Sayfa 253/997 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    emin misiniz? Ülke batmış, dolar nasıl düşecek, ben de ful lTL deyim keşke olsa dediğiniz.
    siz bana borsanın 70k dan 110k ya gidişinin nedeni yazın bende size 2,7-2,9 a neden gideceğini yazayım derdim ama demeyeceğim, emin ideğilim, benimki sadece kendi yatırım stratejimle ilgili, %90 likit , %10 diyorum ( maksimum 3 yıl) , sonra ters-düz 2,7-2,90 da %90 döviz %10 diyorum , hepsi bu
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    nereden gorünüyor bu bilgi
    tşk
    matriks , tahvil bono piyasasında .

Çok sığ, hatta; günlerce işlem geçmeyen tahvillerde pazartesiden beri ilginç bir şekilde, '' ne kadar satarsan alırım'' tarzı emirler görüyorum.Bazı tahvillere emir bile girilmezdi. Pazartesiden beri sabah sabah alış kotasyonu giriliyor, satış tarafı boş!

Bence , her enstrümanda varlar !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    yine bize giriyor ücretlilere.
    % 27 iken % 30 demek, maaşından % 3 daha fazla kesinti, % 3 de zorunlu bes vardı. ohhh miss.
    MTV % 40 artıyor, onda da sana bana giriyor.
    aklıma kötü senaryoda, 2019 seçimleri ertelenebilir mi diye düşünmüyor değilim.
    resme yanlış bakıyorsun. endeks 110bine geldiğinde bazı arkadaşlar uçuyordu. 2019 da seçim var, borsa düşmez, 2018 de de çıkar, 130-150 binler , at atabildiğin kadar. 2019 seçimine giderken araya bir düşüşün sığdığını yazmıştım. hükümette bu durumu gördü, gerekli adımları gerek ırak politikası, gerekse bugün açıklanan vergilerle ortaya koydu. yoksa borsa şişik kalıp, 2019 seçimi öncesi düşüş yapsaydı, başkanlık riske girebilirdi. bugün gelinen noktada 2018 yılının kayıp yıl olduğu görülüyor. 2019 öncesi tayyip, ne bu yüksek vergiler, tez indirile buyurur. ekonomiye para pompalanır, olumlu bir ekonomik ortamda seçime gidilir.

4. Mevduat faizleri stopajlarinda bir degisiklik varmi? İnsan bari 6-12 ay arasi farkli vergi dilimi , 32 gune kadar ayri vergi dilimi vs... bir duzenleme yapar. Neyse artmasinda stopajlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Marv % 40 artıyormuş,%100 artmazsa hatırım kalır.bulunduğum ilde en uzak yere 15 ek da bisikletle gidebiliyorum,insanlar sabah 300 m uzaktaki okula çocuğunu özel arabasıyla götürüp sonrasında da evinden 2im uzaklıktaki işyerinin önüne arabasını park ediyor,trafikte gördüğüm her 10 otomobilin 8'i tek kişi tarafından kullanılıyor,bu yüzden sabah yollar tıkanıyor,insanlar 3.evini aldı,kiraya verdi,4.sunu almaya çalışıyor,bu yüzden emlak vergisi de artsın,kira vergisinden o muafiyetler de kalksın,ben Çok memnunum.çünkü benden çıkacak bir para yok...

ASUS_Z00AD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    emin misiniz? Ülke batmış, dolar nasıl düşecek, ben de ful lTL deyim keşke olsa dediğiniz.
    Bana emin gibi geldi, bence dediğini yapmalısınız... 3,10 TL den 2,80 TL ye de oradan da 2,60 TL ye iner... Mantıklı geldi bana...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Devlet BES sistemini neden kurdu?.
    Sn rxpu siz bu sorunun cevabını zaten biliyorsunuz. Devlet kendisine kaynak arar..(Halk dilinde diğer adı Sazan yada Kaz diye de çağırılır)

BES nedir? Neyi amaçlar?

BES (Bireysel Emeklilik Sistemidir) Buraya para yatıran KAZ ları pardon özür dilerim mudileri emekli edip emekliliklerinde rahat ve konforlu bir hayat sürdürmelerini amaç ve vazife edinir.

Özel emeklilik Türkiye'de BES ile mi başladı?

Hayır. Türkiye'de ilk defa 1981 yılında "Anadolu Sigorta ve Emeklilik A.Ş" ile başladı...

O BES ile bu BES aynı mıdır?

Evet aynıdır. Tıpkı Türkiye eğitmde devrim yapıyorum deyip ÖSS(Öğrenci Seçme Sınavı) ve ÖYS(Öğrenci Yerleştirme Sınavı) kalkıyor, yerine LSS(Lisans Seçme Sınavı) ve LYS(Lisans Yerleştirme Sınavı) sınavı geliyor yada onu kaldırıp UGS(Üniversite Giriş Sınavı) ve UTS (Üniversite Talep SInavı) gibi çeşitli adlar ile sonuçta öğrencileri aynı sınava sokup çıkarma gibi bir şey..

Yani 2017 deki BES ile 1981 de ki Özel Emeklilik aynı şey. Aradaki tek fark yıllar içerisinde Toplumun Sosyolojindeki erezyon.

BES den hiç emekli olup, şu an şu kadar maaş alan var mı?

Yaklaşık 20,000 kişiyi tanırım. Etrafımda hiç VAKIF-Halk-YKB-AK yada bilumum diğer özel emeklilikten emekli oldum şu kadar tazminat alıp şu kadar maaş alıyorum diyen bir kişi dahi çıkmadı.

Sizlerin bildiği tanığı birisi varda paylaşırsanız memnun olurum...

SSK Bağkur Emekli Sandığı nasıl? Etrafınızda buralaradan emekli olan var mı?

Babam ES emekli oldu. 95,000 TL emekli ikramiyesi artı 2500 TL maaş bağlandı...

OVP ye gelince....

Kabul ama Kamu Maliyesini sıkılaştırmaya önce siyasilerin daha mütevazı konutlarda oturup, makam araçlarında MODEL ve MARKA da indirimler de yapılamaz mıydı?

Sonuç; Nihansın Didededen Sana olmaz bu şarkıııı.....

Ben herkese bol kazançlar diliyorum...

Umudum; Adaletli bir Gelir Vergisi Sistemi, Reel Yatırım, USD 2,60 TL, kişi başı gelir 20,000 USD, bedava eğitim, bedava ulaşım , bedava sağlık ve oy vermek için elinde oy pusulasını alıp sıraya giren Almanya CB "Steinmayer" gibi bir yönetici...
    Son düzenleme : selka; 27-09-2017 saat: 21:29.

7. bu sözde OVP yani kümesteki kazlardan daha fazla tüy koparma işi bence Reis'in 2019 rüyasına BÜYÜK DARBE VURACAKTIR....

Hatırlarsınız Rahmetli Başbakan Ecevitin bir tane Zekeriya Temizel diye SÖZDE UYANIK Bir Maliye Bakanı vardı..

Bu maliye bakanın yaptığı saçma sapan VERGİ DÜMENLEİR Ecevit hükümetinin sonunu getirmişti...

Tarih tekerrüden ibarettir

Devlette eğer devamlılık esas ise sen zırt pırt vergilerle oynaymazsın adı ister REFORM olur OVP olur seni aşağı ettirir.

Zekeriya Temizel tanklara yağ basmakla meşgul...

Bu reform -ovp emlak işinin idam fermanıdır...

8. 801 hep 0,033 getiriyor bu hafta, ne kötü ne iyi
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

Sayfa 253/997 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •