Sayfa 308/310 İlkİlk ... 208258298306307308309310 SonSon
Arama sonucu : 2479 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Alıntı Originally Posted by kotancı Yazıyı Oku
    Piyasadaki genel görüşlerden biri sermayesi kadar kar eden şirket en az 10 tl dir. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O eskidendi

Artık Türkiye Rusya' dan bile kötü bir değerlemede maalesef , bankalar ile ilgili sorundan dolayı
    https://twitter.com/newagex_borsa istek üzerine Twitter yeniden aktif
    Kim ne biliyor anlamak için geçmiş yazılarına bak.

Endeks 96 500 deva 6.21 ' e yakın
    Korelasyon son derece açık ama "her zaman korelasyon olacak demek değil bu"
    Bunun ne zaman olacağını görmek için piyasayı benim gibi koklamanız gerek

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Endeks 50 ağırlıklı ortalamasının üzerinde tutunur ise hisseler bundan pozitif etkilenirler. (95 700)
    Bu durumda deva 5,85 üzerinde 6.09 hedefler.

Endeks 96 500 üzerine atabilir ise (kanal direnci + 100 ağırlıklı ortalama) deva da 6.21 üzerini deneyebilir ama bundan emin değilim
    çünkü açıkladığı kar 6.21 üzerine gitse bile geri dönüp tekrar en azından 6.21 göreceğini gösteriyor.
    Önceki hareketinde 6.21 satış için uygun dememin nedeni de bu; hisseyi kaptırma olasılığı yoktu.
    Şimdi 2. denemede geçecek mi beraber göreceğiz.

Jackson Hall beklenirken endekse 96 500 deva' ya da 6.21 yakınından satış gelmesi normal.

Endeks 95 700' ü aşağı kırmadıkça deva' nın da 6.02' yi kırmaması gerekir.
    Eğer kıracak olursa 5.92 yeni tepki noktası olarak izlenir.

Jackson Hall beklenirken endekse 96 500 deva' ya da 6.21 yakınından satış gelmesi normal.

Endeks 95 700' ü aşağı kırmadıkça deva' nın da 6.02' yi kırması beklenmez.
    Eğer kıracak olursa 5.92 yeni tepki noktası olarak izlenir.

6,19 üzerinde hedef 6.35 (6.03 - 6.19 arası hareket etti fark 16 , 16 + 6.19 =6.35)

6. Haftayı iyi kapadık, bilanço sonrası yaşanan dalgalanma bir silkeleme hareketi olabilir. İlk çeyrek bilanço sonrası da buna benzer bir hareket yapmıştı o zaman 4'lü fiyatlardan 5 üzerine atmıştı, bu sefer de 6 üzerine attı bundan sonra bir miktar dinlenme ve kosolidasyon süreci yaşanabilir belki ancak bu bilanço ile artık 6 üzerinde kalıcı olması gerekir. Bakalım 3.çeyrek bilançoyu hangi seviyelerde karşılayacağız.

Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    guzel sırket ama yuzune bakan yok maalesef altta 2 uye
    Nasıl yok?
    Yazmıyoruz diye bizi adamdan saymıyor musunuz yoksa?
    Elimde var biraz. Mart ayında 4 tl iken dikkatimi celbetmişti. Tüm hisseler bilanço sonrası geri geldiğinden, bu da düzeltme yapsın diye boşuna bekledim. Ben bekledikçe o gitti. Ardından melül melül bakakaldım. Kısmet bugünlere imiş.
    Dün 5,67'de güzel al vermişti. Pedere aldırdım kendim alamadım iyi mi?
    Neyse, 6 altına sarkarsa alıcı olurum şahsım adına.
    Ytd diyelim ayıp olmasın.

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

8. Sayin Maslak ve Erdgass disinda ana tabloya odaklanan olmamis, herkes 10 kurus yukaridan satip 5 kurus asagidan almanin derdinde. Oysa temelciler 3,5 lerden hisseyi alip keyifle cift hanelere cikmasini bekliyor.

Benim bilancoda onem verdigim kalemler brut kar marji, kanser ilaclarinin payi ve ihracat orani. Brut kar marhi 54% lere cikarak rekor kirmis. Kanser ilaclarinin cirodaki payi gecen sene Q2 de 9,4% den bu sene 13,4% e yukselmis. Sirketin argeye verdigi onem sonucunda ortaya cikardigi katma degeri yuksek ilaclar ciroya yuksek destek vermeye devam ediyor. Brut kar marjindaki yukselis de bu kisimdan geliyor diye dusunuyorum. Ihracat tarafinda ilk ceyrekteki dusuk rakamdan sonra bu ceyrek isler toparlanmis gorunuyor. Sayin Maslak in anlattigi gibi lineer bir is degil gibi gorunuyor ihracat kismi, ceyreksel bazda yukselisler ve dususler olabiliyor. Senelik takip etmek daha dogru gibi gorunuyor ihracat rakamlarini.

Sonuc olarak ciro ve kar marji olarak beklenti ustu bir ceyrek gecirmis sirket, uzun vadeciler icin TEB den gelen satislar nedeniyle bir soru isareti olusmustu bilanco oncesi ama bilanco endiseleri giderdi. Keyifle 2020 Q1 i beklemeye devam. Al-satcilara bol sanslar...

Sayfa 308/310 İlkİlk ... 208258298306307308309310 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •