Sayfa 370/997 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,953 - 2,960 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,657
    ingbank'ın mevcutta tl için hoşgeldin faizi %13,75 imiş. netini hesapladığımda %12,35 gibi bir orana tekabül ediyor.

keza dolarda da %4, fakat neti %3,45'e denk geliyor.

bu bankadan bankaya farkeder mi?

2. 2008'den itibaren fiyat grafiğini incleyin.
    Şans olmadığını görürsünüz.
    10 sene süren şans olur mu
    Ben şu anki fiyatlardan gidip alın demiyorum zaten.
    Düşüş olduğunda alım fırsatı doğduğunda alın ve orta-uzun vade için elinizde tutun.
    ABD'nin istemesi ile Bitcoin'e birşey olmuyor.
    ABD istese Çin istemiyor, Çn istese AB istemiyor. Onlar istese dünyadaki yüzlerce ülkeden bazıları istemiyor vs.
    ABD gün gelecek yasaklayacak. Ben buna da inanıyorum ama gücü Bitcoini yenmeye asla yetmez.
    Merkezi olmayan ve herkesin olan birşeyi yasaklayamazsınız. Yasaklasanız da başarılı olamazsınız.

Sizin aksinize ben mevcut iktidarın mevcut dünya konjonktüründe ülkeyi gayet iyi yönettiğini düşünüyorum.
    Doların yükselmesine izin verilmesinin de gelecek için iyi bir adım olduğuna inanıyorum.
    Saman ithal ediyoruz diye yakınıyor millet değil mi?
    Neden ithal ediyoruz çünkü dolar ucuz
    Üretemediğimizden veya üretemeyeceğimizden değil.

Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Siz öyle diyorsunuz ama ben bunu tamamen şans olarak görürüm. Bilgisayar mühendisiyim, yani teknoloji düşmanı değilimdir ama yine de bitcoine bu seviyeden yatırım yapmam. devletler bir şekilde isterlerse bu parayı çökertirler. Satış yapılan sitelere vergi koyarlar vs vs.. Yeter ki ABD istesin. Size de körü körüne 10 kat artacak diye bağlanmanızı tavsiye etmem. İllaki yatırım yapacaksam değerlenmemiş başka altcoinlere 10.000 tl yi geçmemek şartı ile yatırım yaparım

Benim sorduğum parayı mesela BRL (Brezilya reali) yatırcaz ve faiz alacaz , bu şekilde daha mantıklı olurdu TL de durmaktansa. Mevcut iktidar maalesef çok kötü yönetiyor , resmen bir kesimden alıyor parayı yandaşlarına veriyor. Ülkede ekonomik güven diye bir şey yok, kurun artmaısna resmen seyirci oluyor.

3. Bitcoin hakkında çok fazla bilgi eksiğiniz var.
    Anlatsam çok uzun sürer.
    Fakat şunu bilin ki Bitcoin arzı sürekli düşüyor.
    Buna karşın ticarette kullanımı hergün artıyor.
    Ekonominin temel prensipleri gereği talep çok arz azsa o malın fiyatı yükselir değil mi?
    İşte Bitcoinde yaşanan da bu.
    Manipulatif hisselerin hangisinde böyle bir durum var?
    Siz Bitcoin olayını ponzi ile veya network pazarlama modelleriyle falan karıştırıyorsunuz.
    Saadet zincidi diye bişey yok.
    Fiyat insanların alış-satış kotası girerek bildiğiniz borsa ortamında gerçek işlemlerle oluşuyor.
    Birileri fiyatını ilan etmiyor.
    Bugün Türkiye'de de bitcoin borsaları var ve herhangi yasal bir sorun bulunmadığı için rahatça faaliyette bulunuyorlar. Fakat her devlet gibi devlet istiyor ki bu kurumlar bitcoini alan kişilerin açık kimliklerini takip etsin ki illegal bir ticaret varsa ileride o kişileri yakalayabilsin.
    Gerçek hayatta da öyle değil midir?
    Bankalar sizin kime ne gönderdiğinizi ne kadar dolar aldığınız bilmek istemezler mi veya devlet bilmek istemez mi?
    Olay bundan ibaret. Kaçmayı gerektiren bir durum yok ortada.
    SPK'nın Bitcoin hakkındaki araştırma dökümanını okursanız devletin bakış açısını zaten görürsünüz.
    Benim hiçkimsenin Bitcoin almasından bir çıkarım yok.
    İnsanların faydasına olduğunu düşündüğüm için anlatıyorum tüm bunları.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Burada bitcoin alan ölümüne savunucusu oluyor. Bitcoinin manipüle edilen hisse senedinden farkı yok. Ha metaş(eskiden olanlar bilir) alın demek ha bitcoin alın demek aynı şey, sonuda aynı olacak.
    Süreler farklı.

Bunu burada sürekli alın diye dile getiren mehtap... isimli kullanıcı: Eğer çok karlı ise tüm paranı yatır. Öyle insanlara tavsiye vermekle olmaz. Çünkü sende biliyorsun bu iş saadet zincirinden daha fena bir durum sisteme para lazım.

Bankalar bitcoin alım işlemlerini masak'a bildirmek zorunda.
    MASAK ŞÜPHELi iŞLEM BİLDİRİMİ:
    T-001-3.47 Müşteri hesaplarından bitcoin satan aracı kuruluşlara bitcoin alımına yönelik
    para transferi yapılması

Sadece bu bile arkanıza bakmadan kaçmanız gereken bir durum.

Kara para aklama ile bir ilginiz olmasa dahi, suçsuz olsanız dahi sorgulanmak, ifade vermek, hatta sanık olmak hayatınızın akışını nasıl etkiler bir düşünmek lazım.

Hasbel kader ispat edemezseniz hem paranıza el koyulur hemde demir parmaklıklar arkası gözükür.

Mesela terör örgütleri bu işi kullanmışsa sizinde bilmeden bu tür insanlarla irtibatınız var ise neler başınıza gelir ince eleyip sık düşünün. Zira sadece bir programın kurulu olması örgüt üyeliğine giriyor şu sıralar.

4. Evet az önce Enpara Mt ile görüştüm .
    Şubelerden de Enpara hesabıma ait doları fiziki olarak çekebileceğim yönünde teyit aldım.
    Bilgi verenlere teşekkürler

5.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    2008'den itibaren fiyat grafiğini incleyin.
    Düşüş olduğunda alım fırsatı doğduğunda alın ve orta-uzun vade için elinizde tutun.
    ABD istese Çin istemiyor, Çn istese AB istemiyor. Onlar istese dünyadaki yüzlerce ülkeden bazıları istemiyor vs.
    ABD gün gelecek yasaklayacak. Ben buna da inanıyorum ama gücü Bitcoini yenmeye asla yetmez.
    Merkezi olmayan ve herkesin olan birşeyi yasaklayamazsınız. Yasaklasanız da başarılı olamazsınız.

Sizin aksinize ben mevcut iktidarın mevcut dünya konjonktüründe ülkeyi gayet iyi yönettiğini düşünüyorum.
    Doların yükselmesine izin verilmesinin de gelecek için iyi bir adım olduğuna inanıyorum.
    Siz Bitcoin yatırımı yaptınız mı ?

6.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    2008'den itibaren fiyat grafiğini incleyin.

Bitcoin konusu farklıdır, o konuda kesin hayır da diyemem kesin evet de ama;

20 yıl iktidarda olan bir iktidar ve bir araba almak bir ev almak 20 yıl öncesinden zor olacak(düzgün çalışan , pis işlere bulaşmamış biri için); ve siz ülkenin iyi yönetildiği sonucuna varıyorsanız ; bana mantıklı gelmiyor.

ABD de Avrupa da yaşayan insanların 1 senede aldığını , aynı statüde TR de olan bir insan 5 senede alabiliyosa, burada bir sorun vardır demektir. İnsan emeği heryerde eşittir, yani bizi bu 5 kat daha fazla zamanda yıpranarak bir şeylere sahip olma yorar, bunun sonucu insanların mutsuzluğudur. TR de tek mutlu olan kesim iktidar yandaşı kredi çekiğ, kredilerien af gelen, ihaleye girip 1 liralık işi 10 liraya alıp , devlet eliyle zenginleşenlerdir. Yani bir kesimin parası haksız yere bir kesime veriliyor kısaca.

Kurun artması ile gelecek için iyi bir yatırım yapılamaz. Kur 3.39 inince çok saçma bir açıklama yapıldı"ihracatcı zora girer", lan sanki herkes ihracatcı ülkede , 80 milyon ihracat mı yapıyor, ayrıca vatandai 1.80 den 3.94 e gelince kur nasıl dayandıysa , ihracatcı (ki 80 milyonun ne kadarıdır!) 3.90 dan 3.38 e gelince dayanabilir. İyice salaklaştırılan bir halka yapılacak açıklamalardır bunlar.

Nese sizin fikrinizdir tabii, kendinizce bir şeyler düşünüyorsunuzdur. Eğer dolar iyice artınca içe döneriz, kendimiz üretiriz diye düşünüyorsanız bu da mantıklı olmaz. Bu şimdi de yapılabilir istedikten sonra. Ama ne olursa olsun ülke iyi yönetiliyor savınıza katılamam. Bunu dediğim gibi bedavadan çıkar sağlayan devlet eliyle kişiler söyleyebilir ancak. Fikrim budur.

7. Odeabank'ın 10 yıl vadeli eurobond'unun faizi %8.38 şu an ve bu getiri vergi dilimine girmediğiniz sürece net/kemiksiz getiri. Dolar mevduat karşılığı %9.85'lere geliyor.

8.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Aktif 35 gün 14.65, 60 gün 14.77
    Bono olduğunu belirtelim karışıklık olmasın.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 370/997 İlkİlk ... 270320360368369370371372380420470870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •