Special Days Image
Sayfa 246/997 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Tl cilere yakında geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz gene kaçırdılar 3.40 dan almayı
    3.40'dan almayı başaran var mı?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    3.39 dan alan bile vardır şahsen ben 3.41, 3.44, 3.51 den aldım 3 kere.3.55 altına düşerse okuturum yoksa bozmam amaç eldeki doları çoğaltmak yoksa tl ile işim olmaz.

Tabiki elde 500 bin tl tutuyorum faiziyle dolar almak için

Amaç 2 senede 1 milyon dolara ulaşmak bakalım dhaa çok yolumuz var dolar 3.56 bana 250 bin usd civarı lazım daha bu hedef için.

3.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    3.39 dan alan bile vardır şahsen ben 3.41, 3.44, 3.51 den aldım 3 kere.3.55 altına düşerse okuturum yoksa bozmam amaç eldeki doları çoğaltmak yoksa tl ile işim olmaz.

Amaç 2 senede 1 milyon dolara ulaşmak bakalım dhaa çok yolumuz var dolar 3.56 bana 250 bin usd civarı lazım daha bu hedef için.
    Çok güzel strateji.
    Anapara TL ancak faizleri YP olarak tutuyorsunuz.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Çok güzel strateji.
    Anapara TL ancak faizleri YP olarak tutuyorsunuz.
    500 bin tl lik kesim için uyguladığım strateji bu son 1 yıldır.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    11/09/2017 tarih sabah saat 11 de 3,4020 den 5 K almıştım....

6.  Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku

Devamlı al sat yaparak ulaşılamayacak bir hedef değil. Bu işi bilip riskini alabiliyorsanız mantıklı. Benim arkadaşlarımdan biliyorum al sat ile 1 yılda dolar bazında paralarını %15 oranında arttırmışlardı. Benim onlardan gördüğüm düşerken de satıyorlardı. Yani mesela 3,50' den aldılar 3,45' e indi. Zararına satıp 3,40' a inince tekrar alıyorlardı veya yanlış tahminlemeyle zararda olabiliyordu. Yani 3,50 bandına tekrar gelip yükselişe devam ediyordu. Yani diyeceğim o ki risk alabilen ve soğuk kanlı bir yatırımcı profiliniz varsa vadeli mevduatla uğraşanlara boşuna uğraşıyorsunuz ne imkanlar var diyebilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Madem herkes fikrini paylaşıyor bende paylaşmak istedim..
    Şöyle ki; her yatırım aracına yatırım yapılır. Yatırım yapmak risktir. Kar zarar kardeştir. Altınında yeri vardır, hissenin de, mevduatında.. Olay zamanlama olayıdır. Ve bu Türk Piyasalarında tam döngü yaklaşık 4 yıldır.. Hisse bir uçar %30 u 4 ay da yapar.. Psikolojiniz iyi ise tepeyi yakalarsınız... Hissenin inmesi 8 ay sürer... Etti mi size 1 yıl.. Kardan %10 eridi mi.. Kaldı mı %20.. Yatayda bir 10 ay daha süründürür..Gittimi bir %10 daha kaldı mı %10.. Hissenin yeniden yükselmesi yeniden bir 6 ile 10 ay sürer...
    Kesa USD 3,94 TL ile %30 getirmişti.. 8 aydır kaybetiriyor mu.. Gittimi vade den en az %9.. Yuvarlak 10 diyelim.. Kaldımı %20 kar.. Bir de 3,94 TL den işlem gördükten sonra 3,44 TL ye reel kayıp.. 13% de o edermi... %20-%13 = %7 Yatayda 2 yada 3 ay da USD sürünse o %7 de gider.. Yada 3,44 TL den önümüzdeki hafta 3,38 TL lere giderse kalan%5 %7 lik karda erir...
    Mevduat aslında parayı park etmektir...
    Ama mevduatçı az da olsa asla kaybetmez.. Bir bakıma hakda veriyorum...

Para kaybetmeye alışkın olmayan insan USD dan da Altın dan da Hisse den de uzak durmalı... Az olsun öz olsun..

Ve yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir..

Bol Kazançlar..
    29/082017 Tarihinde USD kurunun 3,44 TL ye oradan en fazla 3,38 TL ye ineceğimi öngördüğüm hesap modelim... Arz ederim....

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    sN.Gundwane bu sıkı duruşla USD da düşüş sürebilir. Lakin MB USD ı 3,10 TL lere kadar sıkmayı sürdürürse bu piyasanın hali ne olur? Bence 3,40 TL den sonra muhakkak 50 yada 100 bazlık faiz indirimleri gelecektir. Bu sıkı duruşun esnemesi sayesinde 3,10 TL leri mümkün bulmuyorum.
    Sayfa 83 Tarih 28/08/2017
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Müneccimle bir akrabalık mı var?

USD da Türkiye'de hem siyasi hem ekonomik tüm pozitif şartlarda 3,31 TL yi dip olarak; onu da en fazla 48 saatlik görüyorum. 3,31 TL yi görür görmez 3,35-3,42 TL bandında 1 ay dolaşır. Tekrar 3,30 ları görmez... ABD Enflasyon datasına göre şekillenir... ABD enflasyon datası kötü geldiği sürece önümüzdeki zirve 3,47 TL olucaktır.

Lakin enflasyon datasında en ufak bir kıpırdanma da sabah 3,35 TL olan USD ı 3,52 TL de görmek de yarım iş gününe bakar.. Müteakip ABD verileri iyi gelmeye devam ederse yıl sonu 4,30 TL yi dahi görebilir...

USD ın tek desteği Enflasyon verisidir...
    .................................................. .............................
    Sayfa 117 de USD ın en fazla bir ay 3,35-3,42 TL arasında dolaşacağını ögörmüş yeniden 3,47 TL ye yükselip ABD verilerine (Bilanço-Faiz Artırım-Enflasyona) göre yükselebileceğini yazınca SN.Faruko tarafından MÜNECCİM likle suçlanmam...

Bunları yapıştıracağımı ve sizi ilan edeceğimi her yazımda söylemiştim...
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sn.Power benim için %0,5 çok mühim değil. Sadece kafam rahat olsun. VB %3,6 verince bende 45 gün bağladım... Bu arada 3,4448 TL den bir miktar daha aldım... USD ortalamam 3,4666 oldu... USD portföyüm %60 olurken TL portföyüm %40 de kaldı.. 3,40 TL olursa kalan %40 TL portföyümüde USD a taşımayı düşünüyorum...

İNG direkt %4 veriyor pazarlık dahi yok.. Neden ING değil?
    31/08/2017

Bloomberght te BIST için en düşük hedef 115,000 denildi. Eğer 115,000 endeks olur ise
    USD 3,31 TL dir...

Ama ben en fazla 112,000 endeks ve 3,36 TRY/USD diye tahminde bulunmak istiyorum...

Bence en büyük usd da en büyük referans kaynağı pazartesi sabah ki büyüme verisi...
    Bu da Sy 137 de.. Bloomberght BIST uçucak kaçacak derken ben en fazla 112000 diyorum...

Daha çok var da sanırım yeter...

Bol kazançlar...
    Son düzenleme : selka; 27-09-2017 saat: 14:14.

Memur Değilim ancak şu Gerçeğin farkındayım ÇOĞU esnaf kobiden hatta bazı fabrikalardan bile daha fazla vergi verir. Esas hırsızlar dışarda..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 246/997 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •