ne yapsinlar? O dovizleri yerlilere satsinlar (bence TCMB yerlesiklerin dolarizasyonundan rahatsiz degil hatta %44 degil 88 olsun ister, nasil olsa bunun belirli bir kismini cok dusuk maliyetle kullaniyor).
    Sonucta, TLnin muslugu TCMBnin elinde.
    Ozel sektorun doviz borclanmasi bence TCMB'nin sorunu degil, hatta ozel sektorun bile sorunu degil. Yeterince fazla borc alabilirseniz sadece borc verenin sorunu.

3.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    mesajınızı yeni gördüm, kararım kesin, kalan ömrümü sağlık sorunlarına eğilerek geçireceğim, hisse.net ailesine başarılar dilerim, her hangi birinizin kalbini kurdımsa ayrıca af ola, ayrılış nedenim sağlık sorunlarıma dayanıyor, başka bir nedeni yok,
    herkes istediğini dile getiriyor, bazıları dolarcı bazıları tl ci. sağlığınıza tabi dikkat edin, ama buraya da sağlığınıza zarar vermeyecek şekilde önem verin. bence yazmaya devam edin, mesajlarınızda hiç hakaret vb görmedim ben de.

4.  Alıntı Originally Posted by alisutcu Yazıyı Oku
    Iste "her turlu borclanma kanalina basvurmus ama bulamamislarsa" onemli.
    Gitsinler doviz borclansinlar ve bulup getirsinler, sonra ne yapsinlar? O dovizleri yerlilere satsinlar (bence TCMB yerlesiklerin dolarizasyonundan rahatsiz degil hatta %44 degil 88 olsun ister, nasil olsa bunun belirli bir kismini cok dusuk maliyetle kullaniyor).
    Sonucta, TLnin muslugu TCMBnin elinde.
    Ozel sektorun doviz borclanmasi bence TCMB'nin sorunu degil, hatta ozel sektorun bile sorunu degil. Yeterince fazla borc alabilirseniz sadece borc verenin sorunu.
    Evet ama Türkiye'nin dışarıdan bir borçlanma kapasitesi var. Diyelim ki bu 100 birim. Bunu 110 yapamazsınız. Bu bankalar oralara saldırınca devlet nasıl ve nereden borçlanacak. Geçen yıl akbank garanti gibi bankalar 10 yıl vadeli yıllık %7 civarı dolar faizi ile borçlandı. Unutmayalım ki dışarıdan borçlanılan her kuruş diğer kurumların (devlet kurumları da dahil) borçlanma kapasitesini düşürüp faizini de yükseltiyor.
    Özellikle Avrupa ülkelerinden belirli ambargolar başladı. Almanya kritik öneme sahip hermes kredilerini durdurdu.
    Ayrıca dert belirli bir noktadan sonra borç verenin derdi demişsiniz buna tam olarak katılmıyorum. Son kertede Türkiye uluslararası tahkime imzasını atmış bir ülke o nedenle kolay borçlanabiliyor. Bu koşullarda borç son kertede Türkiye cumhuriyeti hazinesinin olmuş oluyor.
    Size çarpıcı bir örnek vereyim, Yurt dışında bir ödeme yapılamamıştı, uluslarası tahkim mahkemesi Türkiye'nin ihracatçısına yapılacak ödemelerden bu borcun mahsup edilmesini ve ihracatçıların Türkiye hazinesi ve tcmb'ye müracaat ederek paralarını almalarını kararlaştırdı.

Sistem artık eskisi gibi işlemiyor. Yunanistan'dan ağzı yanan yurt dışı yatırımcı işi daha sıkı tutuyor. O nedenle dış borç konusunda dikkat etmek lazım. Ödeyememe gibi bir durumda sandığınız gibi bir işleyiş olmayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. dün bahsettiğim TEB'den 14,75 ile dönen para için hala görüşmeler devam ediyor. önce marifetli teklif ettiler, 3 ay 13,95. diğer şubedeki marifetlilerimi kapatırsam yeni açılmış gibi yapabiliyorlarmış. ben marifetli TL hesabımı aktif kullandığımdan kapatamam dedim. şimdi tekrar 3 aylık, 6 aylık TL 100+ için oran alıyor hazineden.

6. tcmb toplantısı 26 ekimde. enflasyon beklenti dahilinde yüksek çıktı, ama ekonomistlerin çekirdek enflasyon için söyledikleri biraz korkutucu. öncü göstergenin son 13,5 yılın en yükseğine çıkmış olması çok düşündürücü.
    sanıyorum bu gördüğümüz faizler minimum.

7. Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Piyasa faizleri %20'lere çıkmış durumda. Bu böyle devam ederse lanet edenler artar. Sefil aileler artar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8. teb beşiktaş şube 13,50 32 gün 100+

Sayfa 298/997 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •