Sayfa 108/122 İlkİlk ... 85898106107108109110118 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Bişi olmaz raadol. Fiziksel altınını bu milletten alabilecek babayiğit daha doğmadı.

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    paraya donusturemediğin bir emtia hiç bir seye yaramaz..evlere girip almasına gerek yok. neden yapsın..zaten sen onu artık alıp satamayacaksın..geçmiş olsun..alıp satamadıgın bir nesneyede kimse ne arsa verir ne araba verir ne de domates verir karsılıgında.

kuyumcu kulturu demişssin. zannedersin memlekette herkes kuyumcu. 1000 tane adam aglar szlanır hepsi bu.

neyse yani oyle saçma sapan yok resetmiş falan..senin emtiayı da bir reset gelir.aklınız alınıverir. oyle reset tek taraflı olmaz..her tarafa gelir..o fizikilerede..
    Tamam madem hayali senaryolardan konuşuyoruz bir tane de ben yazayım.Elektrikli araçlar dünyasında gümüş kullanımı son on yılda 5 milyon onstan 40 milyon onsa çıktı ama hala asıl elektirikli araç kullanımı başlamadı bile.Diyelim devasa bir endüstriyel gümüş kullanımı devri geldi ve gümüş lazım oldu bu gizli gizli fiziki gümüş stoklayan redditçiler falan kuzu kuzu devletin verdiği gümüş fiyatından gümüşlerini teslim mi ederler yoksa kokain piyasası gibi devasa bir gümüş karaborsası mı olur.Büyük türk düşünürü sedat pekerin dediği gibi insanın olduğu yerde pislik vardır.O işler kolay değil o resertçilerin içinden bile karaborsa gümüş piyasasını elinde tutmak için ihanet edenler çıkacaktır.Kokain de yasak ama baya baya her yerde bulunuyor satılıyor alınıyor di mi.
    ş

Altın ve gümüş diğer metallere benzemez ,zamanında asıl para altın ve gümüş olduğu için evdeki altınını gümüşünü bana vereceksin hem de şu fiyatdan vermeye mecbursun dedi mi adamın parasını zorla gasbetmişsin algısı olur.Teorik ve pratik olarak bence mümkün değil.Millet altınını gümüşünü eski usül çömleğe doldurur gömer gene de sisteme zorlamayla vermez.

4. Arjantin de Venezuela da bile olmadı bu dediğin.

Finansal sıfırlama farklı bir durum. Kağıt paraların sürekli değer kaybedeceği bir döngüye giriyoruz. Bir süre sonra sanal altın gümüş hesapları tüm dünyada kapatılırsa zaten ilk aşama tamamlanmış olur. Ondan sonrasına ondan sonra bakarız. Doğmamış çocuğa don biçmeye gerek yok. Paramızın değerini korumaya çalışıyoruz. Bunun kötü bir yanı yok. Hırsızlık yapmadık, çalmadık, ihale ile götürmedik. Kendi alınterimizi koruyacağımız basit bir yatırım işte. Beğenmiyorsan sen alma. Hisse al, Eurobond al, Fon al, Mevduat yap, Gayrımenkul al. Seçenek bol. Seçeneklerden bir tanesi de fiziki altın gümüş. Bir sürü seçenek var.

İsteyen istediğini alsın satsın. Canı ne isterse onu yapsın.

Burada bu kadar amele gibi aptalca yorum yapacağına kafanı hırsıza arsıza dolandırıcıya yorsan toplum için daha faydalı bir iş yapmış olursun.

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    paraya donusturemediğin bir emtia hiç bir seye yaramaz..evlere girip almasına gerek yok. neden yapsın..zaten sen onu artık alıp satamayacaksın..geçmiş olsun..alıp satamadıgın bir nesneyede kimse ne arsa verir ne araba verir ne de domates verir karsılıgında.

kuyumcu kulturu demişssin. zannedersin memlekette herkes kuyumcu. 1000 tane adam aglar szlanır hepsi bu.

neyse yani oyle saçma sapan yok resetmiş falan..senin emtiayı da bir reset gelir.aklınız alınıverir. oyle reset tek taraflı olmaz..her tarafa gelir..o fizikilerede..

Bu arada son entrylerimden anlayacağınız üzere artık ben de yavaştan fizikiye geçme taraftarıyım.Yavaş yavaş başladım ,acelem yok ama dünyanın genel gidişine göre fiziki alımlarımı hızlandırabilirim.Borsa kripto faiz dolar falan bu ara çok aklıma yatmıyor artık maden devrine girdik o belli oldu,taş devri bitti gayrımenkule de gerek yok)))))))))))

6. 15% fiziksel metal, 10% hisse kripto ıvırzıvır, 75% dolardayım

bir umut bekliyorum faizler artacak diye.

faiz artmasa bile yabancı borsalar %30 civarı bir düzeltme yapsalar ona da fitim.

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    15% fiziksel metal, 10% hisse kripto ıvırzıvır, 75% dolardayım

bir umut bekliyorum faizler artacak diye.
    Valla bende de zamanında alınmış eurobondlar var 2030 2040 2045 vadeli falan))))))Kupon ödemelerine ben de dokunmuyorum da hep aklımda şunları da altın gümüş yapayım diye halen kararsızım.

8. Bir miktar Eurobond alacağım ben de bu ay ya da sonraki ay. Ufak da olsa dursun kenarda. Faizde yatacağına bond'da yatsın.

Sayfa 108/122 İlkİlk ... 85898106107108109110118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •