Sayfa 96/122 İlkİlk ... 46869495969798106 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 761 - 768 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Muhtemelen benim gibi tek kalemde 100 kilo ve üstü fiziki külçe alanları da öyle Jewellery sınıfndan sayıyorlardır. Takı değil yani.

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    jewelery de acık mı olmus.

hocam buna kim inanır. Sacmalamıslar jewellery deki acık için. ben bunun bizzat içindeyim. hiç oyle bir acık vs yok.

2. Bugün COMEX kapanış günü (Perşembe 25 Mart 2021), yine sanal piyasalara aşağı doğru vuruyorlar ama spot ile fiziki arasında fark açıldıkça COMEX de mal çekilimi artacaktır. Sanalda fiyat 24.65$ mesela, ama fiziki de 30$ üstünde bol miktarda nakit alıcı var. Yatırımcıların çoğu ver lan fiziki malımı diyerek COMEX den çekip dışarıda satacaktır ki bu da bir sonraki aya büyük bir stok problemi demektir.

Adamlar istese sanal altını gümüşü bir anda 0 a bile indirirler sanalda çünkü FED in sahibi bunlar, FED bunlara sınırsız sıfır faizli dolar verebiliyor, ama piyasada fiziki mal kalmazsa tarağı tutacaklarını bildikleri için spotla fiziki arasını çok fazla açamıyorlar. Dengeli dengeli aşağı basıyorlar. Shortlarda aşırıya kaçarlarsa COMEX de gram fiziki mal bulunmaz. İşte o zaman tarağı gerçekten tutarlar.

Emtia yatırımı yapan arkadaşlara mümkünse fiziki almalarını bu sebeple öneriyorum. Eğer altın gümüş alacaksanız lütfen sanal almamaya gayret edin.

Fiziki alın banka kasasına kitleyin, evinize kitleyin. Bu adamlar olur da sanalı basıp sıfıra indirirlerse siz gider yine fizikiyi zarar etmeden hatta çok karlı olarak çok yüksek fiyattan bozdurabileceksiniz.

Rodyum bunun en güzel örneğidir. İridyum bunen en güzel örneğidir.

Sanal ile Fiziki piyasa eninde sonunda ayrışır. Malınız fiziki ise hiç korkunuz olmasın. Kaya gibi evelallah. kimseye eyvallahınız olmaz. O batmış bu çıkmış ziklemezsiniz.

3. Normalde Gümüş tüketimini %55 i endüstriyel tüketimdir, %15 civarı ise birseysel yatırım veya takıdır.

Bu sene itibarı ile birseysel yatırım ve takı yatırımını endüstriyel rakamı geçmiş. Buna göre bir hesaplama yapın ve fiziki gümüş açığının tahmini bu yıl ne kadar olacağını lütfen oturup hesaplayın.

Ben üşenmedim IAR daki uzmanlardan şahsen tanıdığım birisine (imaalesef isim veremiyorumlütfen kusura bakmayın) direk sordum. 2021 de bu trend devam ederse fiziki Gümüşte dünyada %70 civarı bir stok açığı olacağını düşündüklerini söylediler.

İnanmayan varsa İAR veya Nadir in kendi rafineri danışmanlık hattı numalarını arayıp fiziki durumun nereye evrildiğini bizzat sorabilirler.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İlginç rakamlar vereyim.

U.S. MINT SALES

4. fiziki teslimat saati kaçtı acaba.birden bir dönüş oldu gibi.

5. Artık ilgilenmiyorum. Bam güm Allah ne verdiyse ağzına gözüne yapıştırıp fiziki külçe alıyorum. 3-5-10-20 ne kadar TL param olursa alıyorum. Film koptu kopacak.

Arjantin default ettiğini açıklamış ondan olabilir. Fiziki maldan garantisi yok bu zamanda. Kimin battığı çıktığı zikinizde değil. O batar bu çıkar. Siz çay demler çekirdek çitler seyredersiniz.

Argentina Can’t Repay IMF $45 Billion, Vice President Says

https://www.msn.com/en-us/money/othe...ys/ar-BB1eVJgG

Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    fiziki teslimat saati kaçtı acaba.birden bir dönüş oldu gibi.

6. GMSTR fonu alsana sende zaten senin adına saklıyor

7. Fiziki külçe gümüş fiyatı 6700 - 6800 TL arası hacminize göre. Toptan fiyatlar böyle. Gönderdiğim yerlerden (6) telefonlara arayarak en ucuzundan külçe gümüş alablirsiniz.

8. Hoaydaa

BREAKING NEWS !!! THE CENTRAL BANK OF MEXICO HAS SUSPENDED PRODUCTION OF SILVER LIBERTARDS!!!!

Meksika Merkez Banka'sı gümüş para üretimini durdurmuş.

Sayfa 96/122 İlkİlk ... 46869495969798106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •