Special Days Image
Sayfa 270/997 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Turkce aciklasaniz bide bizde ogrensek.

2. Tek geliri ev kirası olan birine vergiler artınca beter ol diyen biri illa bencillikten bunu diyordur diye düşünemezsiniz.
    Bir kere birden çok evi olan insan öyle ya da böyle varlıklıdır.
    Gidip parasını başka alanlarda değerlendirebilir.
    Üretime, ticaretin farklı alanlarına yönelebilir vs.
    Ben illa yatacam ama evlerim beni geçindirecek diyen birine kusura bakmayın acıyamam.
    Kimse sana şu kadar ev alırsan onların kirasıyla ömür boyu geçineceksin diye garanti mi vardi?
    Yatırım yapmışsın dün yatırımın çok kazandırıyordu bugün az kazandırıyor.
    Tuhaf olan bir durum yok.
    Aynı şey faiz oranları içinde geçerli.
    Az kazandırıyorsa git başka bir iş yap, çalış, didin, terle.
    Kimse kimseye yatarak geçinme garantisi vermedi, vermez.

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    insan egoist bir varlıktır herkeste az yada çoktur konu para olunca daha da egoist olur mesela dolar 5 tl olsun derken emeklinin enflasyon karşısında ne yapacağı umrunda olmaz tek geliri ev kirası olan birine vergiler artınca banane arkadaş beter ol diyebilir ama bilim akıl olaya böyle bakmaz bakarsa kaos olacağını görür mikro iktisat makro iktisat laf olsun diye okutulmuyor

3.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Tek geliri ev kirası olan birine vergiler artınca beter ol diyen biri illa bencillikten bunu diyordur diye düşünemezsiniz.
    Bir kere birden çok evi olan insan öyle ya da böyle varlıklıdır.
    Gidip parasını başka alanlarda değerlendirebilir.
    Üretime, ticaretin farklı alanlarına yönelebilir vs.
    Ben illa yatacam ama evlerim beni geçindirecek diyen birine kusura bakmayın acıyamam.
    Kimse sana şu kadar ev alırsan onların kirasıyla ömür boyu geçineceksin diye garanti mi vardi?
    Yatırım yapmışsın dün yatırımın çok kazandırıyordu bugün az kazandırıyor.
    Tuhaf olan bir durum yok.
    Aynı şey faiz oranları içinde geçerli.
    Az kazandırıyorsa git başka bir iş yap, çalış, didin, terle.
    Kimse kimseye yatarak geçinme garantisi vermedi, vermez.
    yatan isteyerek yatmıyor parasını buhar yapmamak için yatıyor !! Keşke sizde terleyecek bir iş kursanız sanal para bitcoinin faydalarını anlatmak yerine !! bizde sizden cesaret alırdık

4. Tl de stopaj oranın %0 çekileceğine dahir duyum aldım, tahminim bu 2-3 yıl gibi kısa vade deneme amaçlı uygulanacağına dair, bundan sonra parayı %15 den aylık bağlayan oturup kaç kuruş kazacağım diye hesap etmeyecek, boş işlere kafa yormayacak, 15/12=x dersek, x net aylık kazanç olmuş olacak, zaten 2000 yılına kadar tl de stopaj %0 idi, hem yabancı yatırımcı hem yerli yatırımcı aynı idi, başlangıç için stopajın %0 a inmesi yeterli olmaz, faizde mutlaka kademeli yıl sonuna kadar 20-22 ye çekilmesi gerekir, ekonomiyi canlı tutmanın tek yolu bu, ekonomik uygulamalarda sanki geriye dönüyoruz gibi, herşeyin hayırlısı
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

merhaba,

usd ile tl arasi faiz karsilastirmasi yapiyorum, tl 13.75 ve usd 3.35 gibi oranlari baz aldim
    usd vade doneminde yaklasik 3 kurus artmasi ile tl den elde edecegin faize denk
    kazaniyosun yaklasik yuzde 0.9 ile 1.0 gibi artis lazim o vade doneminde....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by ACIBİBER Yazıyı Oku
    Tl de stopaj oranın %0 çekileceğine dahir duyum aldım, tahminim bu 2-3 yıl gibi kısa vade deneme amaçlı uygulanacağına dair, bundan sonra parayı %15 den aylık bağlayan oturup kaç kuruş kazacağım diye hesap etmeyecek, boş işlere kafa yormayacak, 15/12=x dersek, x net aylık kazanç olmuş olacak, zaten 2000 yılına kadar tl de stopaj %0 idi, hem yabancı yatırımcı hem yerli yatırımcı aynı idi, başlangıç için stopajın %0 a inmesi yeterli olmaz, faizde mutlaka kademeli yıl sonuna kadar 20-22 ye çekilmesi gerekir, ekonomiyi canlı tutmanın tek yolu bu, ekonomik uygulamalarda sanki geriye dönüyoruz gibi, herşeyin hayırlısı
    Faiz artınca ekonomi canlanacak mı?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,944
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Faiz artınca ekonomi canlanacak mı?
    Boyle dusunenler var hem de cok.
    Soyle diyorlar.
    %2 nin elinde para ve harcama gucu.
    Bu kesim faiz geliri olursa guzel harcar ve ekonomiyi canlandirir.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. ÇİN ekonomik savaş açtı ABD ye. Petrolü ALTIN a dayalı olarak satmaya başlıyor bir kaç ay içinde. Dolar hükmünü kaybeder bu durumda.

Dolayısı ile ABD nin ÇİN e ve KUZEY KORE ye nükleer bomba atması dahil her türlü anormal durum gündeme gelebilir.

Eğer ÇİN başarılı olursa ABD doları ile tuvalette kağıt olarak poponuzu silebilirsiniz ki ABD buna kolay kolay izin vermez. Ne olacağını göreceğiz önümüzdeki günlerde. Savaş çıkma ihtimali dahil her türlü durum gündeme gelebilir.

Demem o ki portfoyonuzde artık mutlaka ALTIN bir miktar bulunsun. Ne olur ne olmaz!

China NEEDS $13,000 GOLD PRICE To Implement Oil-For-Gold Contract
    https://www.sgtreport.com/articles/2...-gold-contract

Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Turkce aciklasaniz bide bizde ogrensek.

Sayfa 270/997 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz