Sayfa 120/122 İlkİlk ... 2070110118119120121122 SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 953 - 960 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. gümüş için 2022 sonu vermiş olduğum rakam birebir tuttu tl bazında merak edenler yazıma bakabilir
    gelelim 2023 yılına
    yatırım tavsiyesi değildir diye yazalım da milletin gönlü olsun
    ben şöyle açıklayayım TL KARŞILIKLARI
    ocak sonu 14,53 tl
    şubat sonu 14,61
    Mart sonu 14,67
    nisan sonu 14,76
    mayıs sonu: 15,02
    haziran 14,90-15,00
    Temmuz 15,06
    ağustos 15,10

2. Bu deprem, bizi gölcük depremi gibi 5 yıl geriye götürür. Yollar okullar havalimanları evler fabrikalar ve en değerlisi insanalar. ..... Zaten borç boğazdaydı, bu ülke neler kaldırdı bunu da kaldıracak ama olan yine zayıfa olacak. Allah ülkemin hakkına hayırlısını versin, bu soğukta dışarda kalanlara kapı açsın. Yatırım insanın suni güvencesidir. Yoksa yiyeceğimiz 3 lokmanın parasının kazandık. Bakalım geleceğimiz ne olacak. Asıl güvence biriktirdiğin dualardır. Ben başkalarının size yaptığı duanın gücüne inanırım. Zorda çaresize ihtiyaç fazlanızdan bahşedin. Vermesenizde miadınız dolduğunuzda gidecek, iyi bir şey için maddiyatınız azalın maneviyatınız artsın. Ytd.

3. Ne zaman çok ümitlensem boşa çıkardı. Bence çoktan onsu 50 dolar olmalıydı çok süründürdü. Şimdi ekrandan alma zamanı değil. Fiziki toplama zamanı fakat olmayacaktır. Nedeniyse basit alıp saklamak yerine elektronik alıp istediğinde satıyor. Elektronik altın gümüş birileri tarafından yaratılıyor ve yaratanlar yükselince zarar ediyor. Onun için fiziki alınmalı bu metallere güveniyorsanız yatırım böyle olur.

4. Bugün ingiltere enflasyonu çift haneli geldi ve altın ani bir şekilde değer kaybetti neden faizler yüksek seyredecek diye. Bu bana saçma geliyor. İngiltere'de faiz 4.25 enflasyon 10 üzeri bu şekilde zaten enflasyonu önleyemezsin birde paran değer yitiyor. İmkansız döngüye giriyorsun. Senin kendini korumak için altın alman lazım. Ama genelde satılıyor. Altın satılınca gümüş 2 kat satılıyor. Bu öğretilmiş bir çaresizlik stagfilasyonun gelmesine kapı açıyor. Bu durumlarda genelde altın bir kaç kat artmış. yine bunu beklyorum ama üzerinde yanlış öğretiye dayalı bir baskı var. Ben gümüş ve altındaki paramla köyümden 15 dönüm çivarı tarla alabiliyordum şuan 5 dönüm alamıyorum. Param Ankara'da sıfır 100m2 bir evin yarısını karşılayacak durumdaydı şuan yüzde 20 alınmıyor. Eski alım gücünü elde eder mi bilmiyorum ama bekleyeceğiz.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,356

6.  Alıntı Originally Posted by gümüşadam Yazıyı Oku
    [ı][sıze=5]gümüş için 2022 sonu vermiş olduğum rakam birebir tuttu tl bazında merak edenler yazıma bakabilir
    gelelim 2023 yılına
    yatırım tavsiyesi değildir diye yazalım da milletin gönlü olsun
    ben şöyle açıklayayım tl karşılıkları
    ocak sonu 14,53 tl
    şubat sonu 14,61
    mart sonu 14,67
    nisan sonu 14,76
    mayıs sonu: 15,02
    haziran 14,90-15,00
    temmuz 15,06
    ağustos 15,10

[/sıze][/ı]
    [sıze=5]ocak ayında yapmış olduğum tahminler 5 aydır kuruşu kuruşuna doğru gidiyor bir allahın kuluda şaşırmıyor vay be[/sıze]

7. emeği geçenlere teşekkür ederim
    Tokezlemeyen halim olmaz, tecrübe edinmeyen hakim olmaz. Hadis-i Şerif.

Sayfa 120/122 İlkİlk ... 2070110118119120121122 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •