Sayfa 117/122 İlkİlk ... 1767107115116117118119 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. arkadaşlar, alışveriş sitelerinden alabildiğimiz külçe gümüşleri (20 gramlık, 50 gramlık, 100 gram vs) kuyumcularda sorunsuz bozdurabiliyor muyuz ? bozdururken makası çok düşürüyorlar mı ? mesela 10 bin tl eden külçe gümüşü tutup 6 - 7 bine kadar düşürürler mi ? kaç gramlık daha kolay bozdurulur ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    arkadaşlar, alışveriş sitelerinden alabildiğimiz külçe gümüşleri (20 gramlık, 50 gramlık, 100 gram vs) kuyumcularda sorunsuz bozdurabiliyor muyuz ? bozdururken makası çok düşürüyorlar mı ? mesela 10 bin tl eden külçe gümüşü tutup 6 - 7 bine kadar düşürürler mi ? kaç gramlık daha kolay bozdurulur ?
    En iyisi kapalıçarşı ama diğer kuyumcularda bildiğim kadarıyla makas yüksek. Altın gibi değil maalesef.
    Bilye şeklinde de satıyorlar. O daha makul demişti bi kuyumcu.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    En iyisi kapalıçarşı ama diğer kuyumcularda bildiğim kadarıyla makas yüksek. Altın gibi değil maalesef.
    Bilye şeklinde de satıyorlar. O daha makul demişti bi kuyumcu.
    teşekkürler. evet makası çok düşürecekleri belli. gümüşte dijital daha mantıklı o zaman.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    teşekkürler. evet makası çok düşürecekleri belli. gümüşte dijital daha mantıklı o zaman.
    evet. bende dijital ve gümüş fonu tercih ediyorum.
    fiziki sadece hiç satmayacaksak olur. rezerv niteliğinde.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Bende gümüşü azalttım. Artık artmaya başlar.Praya ihtiyaç olmazsa daha beklerdim. Ne altın nede gümüş çok çıkmayacak gibi duruyor. ABD istemiyor.

6. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir
    Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır tek yatırım kaynağım gümüş size şöyle söyleyeyim ister ekran görüntüsü alın ister kaydedin ilk ivme kazanacağı zaman 20.10.2022 de başlayacak ön gördüğüm rakam 13,75 14 tl aralık sonuna kadar böyle 31.12.22 de 13,6 tl den kapanacak nisan ayına kadar 2023 den bahsediyorum 13-14 bandında devam edecek temmuz 23 de 16 ila 15 bandında 2023 sonu 15-15,20 gibi kapanacak

Alıntı Originally Posted by GümüşAdam Yazıyı Oku
    Bu bir yatırım tavsiyesi değildir
    Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır tek yatırım kaynağım gümüş size şöyle söyleyeyim ister ekran görüntüsü alın ister kaydedin ilk ivme kazanacağı zaman 20.10.2022 de başlayacak ön gördüğüm rakam 13,75 14 tl aralık sonuna kadar böyle 31.12.22 de 13,6 tl den kapanacak nisan ayına kadar 2023 den bahsediyorum 13-14 bandında devam edecek temmuz 23 de 16 ila 15 bandında 2023 sonu 15-15,20 gibi kapanacak
    ons ve dolar bazında konuşmak lazım TL bazında söylediğiniz değerlerde kalırsa külliyen zarar demektir.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. Küçük Yatırımcı ons dolar bazında anlamaz benim kitlem farklı

Sayfa 117/122 İlkİlk ... 1767107115116117118119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •