Sayfa 97/122 İlkİlk ... 47879596979899107 ... SonSon
Arama sonucu : 975 madde; 769 - 776 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. ABD de 30 dolar altı fiziki yok. gibi Türkiye'de 26.5 dolar. Siver squeeze ile fiyatı arttırabilmelerine çokta ihtimal vermiyorum. COMEX Roshildler'e ait dünyanın gayri resmi en zengin 2. ailesi, 1. aile rockefeller bunlar ile ortak iş yapıyorlar. Adamalar dünyanın tapusunu almışlar. Eğer gümüş yükselirse bu adamlar istediği için yükselmiştir. Adamlar demirle aynı fiyata bile düşürebilir adamların borsasında işlem görüyor zaten çoğu gayri resmi bunların elindedir. YTD.

2. ABD para bastıkça dolar güçleniyor. Dolar güçlendikçe değerli metaller değer kaybediyor. Adam tahviline alıcı bulamıyor güven kaybediyor borçu uçmuş tahvil fazizi arttı diye düşüyor. Bunlar yalnızca algı. Adamalar faizi eskiden ekonomileri iyi diye artıyordu şimdi kötü diye ama piyasa iyi günlerdeki ile aynı tepkiyi veriyor. Enflasyon abd de yüzde 2 civarı olmasının mümkünatı yok. Dolar bazında emptia fiyatlarına bakın. Bakır, demir, petrol, sığır eti, domuz eti, buğday, soya, mısır, ay çiçek yağı çok ciddi arttı. Elektoronik eşyalar amazonda baktığım tablettler dolar olarak yüzde 20 koydu. tesla arabalarına zam yaptı, krediyle ev fiyatları uçtu abd de en az yüzde 20 enflasyon var. Onlarda bizim gibi saklıyorlar. Bu eninde sonunda görülecek. Enflasyonda korunma aracı altın gümüştür. Ortamda öyle algı varki enflasyon artacak diye millet altın gümüşten kaçıyor. Neymiş faiz artacakmış. Enflayon tüm dünyada uçtu dünya saklıyor. reel olarak pazanız eriyor... Şuanki aklım olsa 1 yıl önce bakır alırdım.

3. Enflasyonu saklamak için gümüşü altını tutuyorlar. Bakın neredeyse tüm emptialar uçtu hemde daha ekonomiler açılmadan birde açılınca bakır alaminyumun fiyatı ne olur allah kerim... Gümüştede yine baskı devam ederseki devam edecek gibi duruyor yüzdürebildikleri kadar yüzdürecekler. Altın gümüş fırlarsa şuanki finansal sistemin yani karşılıksız para sisteminin foyası ortaya çıkacak bu durum başta fed dahil hiç kimse istemez çünkü bu adamlar suanki sistem sayesinde güçlüler. Rakamlar ile para basıp refah kazanıyorlar. Dolara güven yok olur altına yönelirse insanlar yok olurlar...

4. Kısacası gümüşe yatırım yaparken ya trader al satçı olacaksınız yada çoook uzuncu diğer türlü boşuna zaman kaybedebilirsiniz. Artık gümüşte ağustostan sonra yaşananlar ile serbest piyasa diye bir şey yok fiziki olmuş 30 dolar bu öyle azımsanacak bir durum değil comex ten alıp bir kaç sent harcayıp adamlar 5 dolar kar ediyor buna göz yumuyorlar adamlar böyle bir şeye neden izin veriyor.... gümüş artarsa altında arkasından sürükler..... Ekonomik sisteme güven azalır 10 katına çıksada altına gücüm olur. Bu en iyi paranın yükselişi kitabını okuyunca anladım. Piyasaya güven biterse ana aktör olan abd biter isterse aradaki fark iyice açılsın bir yolunu bulup düşürecek. Ne zaman bu iş patlar 1 aya mı 1 yıla mı redditçiler ne kadar dayanır biz ne kadar tutarız bilmiyorum

Bunlar yalnızca benim düşümcem iyi akşamlar.

5. Özet ile fiziksel altın gümüş bulundurmak sistemin tamamen iflasına karşı alınmış bir sigortadır ve bu risk gerçekten vardır. O çöküş hiç gerçekleşmeyebilir de ama olmayacak şeyler hep en beklenmedik anlarda olur ya...

Dünya ekonomisini allak bullak edecek bir pandeminin ortaya çıkacağını kim bilebilirdi mesela?

Böyle şeyler için "olmaz olmaz, yok olamaz" denir denir sonra birden küt olur ve herkesi terste bırakır.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 27-03-2021 saat: 23:12.

Bence yanılgı şurda.Biz zannediyoruz ki paranın asıl sahipleri gümüş altın uzun süre baskılı kalsın istiyecekler.Bence öyle bir şey yok,onların aklında bir tarih var,o tarihte borsalar göçecek altın gümüş artacak.Teknikçi arkadaşlar şuydu buydu bak burayı kırdı döndü falan diyecekler elbet.Teknikçilerde her senaryoya uygun bir grafik her zaman vardır.Ben asıl gümüşün üstüne neden bu kadar projektörler çevrildi onu anlıyamadım.O yüzden gümüş ağırlığımı artırıyorum.Gümüşün patlaması bu kadar yakın olmasa reddit falan olmazdı.Bu gümüşteki baskı onlarca yıldır var yeni değil ki,neden şimdi,neden gamestop un ardından gümüş,gamestop un şirket olarak seçilmesi bile aşırı ironik ve manidar.Herneyse aslında hakiki para yakında gümüşün patlamasını istiyor,bunu yakında göreceğiz.Elbet bunun nedeni de bu değiştirilecek yeni dünyada gümüş ve altına yeni rol verilecek,gümüşün zaten sanayi hikayesi bambaşka bir konu.

Bu herifler önümüzdeki on yılı çoktan çizmişlerdir,film çekileli çok oldu ,sadece biz yeni seyrediyoruz,çok dikkatli olmak lazım.Bu senaryoda buhran var kan var gözyaşı var,altınınıza gümüşünüze sahip çıkın,hesap kitap ortada sayfalarca yazdık,altının gümüşün düşmesi imkansız ,artışı ise sadece zaman meselesi.

8. 2030 dan önce bitecek maddelerde ciddi bir artış var. Bitecek derken şunu kastediyorum, üretim maliyeti çok artacak. Yüzeyde kolay yerde mal kalmayacak. Üretim maliyeti arttıkça fiziki mal nadirleşecek. Gümüşü de Altını da sonsuza kadar baskı altında tutamazlar. Hele gümüşü bu Reddit popülaritesinden sonra kolay kolay tutamazlar.

Çinko - Zinc
    http://www.kitcometals.com/charts/zi...ge.html#5years

Bakır - Copper
    http://www.kitcometals.com/charts/co...ge.html#5years

Gümüş
    Altın

Bu bir tahmin. 2010 sa US Geological USGS tarafından yayınlanmış. %100 doğru olmasa bile varlığın artık kolay ulaşılmaz ve pahalı üretileceğini anlamak için kahin olmaya gerek yok. Gümüş asıl atağını belki seneye belki hemen yapar belki 5 sene sonra yapar. Gümüşü ve Altını baskılayan LBMA COMEX ve SGE borsaları üzerinden Rothscild ailesi. Bunların asıl amacı zaten belli. Altın ve Gümşü enflasyonu kağıt üzerinde algı olarak düşük göstermek için baskılıyorlar. Altın ve Gümüş çok artsa para sistemi direk bunlara kayar.

Sayfa 97/122 İlkİlk ... 47879596979899107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •