Sayfa 115/122 İlkİlk ... 1565105113114115116117 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Gümüş Agx

1.  Alıntı Originally Posted by rkeles123 Yazıyı Oku
    Gümüşün fiyatı ne olur arkadaşlar bir analizde gümüşün aşırı yükselmiş olduğu söyleniyor.

İlgili analiz: https://borsateknik.net/gumusun-fiyati-ne-olur/
    Dikkate değer bir yanı yok. 2011-2012 de 45-50 doları görmüş. O kısımları almamışlar. 1980 gibi iki kardeş Hunt Brothers 1980 lerde 50 dolara taşımışlar. Fiziki yatırım alım miktarı yükselişe sokar. Yoksa kağıt olarak kontrat satıyorlar yıllık üretimin onlarca katı. US borsalar çakılırsa düşebilir yoksa dimakleri fiziki alımlar ve kağıt kontratlar arası..

2. Forumun en sevdigim tarafi bu Gumus fiyati 27 lerde iken 300 ler 500 baski kuruyor ay dunyaya yaklasiyor dunya gunese uzaklasiyor hikayesi anlatan gumus cigirtkanlari gumus fiyati 22 olunca piyasada yoklar
    Birde basligin herbokolog lar vardi teknige inanmayan dangalaklar diye hitap ediliyor onlara viop basliginda
    onlardami arazi oldu gerci herbokolog olduklaarini dusundukleri icin kalabalik nerede ise onlar o baslikta
    ....

Dün biraz aldım geçen gün şöyle bir makale okudum 80 lerde gördüğü zirvesine göre reel olarak hesapladığında 165 dolara denk geliyormuş bugün ki fiyatı bunlar afaki söylemler ama endüstriyel talep iklim değişikliğinde rolü Çin talebi falan hiç fiyatlamamış duruyor kısmet..

Bir dost

Eşekle tilki çayırda karşılaşmışlar .Eşek tilkiye çimenler ne güzel di mi kıpkırmızı demiş.Tilki de körmüsün çimen kırmızı olur mu yeşil onlar demiş.Eşek de yok sen yanlış biliyorsun çimen kırmızı olur demiş.Neyse kavga dövüş iş sonunda aslana intikal etmiş.Aslanın karşısına çıkmışlar eşek gene çimen kırmızıdır demiş,tilki de yeşil, aslan eşeğe dönmüş sen haklısın sen gidebilirsin demiş,tilkiye de bu densizi de hapse atın bir hafta su yiyecek vermeyin demiş.Tilki aman efendim bu neyin cezası ben haklıyım çimen yeşil değilmi ki demiş.Aslan yok konu o değil demiş,bu ceza EŞŞEK le tartışmanın cezası git hapse de aklın başına gelsin demiş.

5. Yıllık üretimini iki dakikada satıldığı sürece ...enflasyon ile hareket etmesini beklemek... boş ... onca makale okuduk, burda da paylaştım... ama gördüğümüz gibi sonuç sıfır... bırakmıyorlar... yükselmesi için talep fiziki arzı geçmeli ve JP Morgan'nın stoklarında erimeli ...

Jp Morgan etf satıp spot tutuyor bildiğim kadarıyla swap kazanıyor.. ama netinde pozisyonu bilmiyorum çok şeffaf olduklarını sanmam..
    Ab dekarbonizasyon metalleri arz sıkıntısı olanlar... Çok güzel rapor bıraktım buraya...
    belgesel okumaktan sıkılanlar için )))

https://eplca.jrc.ec.europa.eu/uploa...-materials.pdf

Bir dost

7.  Alıntı Originally Posted by seyis Yazıyı Oku
    Biriktirmeye başlıyoruz.

Esen kalın.
    Stopladık, çıktık.

Esen kalın.

8. Ons 21.50-22.00 bandı çok güçlü direnç gibi oldu. Birkaç kere döndü. Aşağıya bir kırma olmazsa yukarı beklenir gibi...

Sayfa 115/122 İlkİlk ... 1565105113114115116117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •