Sayfa 103/122 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. 2) Beyaz kağıda yazı yazma testi (kurşun kalem gibi)

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Külçede gümüş gerçek olsun yeter, çizik kararma sorun değil. Külçe değerini asla eksiltmez, farketmez.

Fakat nümizmatik hatıra para gümüş olursa fiyatını olumsuz etkiler. Hatıra değeri olanlarda önemli bir ayrıntıdır.

Gümüşüngerçek olmadığını basit testlerle anlayailirsiniz.

1) Çınlama testi (high pitch)

2. 3) Kuvvetli mıknatıs kayma hızı testi

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Külçede gümüş gerçek olsun yeter, çizik kararma sorun değil. Külçe değerini asla eksiltmez, farketmez.

Fakat nümizmatik hatıra para gümüş olursa fiyatını olumsuz etkiler. Hatıra değeri olanlarda önemli bir ayrıntıdır.

Gümüşüngerçek olmadığını basit testlerle anlayailirsiniz.

1) Çınlama testi (high pitch)

3. yanıtlar için teşekkürler, içim rahatladı. gümüş hakkında en aktif mecra burası sanırım türkçe olarak internette. orijinallikte de bir sorun yokmuş karalama testi çalıştı. külçe olduğu için çınlamaya bakamadım.

@patrick bateman
    @sadecegrafik

4. 4) Peçete parlaklık testi

Alıntı Originally Posted by albertcamus Yazıyı Oku
    yanıtlar için teşekkürler, içim rahatladı. gümüş hakkında en aktif mecra burası sanırım türkçe olarak internette. orijinallikte de bir sorun yokmuş karalama testi çalıştı. külçe olduğu için çınlamaya bakamadım.

@patrick bateman
    @sadecegrafik

5. 5) Buz eritme hızı testi

Alıntı Originally Posted by albertcamus Yazıyı Oku
    yanıtlar için teşekkürler, içim rahatladı. gümüş hakkında en aktif mecra burası sanırım türkçe olarak internette. orijinallikte de bir sorun yokmuş karalama testi çalıştı. külçe olduğu için çınlamaya bakamadım.

@patrick bateman
    @sadecegrafik

6. Nezle, Grip, Covid vb üst solunum yolu hastalıklarının en basit evde basit çözümü, sıcak suya bir kaç damla Kekik yağı damlatıp bunu koklamak diyorlar. Bende dün denedim evde denedim, gerçekten çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Nezlem vardı. Anında etkisini gösterdi. Hafif atlattım.

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Nezle, Grip, Covid vb üst solunum yolu hastalıklarının en basit evde basit çözümü, sıcak suya bir kaç damla Kekik yağı damlatıp bunu koklamak diyorlar. Bende dün denedim evde denedim, gerçekten çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Nezlem vardı. Anında etkisini gösterdi. Hafif atlattım.

Deneyeceğim. Teşekkürler.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

8. Kripto market pazarının değeri 2.05 Trilyon$ dolar oldu. Karşılığı ne? Hiç. https://coinmarketcap.com/

Fiziki Gümüş pazarının toplam değeri ne kadar? 25000 metric ton. https://www.statista.com/topics/1335/silver/ Yıllık üretilen fiziki gümüşün değeri 80 milyar$.

Dünyada ne kadar gümüş rezervi kaldı gümüşün tamamen tükenmesi için? 500bin ton. https://www.statista.com/statistics/...-of-countries/

1 metrik ton ne kadar büyüklük olarak?

Fiziki Gümüş ETF lerinde ve COMEX rezervlerinde ne kadar gümüş var?

Dünyada dolaşan serseri 3-5 milyar$ para ile fiziki Gümüş almaya karar verse ne olur?

Warren Buffet ı zamanında fiziki gümüş satın aldığı için öldüreceklerdi. Elindeki bütün gümüşleri SLV ye vererek canını kurtardı. Yoksa az kalsın eşek cennetini boylayacaktı.

https://sdbullion.com/blog/warren-bu...d-1997-to-2006

Reddit deki para fazla büyük değil. gümüşe aşırı büyük ralli yaptıramaz. Ama hareketlendirmeye yeter. Gümüşün varacağı yer 50$ olur. Daha fazlasını şu anda 2021 de mümkün görmüyorum. Ama 50$ göreceği aşikar. çünkü serseri para eninde sonunda gümüşü almak zorunda.

Bir elektrik araba 2 ounce gümüş kullanıyor, 50 gramdan fazla.

Bir güneş paneli 20 gramdan fazla gümüş kullanıyor.

İlaç sektörü gümüş kullanmadan aşıları üretemez.

yani Gümüşün sanayide alternatifi yok. Gümüşün perakende de bu kadar alımı dengeleri olumlu yönde etkiler, 50$ ları kesin görür. ama çok üst seviyelere ralli yapması için çok büyük bir balinanın 3-5 milyar$ tek kalemde fiziki gümüş alması lazım.

Sayfa 103/122 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •