Sayfa 57/122 İlkİlk ... 747555657585967107 ... SonSon
Arama sonucu : 975 madde; 449 - 456 arası.

Konu: Gümüş Agx

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Global piyasalarda fiziki Altin ve Gumus talebini baskilamak icin turev piyasalarda o kadar buyuk short (kisa) pozisyonlar acildi ki anlatamam.
    Dünyadaki fiziki gümüş miktarının 1,7 milyon ton olduğunu söylemişti bir uzman.
    Şu durumda bu fizikinin sahipleri istemeden gümüş artmaz.

Ne ilginçtir, ABD'de fiziki için 5-6 ay sıra beklemeniz gerekiyor deniliyor ama fiyatlar artmıyor. Halbuki rekorlar kırmalıydı, 5-6 ay boyunca mal yok fiyat hala sabit.

ABD üst düzey yetkili o pozisyondan ayrıldıktan sonra bir itirafta bulunmuştu, bitcoin'in artışını engellemek için türev piyasasını oluşturduklarını söylemişti.

Özetle türev piyasalar varken o piyasa hakim kişilerin isteği olmadan artmıyor. Bir gün gümüş artarsa bilirim ki büyükler öyle istemiştir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dünyadaki fiziki gümüş miktarının 1,7 milyon ton olduğunu söylemişti bir uzman.
    Şu durumda bu fizikinin sahipleri istemeden gümüş artmaz.

Ne ilginçtir, ABD'de fiziki için 5-6 ay sıra beklemeniz gerekiyor deniliyor ama fiyatlar artmıyor. Halbuki rekorlar kırmalıydı, 5-6 ay boyunca mal yok fiyat hala sabit.

ABD üst düzey yetkili o pozisyondan ayrıldıktan sonra bir itirafta bulunmuştu, bitcoin'in artışını engellemek için türev piyasasını oluşturduklarını söylemişti.

Özetle türev piyasalar varken o piyasa hakim kişilerin isteği olmadan artmıyor. Bir gün gümüş artarsa bilirim ki büyükler öyle istemiştir.
    Fiyat artmıyor mu? Satılmayan birşeyin fiyatı nasıl artsın? 2 ay sonraya tarih verip premiumları şu an 50 60 70 dolarlardan satıyorlar. Şu an spot ile arada %100 fark var kimsede spot ile bu kadar fark varken almıyor ve 2 ay sonra nasılsa 30 35 dolardan alırım diye bekliyor. Ama bu oyun nereye kadar sürer o muamma. Sonuçta 40 50 60 dolarlar bile çok ucuz külçe için bile premium'u geçtim.

Dolaşım olmadığı için basılan trilyonlarca dolar şu an enflasyon yaratmıyor tıpkı satışı dolaylı olarak yasaklanmış gümüş gibi. Yasaklanmış diyorum çünkü satılmıyor satılanlarda spot piyasanın 2 katı üzerinde en az! Dolaşım serbest kaldığında dolar enflasyonu %50 100 lere çıkacak o zaman gümüş zaten altın rasyosu 1:10 a en az gelecek altın 10 bin dolarsa gümüş en az bin dolar olacak. Ki benim beklentim bire bir rasyo altınla gümüşün fiyatları eşitlenecek göreceğiz.

Gümüş çok ağır çok yer kaplıyor diyenlerede şunu söylüyorum yer kaplamıyor çok ucuz olduğu için bolca alabiliyorsunuz
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

3. Sevdiğim fotoyu paylaşmak istedim gümüş mü altın mı siz karar verin bence ikiside ama yarı yarıya olmalı porföyümde. Yatırım tavsiyesi vermiyorum fantazi düşünce ve hayallerimin yoğrulmuş halini paylaşıyorum.

4. Piramitin en üstü bana göre türvler değil kriptolardır. Kripto olmak bir hiçe para yatırmak ve karşılığında bir hiç almaktır. Kripto alacağına bir balon dolusu hava al en azından balonun içinde hava var balon patlasa elinde plastiği kalır

5. amerikanın toplam borcu 1980 de 1 trilyon dolardı şu an 25 trilyon dolar oldu sanırım
    1980 de gümüş 50 dolar zirvesini görmüştü şu an göreceği zirvenin 25 katı olması gerekiyor mantiken o da 1250 dolar yapar ons gümüş olarak.
    olurmu bilmem ama olmaz olmaz deme hiç belli olmaz. hava civa bitcoin 1 centten 45 bin dolar oluyorda bu niye olmasın. sonuçta alacakaranlık kuşağında yaşıyoruz.

6. Altın ve Gümüş de kafaları karıştıran şey bence fiziki toplama sevdası. Elbette bu borç sarmalı bir gün son bulacak. Abd lale devri bitecek. Ama o sırada kurumuş topraklarda su bekleyen kurbağaların gözü patlayabilir. You tupe ve twiter fenomenlerine itibar etmeyin. Korunmak kazanmak kaybetmemek için işlem yapıyorsunuz. İnternetten de alınıp satılabilir. Dün arkadaşımız yazdı sağolsun. Haftaya hscb veya kuveyt Türk üzerinden hesap açarak gümüş olacağım. 28 şubata kadar kademeli alırım. Toplam 650 bin tl lik bankadan alım yapacağım. Fiziki gümüş ile uğraşamam. Kendi hedefim şuan 26-27 dolar onsda görünen gümüşün, mayıs haziran gibi 46 doları görmesi. Yatırım tavsiyesi değildir.

Some silver questions for JP Morgan, Jamie Dimon, the CFTC, and Congress
    https://www.youtube.com/watch?v=akJ_y3m_zVU

8.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Altın ve Gümüş de kafaları karıştıran şey bence fiziki toplama sevdası. Elbette bu borç sarmalı bir gün son bulacak. Abd lale devri bitecek. Ama o sırada kurumuş topraklarda su bekleyen kurbağaların gözü patlayabilir. You tupe ve twiter fenomenlerine itibar etmeyin. Korunmak kazanmak kaybetmemek için işlem yapıyorsunuz. İnternetten de alınıp satılabilir. Dün arkadaşımız yazdı sağolsun. Haftaya hscb veya kuveyt Türk üzerinden hesap açarak gümüş olacağım. 28 şubata kadar kademeli alırım. Toplam 650 bin tl lik bankadan alım yapacağım. Fiziki gümüş ile uğraşamam. Kendi hedefim şuan 26-27 dolar onsda görünen gümüşün, mayıs haziran gibi 46 doları görmesi. Yatırım tavsiyesi değildir.

Çoğunluğun anlamakta zorlandığı... anı yükselişte (×4 , x5) veya yeni sisteme geçilişte ... oluşacak fiyat farkı hesabınıza yansıması mümkün mü diye kendinize sormalısınız... eğer sisteme güveniyorsanız değerli emtia almanın mantığı yok... yanlış anlaşılmasın benim portföy de full fiziki emtiadan oluşmuyor yeri geldiğinde trade de ediyorum hisseye de giriyorum, ama bunun bilinçi ile hareket ediyorum dengeyi sağlamaya calışıyorum ...

Sayfa 57/122 İlkİlk ... 747555657585967107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •