Sayfa 39/122 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon
Arama sonucu : 975 madde; 305 - 312 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. 6 ay içerisinde beklentin nedir? @ekonomist88

2. Nadir ve IAR in fiziksel fiyat farkı ile KT nin spot fiyat farkı %20 civarıdır. Deneyebilirsiniz. Aynı gün IAR dan alın külçe gümüşü sonradan KT ye şubeden yatırın satın, ons fiyatının sabit kaldığını düşünelim. Bakın bakalım ne kadar para kaybettiniz?

Gümüş kesinlikle para değildir. Gümüşten para kazanmanın yolu zordur. Alsat makası yüksektir.

Bir tek çekili teneke veya tanecik gümüş veya hurda gümüş alıp sararsanız onda düşük marj vardır fizikide.

Fiziki saklamak dışında işlem yapacaklar ETF leri deneyebilirler. Bizde birtek yerli GMSTRF fonu var, başka yok. Fakat onda da alıcı satıcı dengesi yok, hacimsiz.

Globalde SIL SLV SILJ gibi ETF ler var. Yurtiçinde Gedik vb üzerinden yabancı para hesap açılabilir. Alsat Vergisi yok. İşlem komisyonu var.

Velhasıl kelam Türkiyede en iyi küçük yatırımcı parası için en iyi tercih fiziki ALTIN dır veya BES ALTIN fonlarıdır. Özellikle BES lerdeki ALTIN fonlarının getirisi çok iyidir çünkü vergisi normal TEFAS fonlarına göre azdır.

Onun haricinde GLDTRF ve ZGOLD fonları hisse senedi olarak alınıp satılabilir.

ALTIN pazarı olgundur makaslar düşüktür. Gümüş pazarı ise henüz gelişmemiştir. Bu sebeple ani ihtiyaç duyabileceğiniz paraya asla gümüş almayın. Aniden satmak zorunda kalınca zarar büyük olur. Altın bu konuda en iyi yatırımdır. Her an az kayıpla alır satarsınız.

İleride ne olur bilemiyorum. Ben mevcut durumu yazdım. Belki ileride gümüş pazarı da gelişir, kimbilir?

Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    sadece sesli düşünüyorum ben en kötü senaryoda bu yolu izlemeyi düşünüyorum. kuveytturk hesap açtım. eldeki gumusleri bankaya değerlendirip sanala geçebilir ve piyasa şartlarında bozduramaz miyim?

3. Mevcut durumda tartışılacak bir şey yok fiziksel gumusde ülkemizde makas yuksek. Ben teb bankasından gram alıyorum makas yüzde 1 den biraz düşük. Birde Vergide var. Gümüş yatırımcısı daha bilinçli forumlarda da kalite yüksek. Para olmadığına katılmıyorum. Dolar bile ismini eski kullanılan gümüş paradan alır thalar diye bir şeydi. Tam hatırlamıyorum. Ben gümüşe yatirim yaparken suanki durumuna değil geleceğine inanarak aldım. Kalıp haline gelmiş bir gümüşü o hale sokmak için 3 dolar harciyorsaniz bu altın fiyatında devrede kulak kalır. Ama gümüştür yüzde yüzde 15 kere tekabül eder. Ama gelecekte geçmişteki oranı olan altının yirmide biri olursa o marj düşer. Altın yatırımı gümüşten yüksek biri olarak şunu tavsiye ederim. Gümüşün bir hikayesi var. Daha önce çok kez yazdım altında yeni bir hikaye yok. Altın artmesada gümüşün gidecek yolu var. Altın onda bir yatırımcı bu hikayeye yatırım yapsa hızlı yükselir. Tam terside mümkün. Tavsiyem kısa sürede ihtiyacınız olacak parayı gümüşe yatirmayin. Hiç kimse geleceği göremiyor. Benim beklentim iyi yere gelmesi yatırdım siz beğenmiyorsaniz yatirmayin. Ytd.

4. Mevcut durumda tartışılacak bir şey yok fiziksel gumusde ülkemizde makas yuksek. Ben teb bankasından gram alıyorum makas yüzde 1 den biraz düşük. Birde Vergide var. Gümüş yatırımcısı daha bilinçli forumlarda da kalite yüksek. Para olmadığına katılmıyorum. Dolar bile ismini eski kullanılan gümüş paradan alır thalar diye bir şeydi. Tam hatırlamıyorum. Ben gümüşe yatirim yaparken suanki durumuna değil geleceğine inanarak aldım. Kalıp haline gelmiş bir gümüşü o hale sokmak için 3 dolar harciyorsaniz bu altın fiyatında devrede kulak kalır. Ama gümüştür yüzde yüzde 15 kere tekabül eder. Ama gelecekte geçmişteki oranı olan altının yirmide biri olursa o marj düşer. Altın yatırımı gümüşten yüksek biri olarak şunu tavsiye ederim. Gümüşün bir hikayesi var. Daha önce çok kez yazdım altında yeni bir hikaye yok. Altın artmesada gümüşün gidecek yolu var. Altın onda bir yatırımcı bu hikayeye yatırım yapsa hızlı yükselir. Tam terside mümkün. Tavsiyem kısa sürede ihtiyacınız olacak parayı gümüşe yatirmayin. Hiç kimse geleceği göremiyor. Benim beklentim iyi yere gelmesi yatırdım siz beğenmiyorsaniz yatirmayin. Ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Gumuste 19lardan bu yana gelen yukseliste ilk ciddi realizasyon biraz once geldi. On dakika icinde 26.20lerden 24.10lara geldi.

6. Ole s Hansen :

7.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    6 ay içerisinde beklentin nedir? @ekonomist88
    Arz ve talebe göre beklentim 1-2 yila 30 dolardı. Şimdi yatırım maksatlı alış olduğundan hizli yükseliyor. Yani sanayi malı olarak değil para olarak görenlerin alımı arttı. Ne olur hiç bilmiyorum. Para basma virüs ... Devam ettikçe kisa süre düşse de artar gibime geliyor. Büyük para babaları ne karar verirse o olur bizim vereceğimiz fiyatlar çok afaki kalır. Ornek Yıllarca tuketimi artmasına rağmen jp Morgan baskıladi. Sürekli düştü veya yatay seyretti. Ytd.

8. Düzenli ALTIN yatırımı için en iyisi BES fonları.

Ziraat Emeklilik Dijital BES tavsiye ederim. Rakipsiz. Online satın alabiliyorsunuz. Vergi yok, Aidat yok, Yönetim ücreti yok, Stopaj yok! Gerçek ALTIN getirisine çok yakın getiri sağlıyor.

https://www.ziraatemeklilik.com.tr/t...meklilik-plani

Sayfa 39/122 İlkİlk ... 2937383940414989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •