Sayfa 83/122 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. 50kg gumus aldik kargo arada kaynadi
    Mahkemeye verdik e 50kg gumus oldugunun ispati nerede ?
    O yuzden 200-300 TL sigorta bedeli odeyip isi saglama aliyoruz

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arada kargo şirketi de var dava açılabilecek))))))
    ....

2. Saklaban Mesaji yazarken teslimati onumuzdeki Hafta yapacaklar diye yazdim daha neyin pesindesin teslimati yapsinlar sozum sozdur altina hissenet ten saklabana selamlar der resmi atarim
    ....

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Emtia ya yatirim yapip TRY uzerinde hesaplama yapanlari anlamadim anlamakta istemem zaten
    emtia yatirimlarinda TRY hesabi yapmam 7.24$ 26.30 ons misal gumuse yatirim yaptim ons 25.30 oldu Dolar 9 oldu bu benim icin zarardir
    simdi ornek ben emtiaya yatirim yapiyorum
    Yatirim yapmak istedigim rakam misal 100$ bunu genelde 4 5 parcada alirim
    5 parcayi tamamladiktan sonra $ bazinda %15 lik kar im varsa 60$ lik emtiayi elimden cikarir Hedeflerim daha yukarisi ise geriye kalan 40$ parca ile beklerim

Gumusden ornek vereyim 5 parca alimi tamamladim ortalamasida 26.5$ diyelim
    37$ i gordudugu farzedelim 5 de 3 unu elimden cikaririm
    geriye kalan 2 parcada bir ustekki hedefleri beklerim

suan gumuse girsem dedigim gibi cikacagim rakam 38 dir ha 1000$ olmazmi belki olur zaten geride biraktigim 2 parcanin karini omur boyunca yesem, bitmez

Yani uzun lafin kisasi ben genelde Kaldiracsiz emtia ya yatirim yaparim ve hedefim $ bazinda yillik 10 15
    Altın gümüş yatırımında dolar paritesi elbet öngörülemez,naci nin olayını kim tahmin edebilirdi.Ve elbet dolar bazında hesap yapılmalı.Ama ben kendimi asli olarak borsacı saydığımdan bir hisseyi alırken alım satım fiyatlarını aklınızca belirlerken dolar bazında hesap yapmanız genelde zordur.Altında dolarda bu kolay çünkü anlık olarak önünüzde zaten ons grafiği var.Borsada hele ki parçalı alım yaptığınızda dolar bazlı hesap giderek zorlaşır.Önemli olan hatırı sayılır oranda kar edebilmek yoksa illa şu kadar kar edeceğim falan finansal piyasalar çok uymaz.Benim tarzımda kaybetmeyeceğime inandığım bir enstrumanda aklım yattıysa parçalı olarak sürekli almak,çıkışı hedefi yakaladım mı da genelde toptan ve aniden çıkmak,bu bazen çok iyi oluyor bazen insan pişman oluyor,zaman aralığınız genişse ve doğru hesap yaptıysanız hiç zarar yazmıyorsunuz,en azından ben hiç zarar yazmadım şimdiye kadar.Altın ve gümüş için şu anda hedeflerim çok yüksek ,o yüzden yıllarca burda olacağım sanırım )))))

4. Tamam ısrarla fotoğrafını bekliyoruz. Şaklabandan selamlar.

Saklaban Mesaji yazarken teslimati onumuzdeki Hafta yapacaklar diye yazdim daha neyin pesindesin teslimati yapsinlar sozum sozdur altina hissenet ten saklabana selamlar der resmi atarim

50kg gumus aldik kargo arada kaynadi
    Mahkemeye verdik e 50kg gumus oldugunun ispati nerede ?
    O yuzden 200-300 TL sigorta bedeli odeyip isi saglama aliyoruz
    50 kilo gümüş alacak olsam kalkar giderim izmire adamdan direk alırım ne kargosu ne sigortası sn culpable.))))Hatta adam geçenlerde 90 kilo gümüşü gittik kuşadasına teslim ettik dedi.Yani o miktar için iki üç saatlik mesafe içindeyseniz adam bile gelir teslim eder.

Bu arada bu naci olayı en az yüzde 5 artıya geçirdi bizi.Ben baya baya dolarda patlama olabilir diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın gümüş yatırımında dolar paritesi elbet öngörülemez,naci nin olayını kim tahmin edebilirdi.Ve elbet dolar bazında hesap yapılmalı.Ama ben kendimi asli olarak borsacı saydığımdan bir hisseyi alırken alım satım fiyatlarını aklınızca belirlerken dolar bazında hesap yapmanız genelde zordur.Altında dolarda bu kolay çünkü anlık olarak önünüzde zaten ons grafiği var.Borsada hele ki parçalı alım yaptığınızda dolar bazlı hesap giderek zorlaşır.Önemli olan hatırı sayılır oranda kar edebilmek yoksa illa şu kadar kar edeceğim falan finansal piyasalar çok uymaz.Benim tarzımda kaybetmeyeceğime inandığım bir enstrumanda aklım yattıysa parçalı olarak sürekli almak,çıkışı hedefi yakaladım mı da genelde toptan ve aniden çıkmak,bu bazen çok iyi oluyor bazen insan pişman oluyor,zaman aralığınız genişse ve doğru hesap yaptıysanız hiç zarar yazmıyorsunuz,en azından ben hiç zarar yazmadım şimdiye kadar.Altın ve gümüş için şu anda hedeflerim çok yüksek ,o yüzden yıllarca burda olacağım sanırım )))))
    Tüm yatırımlarımı bir excel (excel dediğim libreoffice. excel mi kaldı ya) tablosuna günün dolar kurundan görebileceğim şekilde kaydediyorum. Hisseleri de https://www.investing.com/portfolio/ adresindeki simulasyona ayrıca bir daha kaydediyorum.

Pazartesi x miktar hisse almıştım misal. Hisseler çakıldı ama dolar da çakıldı. Bunları investing.com'a anında alır almaz kaydettim.

Şimdi bakıyorum, dolar bazında zarar yok.

Bu niye önemli? Hisse ancak dolar bazında anormal kaybetmişse takviye atarım. TL tarafına bakmam. Yabancı gibi yatırım yapmak lazım yoksa TL ilüzyonuna kanıp *** olur gider yatırım.

8. Eski yazılarıma baktım, toplam 6 farklı firma adı yazmışım, acaba hepsinin birden adamı olabilir miyim? :-) bu yorumu yapan zeka özürlüdür. Aşağıdaki yazı direk benim yazdığım yazı.

25 yıldır bu piyasadayım, bazen insanlara neden yardım ediyorsun, bilgiyi bedavaya veriyorsun diye kızıyorum kendime, sonra müslüman olduğumu hatırlayıp bilginin zekatı var diyerek kızsam da yazmaya devam ediyorum.

————————————————-

FİZİKİ ALTIN ve GÜMÜŞ satın almak için;

Nakit ve Havale ile ödeme yapın ki spota en yakın fiyattan satın alın. Hepsini arayıp tek tek pazarlık yapın, en ucuz fiyat verenden alın.

1. NADIR Kapalıçarşı - https://www.nadirgold.com/m/iletisim.aspx
    2. IAR Kapalıçarşı Yenibosna ve Ankara - http://iar.com.tr/Iletisim/magazalarimiz/1
    3. Yaren Gümüşevi İzmir - https://yandex.com.tr/harita/org/yar...38.420691&z=17
    4. SafirGold Kocaeli - https://www.safiraltin.com/iletisim
    5. AltunGold - https://www.altungold.com/iletisim/
    6. Goldtakas - https://www.goldtakas.com/tr/iletisim

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Arkadaşlar forumlar bilgi paylaşım yerleridir.Tamamen sevmediğiniz biri bile burda öyle bir bilgi paylaşır ki size dünyanın parasını kazandırır.Eleştirdiğiniz arkadaş çok bilgili bir arkadaş,misal buraya yazmasını engellediniz ne elinize geçecek,konuyla ilgili merak ettiğiniz bir noktayı sorabileceğiniz,size derya deniz bilgi verebilecek bir bilgi kaynağını elden kaçırmış olursunuz.O yüzden sınırı aşmayalım,forumu amacından saptırmayalım,bu forumun amacı bilgileri paylaşıp daha fazla para kazanabilmek olsun.Hepimiz biliyoruz ki bahse konu arkadaş kesinlikle kuyumcuların falan adamı değil,art niyetli de değil.

Sayfa 83/122 İlkİlk ... 3373818283848593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •