Sayfa 383/997 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Çok az komisyon alıyorlar.bu konuyu daha önce burada paylaşmıştım.
    Hatırlatmak adına alınan komisyonu tekrar paylaşırsanız minnettar oluruz
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hatırlatmak adına alınan komisyonu tekrar paylaşırsanız minnettar oluruz
    1 kiloya 200 tl diyeyim.(kişiye özel değişebilir.)
    Ücretsiz matriks gold hediye.

YTD

Kaynak: http://www.bloomberght.com/haberler/...ara-arzi-artti

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 1,45 artarak 1 trilyon 620,2 milyar lira seviyesine yükseldi.

4. Sorun ettiğin şeye bak
    Hem döviz mevduatlar hem de firmaların yükümlülükleri TL'ye çevrilir olur biter

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ancak ortada ufak bir sorun var. Dth lar çoktan bankalar tarafından özel sektöre kredi olarak kullandirildi üzerine yetmedi yurtdışından bir o kadarda borclanildi. Yani dth lar aslında özel sektör firmalarının bilançolarında 1 satırlık bir yükümlülük cümlesinden başka birşey değil. O nedenle dth lara müdahale etmek için aslında devletin özel sektöre müdahale etmesi gerekir......

Üzgünüm ama bankaların elinde zaten o dth in karşılığı şu anda da yok........ O nedenle merak etmemek lazım devlet hepimizden uyanıktır olmayan bir varlığa çökmez......

5.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Sorun ettiğin şeye bak
    Hem döviz mevduatlar hem de firmaların yükümlülükleri TL'ye çevrilir olur biter
    Firmaların dolar borcu yükümlülükleri TL'ye çevrilirse bu hangi kurdan çevrilmeli?. Eğer piyasada o an oluşan kurdan değil de daha düşük devletin belirleyeceği bir kurdan çevrilirse bu durumda devlet dışı bireysel DTH sahiplerinden , yine devlet dışı özel sektör patronajına varlık transferi olması gerekir. Böyle bir transfer genel hukuk sistemine ve tahkim yasalarına aykırı olur.

Ancak bireylerden devlete bir kaynak transferi söz konusu ise bu tahminime göre mümkün.Devlet çok zor durumda kaldığında bunu yapabilir. Ama devlet dışı bireysel bir aktörden yine devlet dışı başka bir bireysel aktöre kaynak transferi yapamaz. Buradaki ince hukuki noktada sanırım mutabıkız. (umarım)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by puntoyel Yazıyı Oku
    Ayrıntılı cevap için teşekkürler. Peki sizin aldığınız bu % faiz oranları bonoya mı ait yoksa mevduat eşleniğini mi verdiniz? Yani %10 stopajşı hali mi yoksa %15 stopajlı mevduat haline dönüştürlmiş oran mı?
    Mevduat karşılığı oranları verdim.. Normal banka bonosu için aldığım oran.. Nkolay avantajlı hali ile.. 15.09 güzel oran.. Ama benim zaten 15.30 dan Nkolay önceden bağlı 500k.. Geri kalanı için normal bono MK 14.65 aldım.

7.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Mevduat karşılığı oranları verdim.. Normal banka bonosu için aldığım oran.. Nkolay avantajlı hali ile.. 15.09 güzel oran.. Ama benim zaten 15.30 dan Nkolay önceden bağlı 500k.. Geri kalanı için normal bono MK 14.65 aldım.
    Anladım. Bilgi için teşekkürler.

Sayfa 383/997 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •