Sayfa 79/122 İlkİlk ... 2969777879808189 ... SonSon
Arama sonucu : 975 madde; 625 - 632 arası.

Konu: Gümüş Agx

Arkadaşlar forumlar bilgi paylaşım yerleridir.Tamamen sevmediğiniz biri bile burda öyle bir bilgi paylaşır ki size dünyanın parasını kazandırır.Eleştirdiğiniz arkadaş çok bilgili bir arkadaş,misal buraya yazmasını engellediniz ne elinize geçecek,konuyla ilgili merak ettiğiniz bir noktayı sorabileceğiniz,size derya deniz bilgi verebilecek bir bilgi kaynağını elden kaçırmış olursunuz.O yüzden sınırı aşmayalım,forumu amacından saptırmayalım,bu forumun amacı bilgileri paylaşıp daha fazla para kazanabilmek olsun.Hepimiz biliyoruz ki bahse konu arkadaş kesinlikle kuyumcuların falan adamı değil,art niyetli de değil.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Anlamasi bu kadar zormu burda her mesajda fiziki altin alin gumus alin kiyamet kopucak yazmanin anlami ne ?

Mesajlar burada duruyor daha once ne yazdim Gumusde benim icin 2 rakam var uzerine atarsa Alirim . asagiya kayarsa alis icin uygun yer beklerim
    Suan gumusun fiyati nerede o 2 rakamin ne uzerinde ne asagisinda e benim normalde beklemem lazim degilmi
    Cuma Gunu bende Fiziki Altin + Bankadan gumus aldim . [Saklaban resim istersen onumuzdeki hafta atayim bunu bastan belirteyim Babalarin yanina gitmistim orda kuyumcu arkadaslardan aldim odemelerini yaptim bagladim onumuzdeki hafta teslimat yapicaklar ]
    simdi bu fizikiyi neden aldim kiyamet kopucak sistemler cokecek diye degil
    Alma sebeblerim
    1: Fiziki aldim ve unuttum Yani Altin fiyatii 1 ay sonra 2500$ olsa dahi satmam benden sonraki nesillere kalir [Allah kimseyi muhtac etmesin]
    2:Turkiyedeki gisisattan dolayi Bankada mevduat artinca rahatsiz oluyorum 3 4 ay once bir bankanin muduru emekli oldu son gun bizlere soyledigi soz Bankada mevduat bulundurmayin fazlaca heleki $ hic bulundurmayin]
    Bir mudur bunu neden soyler bu soz nereye cekilmeli artik herkes kendine gore ceksin
    kendi adima guvenmeme olayi yeni bir olay degil 2016 yilindan beri Turk bankalarinda mevduat belli bir rakamin uzerine ciktiginda rahatsiz hissediyorum kendimi
    Misal bu entry de benim için altın kadar değerli bir bilgi var.O banka müdürünü tanımıyorum,ama ettiği söz şu anda benim için hayati önemde.Bilgi için teşekkür ederim.

3. Sn hkm bir kopukluk var
    Bir onceki mesajda yazdim Kulce fiyatlanmasini
    A firmasinin size N11 deki fiyattan %5 asagi soylemesi onu ucuz yada dogru yapmaz
    Dogru hesaplanisi ve fiyatlanmasi asagidaki mesajdaki gibidir

Fiziki alirken fiyatlar sizi aldatmasin Suan gram gumus 6.08 ise
    Kulce gumusun normal satis fiyati sudur: 6080 + 30$ Kulce fiyati = Yani 6280 Tl gibi rakamdir

Bazilari Harem Altin dan satis fiyatina bakar uzerine 30$ koyar buda normal fiyat degildir[hemen uzaklasin ordan]

Aldiginiz yerle diyalogunuz+ miktar olarak bu 30$ kulce fiyati uzerinden indirim dahi alabilirsiniz

Investing Fiyati 6.06 iken Nadirin verdigi fiyat 6220 Tl idi Kg kulce icin
    ....

4.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    tc numaram doğru fakat doğrulanamadı diye hata veriyor.
    Websiteleri baya dandik. Yeğene kodlatmışlar herhalde. :D Sipariş verebiliyorsanız sorun olmaması lazım. Bana da veriyor aynı uyarıyı bazen.

Sn hkm bir kopukluk var
    A firmasinin size N11 deki fiyattan %5 asagi soylemesi onu ucuz yada dogru yapmaz
    Doğrudur sn culpable,ben başka bir konuda özen gösterelim diye bazı şeyler yazmak istedim.Çok ama çok tatsız bir döneme giriyoruz,burada benzeri şeylere yatırım yapan,benzeri gelecek projeksiyonları olan insanlar olarak birbirimize bilgi veren insanlarız.Burada tekraren söylüyorum,biri bir şey yazar size bir ton para kazandırır,bilgi akımını engellemek çok ama çok sakıncalı sn culpable.

Sn hkm bir kopukluk var
    Bu dediğiniz fiyattan gümüş alımı için sizin öneriniz nedir.Kimden nasıl alabiliriz.Cidden ben bu fiyatları bulamıyorum.Misal antalyada kuyumcuya yatırım amacı ile gümüş alabilirmiyim diye sordum mu sanki füzyon problemi sormuş muamelesi görüyorum)))))

7.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Neymis Sitede Gumus kalmamis mis Iarin satis fiyati ne bu sitenin satis fiyati ne ? 8000 tl ye kg kulce gumus satacagim ve yok diyecegim oylemi ? boyle enayi bir esnaf varmi ? Yada 8000 tl ye kg kulce gumus alicak enayi varmi ?
    8000 liradan kulce gumus alacak olan enayi varsa pazartesi istemedigi kadar teslim edebilirim

Internette yanlis bilinen bir sey var ornek : Turkiye finansdan insanlar sanal gumus yada altin aldiklarini saniyorlar . ve bunlarda fiziki teslimat olmadigini dusunuyorlar

Turkiye Finansdan aldiginiz gumus yada altinin fiziki teslimati var
    Bankaya gidiyorsunuz Ornek hesabimdaki 1 kg altini ben 1 kg lik kulce seklinde Fiziki istiyorum diyorsunuz
    bankadaki bulunan portfoyunuze gore 1.5 ile 3 tl arasinda degisen bir masraf alarak size 3 gun icerisinde fiziki kulce altininiz Subeden teslim ediliyor

Cuma gunu Fiziki Altin carsida 408 TL iken
    Turkiye finans da satis rakami 404 TL idi
    404+[1.5-2.5 ]masraf verdiginiz zaman bile piyasadan daha ucuza fiziki alabiliyorsunuz
    Bu bilgiler için çok teşekkürler. Benim çalıştığım bankalarda böyle bir uygulama (fiziksel teslimat) var mı bilmiyorum açıkçası. (enpara, ziraat, burgan, işbank, teb...) Hep yok diye biliyordum. Geçen bir başka banka için fiziksel teslimat sınırı 50 kilo yazmıştı birisi yanlış hatırlamıyorsam.

Bahsettiğiniz o arkadaş wallstreetsilver diye bir reddit sub'ında çok takılıyor benim anladığım. Orada gümüş ile yazılan post'ları okusanız siz de ona hak verirsiniz bence. Şu an gayet yüksek bir talep var fiziksele.

Türkiye Finans spot fiyattan mal verip minimum miktar şartı olmadan fiziksel teslimat yapaibliyorsa şahane bir olay. En kısa zamanda hesabımı açıyorum. Kuyumcularla uğraşmaya gerek yokmuş gerçekten. Yalnız bu şekilde ne kadar dayanabilirler onu kestiremiyorum işte. İnşallah kendi kendimizi gaza getiriyoruzdur dediğiniz gibi.

8. Sn Hkm bir onceki mesajda yazdim Babalarin yanina gitmistim Kuyumcu arkadaslarin yanina ugradim ve fiziki aldim
    diye
    O zaman onlara Fiziki gumus var mi diye sordugumda hic yabancilik cekmediler ornek olarak onume sakkadak 30 tane kulce koydular
    Sadece Kulce altinlari yoktu onuda yazdim bu hafta teslim edicekler diye onun sebebide rafineri teslimati kaynakli oldugu icin [Ahlatci isterseniz daha cabuk bulunur ]
    Nadirin fiyati 6250 iken 6350 istediler sonucta yerel kuyumcu ve kendine ufak bir kazanc koyuyor aslinda bu fiyatada alinabilirdi
    Tanidiginiz bir kuyumcuya gidin Fiyat isteyin yaninda Nadiri arayip sizde fiyat alin uzerine 3 5 kurus kar koyarak baglayin getirtsinler fizikilerinizi
    yalniz bir onceki mesajlarda sunuda yazdim
    Altin icin fiyat cok uygun piyasadan 1 2 tl asagiyada gelebiliyor
    Yalniz bu gumus icin oyle degil mesela TFX de Gumus 6.10 satis fiyati iken gumus aldiginizi farzedersek fiziki teslimat istiyorum dediginiz de ayni sekilde 2.5 ila 3 tl arasinda bir masraf ekleniyor 6100 olan KG fiyati fiziki teslimata donusurken 6350-6400 gibi bir rakama geliyor
    Altinda cok fazla fiziki teslimat yapildigi icin Masraf oranlarini en dusuk 1.5 gorulmus[mudurun soyledigi] yalniz gumus teslimatini cok fazla kisi istemedigi icin ne kadar dusurebildiklerini tam net soylemedi [Gumus minimum 10kg teslim ediliyor bu arada ]

Turkiye Finansdan aldiginiz gumus yada altinin fiziki teslimati var
    Bankaya gidiyorsunuz Ornek hesabimdaki 1 kg altini ben 1 kg lik kulce seklinde Fiziki istiyorum diyorsunuz
    bankadaki bulunan portfoyunuze gore 1.5 ile 3 tl arasinda degisen bir masraf alarak size 3 gun icerisinde fiziki kulce altininiz Subeden teslim ediliyor

Cuma gunu Fiziki Altin carsida 408 TL iken
    Turkiye finans da satis rakami 404 TL idi
    404+[1.5-2.5 ]masraf verdiginiz zaman bile piyasadan daha ucuza fiziki alabiliyorsunuz

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu dediğiniz fiyattan gümüş alımı için sizin öneriniz nedir.Kimden nasıl alabiliriz.Cidden ben bu fiyatları bulamıyorum.Misal antalyada kuyumcuya yatırım amacı ile gümüş alabilirmiyim diye sordum mu sanki füzyon problemi sormuş muamelesi görüyorum)))))
    ....

Sayfa 79/122 İlkİlk ... 2969777879808189 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •