Sayfa 78/122 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon
Arama sonucu : 975 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. şaklabanlık yapan sahis hakkinda daha once bir mesaj yazmistim
    bu şaklaban Hayalperest bir şaklaban 5 gram fiziki altini ile altin fiyatlari fezaya cikip bu para ile uzay mekigi alip Uzaya gitmeyi hayal eden bir şaklaban diye
    Malum şaklaban akabinde cevap yazmis bugun 2kg daha fiziki sari kiz aldim ucucak kacicak yazdi
    bende madem 2kg sarikiz aldin gercekse altina hisse.net yazip bir resim atarmisin dedim ama adi ustunde şaklaban atamadi .
    Hala burda laf kalabaligi yapiyor
    Sanmiyorumki bu adami okluyup yatirim yapan olsun . 1 insan 3 sefer yazar fiziki diye 5 sefer 5555 sefer bunu yaziyor altinada Numara yaziyorsa , bu şaklaban o yazdigi numaranin yancisi yada calisanidir yoksa neden buraya hergun onlarca mesaj atma gereksinimi duydun

Alıntı Originally Posted by jenesaispas Yazıyı Oku
    Geçmişe dönük okuyorum.
    2-3 tane tip var artık kimin neyin şaklabanlığını yapıyorlarsa burada. Sanki 3 vakte kadar gümüş, altın kalmayacak dünyada.
    Ya insanların kanına girmeyin. 30 doları görmüş onsu. Düzeltme yapıyor. Hedef olsa olsa 38-40 dolar olur. Son bir senede hem TL hem de dolar bazında % 100 fen fazla getirmiş. Aylardır da gramı 6-6.50 arasında sürünüyor. Yok son 70 tane kalmış falan. Kimin malını gazlıyorsunuz?
    Saf gibi burayı okuyup işlem yapmasın kimse.
    6.30 dan gramda aldık. 6400 liradan külçe de aldık. Bi cacık olduğu yok işte. Altın onsu 1700 altında şelale olursa 15 dolarda alır soluğu. Kendi kendinizi gaza getirip durmayın...

Sakin ve akılcı olun.

İyi akşamlar...
    ....

2. Neymis Sitede Gumus kalmamis mis Iarin satis fiyati ne bu sitenin satis fiyati ne ? 8000 tl ye kg kulce gumus satacagim ve yok diyecegim oylemi ? boyle enayi bir esnaf varmi ? Yada 8000 tl ye kg kulce gumus alicak enayi varmi ?
    8000 liradan kulce gumus alacak olan enayi varsa pazartesi istemedigi kadar teslim edebilirim

Internette yanlis bilinen bir sey var ornek : Turkiye finansdan insanlar sanal gumus yada altin aldiklarini saniyorlar . ve bunlarda fiziki teslimat olmadigini dusunuyorlar

Turkiye Finansdan aldiginiz gumus yada altinin fiziki teslimati var
    Bankaya gidiyorsunuz Ornek hesabimdaki 1 kg altini ben 1 kg lik kulce seklinde Fiziki istiyorum diyorsunuz
    bankadaki bulunan portfoyunuze gore 1.5 ile 3 tl arasinda degisen bir masraf alarak size 3 gun icerisinde fiziki kulce altininiz Subeden teslim ediliyor

Cuma gunu Fiziki Altin carsida 408 TL iken
    Turkiye finans da satis rakami 404 TL idi
    404+[1.5-2.5 ]masraf verdiginiz zaman bile piyasadan daha ucuza fiziki alabiliyorsunuz
    ....

Ben o arkadaşın tavsiyesi ile dediği numarayı aradım,fiziki gümüş aldım.Dediği gibi internet sitelerinde yazılan fiyatın yüzde 5 altına
    aldım.Arkadaşın yazdığı konu koskoca altın gümüş piyasası,fiziki alım için verdiği tavsiye aklınıza yatmıyorsa almayın,dediklerinden sıkılıyorsanız da okumayın adamı yasaklayın.Aslında bankalardaki fonlara güveniyorum ama az bişi zaman zaman fiziki almanın da bence sakıncası yok Hiç bir karı olmadığı halde zaman ayırıp verip bilgi verdiği için aslında teşekkür etmemiz gereken bir arkadaşın kalbini kırmayın.Seviyeyi koruyalım lütfen.Ha art niyetlidir kuyumculardan komisyon alıyordur diye düşünüyorsanız yasaklayın ,adamın tuzağına düşmeyin o kadar aklınız yok mu arkadaşlar.

Şimdi ben de siz de fiziki almayalım illa sistem içinde kalalım,paramız bankalar tarafından defalarca kullanılsın diye yazıyorsunuz ,bankaların veya sistemin adamısınız diye suçlasam olur mu.Ama yazmam çünkü öyle bile olsanız önemi yok,benim aklım sonunda neye yatarsa ona göre davranırım,ne yazarsanız yazın sonunda benim aklımın süzgecinden geçer,o süzgeci geçecek kadar kuvvetli argumanlarınız varsa ben yanılmaya hazırım.

5. Fiziki alirken fiyatlar sizi aldatmasin Suan gram gumus 6.08 ise
    Kulce gumusun normal satis fiyati sudur: 6080 + 30$ Kulce fiyati = Yani 6280 Tl gibi rakamdir

Bazilari Harem Altin dan satis fiyatina bakar uzerine 30$ koyar buda normal fiyat degildir[hemen uzaklasin ordan]

Aldiginiz yerle diyalogunuz+ miktar olarak bu 30$ kulce fiyati uzerinden indirim dahi alabilirsiniz

Investing Fiyati 6.06 iken Nadirin verdigi fiyat 6220 Tl idi Kg kulce icin
    ....

6. Bende yüklü olarak gümüşteyim ama şuan herkes kripto paralarla ilgileniyor, Nereye gitsem çaycısına kadar herkesin dilinde kriptolar.
    Oradaki ilgi azalmadıkça buraya sermayenin akacağını düşünmüyorum. ytd

7. Anlamasi bu kadar zormu burda her mesajda fiziki altin alin gumus alin kiyamet kopucak yazmanin anlami ne ?

Mesajlar burada duruyor daha once ne yazdim Gumusde benim icin 2 rakam var uzerine atarsa Alirim . asagiya kayarsa alis icin uygun yer beklerim
    Suan gumusun fiyati nerede o 2 rakamin ne uzerinde ne asagisinda e benim normalde beklemem lazim degilmi
    Cuma Gunu bende Fiziki Altin + Bankadan gumus aldim . [Saklaban resim istersen onumuzdeki hafta atayim bunu bastan belirteyim Babalarin yanina gitmistim orda kuyumcu arkadaslardan aldim odemelerini yaptim bagladim onumuzdeki hafta teslimat yapicaklar ]
    simdi bu fizikiyi neden aldim kiyamet kopucak sistemler cokecek diye degil
    Alma sebeblerim
    1: Fiziki aldim ve unuttum Yani Altin fiyatii 1 ay sonra 2500$ olsa dahi satmam benden sonraki nesillere kalir [Allah kimseyi muhtac etmesin]
    2:Turkiyedeki gisisattan dolayi Bankada mevduat artinca rahatsiz oluyorum 3 4 ay once bir bankanin muduru emekli oldu son gun bizlere soyledigi soz Bankada mevduat bulundurmayin fazlaca heleki $ hic bulundurmayin]
    Bir mudur bunu neden soyler bu soz nereye cekilmeli artik herkes kendine gore ceksin
    kendi adima guvenmeme olayi yeni bir olay degil 2016 yilindan beri Turk bankalarinda mevduat belli bir rakamin uzerine ciktiginda rahatsiz hissediyorum kendimi
    ....

Az kaldı,üç dört ay içinde gümüş kopar.Gelen teknolojik değişimler ucuz gümüşü imkansız kılıyor.Sadece endüstri talebi bile üretimi zorlayacakken,biz bile türkiyede fiziki almayı konuşuyoruz di mi.Beş yıl önce bu konu anlamsızdı ,kimsenin aklına fiziki gümüş falan gelmezdi.Bu farkındalık bu kağıt gümüşlerin anlamsız fiyatlarını bitirecek.Yatırımcı talebi bence inanılmaz.Etf ler,bankalardaki gümüş hesapları,fiziki alımlar falan hepsi ama hepsi coştu.Bizde bile daha önce yazdım 2019 yazında GMSTR de 700 bin lot vardı,şimdi 15 milyon 700 bin lot var.Kaç kat talep olmuş.Bu talebin çoğunda gümüşteki artış henüz başlamamıştı,kim o kadar lotu durup dururken aldı.Akıllı para hep önden gider.

Sayfa 78/122 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •