Sayfa 29/122 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 225 - 232 arası.

Konu: Gümüş Agx

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    MAHARAJ yazıyordu burada onuda sinirlendirdiler form öksüz kaldı. Gün gelecek altın kadar işlek olacak. Çok değil 3 yıl tanıyın gümüşe.
    Kesinlikle o kadar sürmez.3 yıla geleceği rakam bence 2011 zirvesinin üstünde olacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Sarpasarp Yazıyı Oku
    Sayın MAHARAJ buraya Erkan Öz beyefendinin yorumlamalarını kendi ifadeleriniz gibi yansıtmanız hiç hoş değil... Erkan beyi takip ettiğinizi biliyorum lakin aynı sözleri alıp yazmanız saçmalık ötesi kaç tane yazıya aynı kelimelere denk geldim. biraz dikkat edin
    Erkan öz'ü takip etmem... ama bu konu twitter'de ve türlü altın gümüş odaklı sitelerde yabancı uzmanlar tarafından kaç defa yazıldı ... sayısını tutmak mümkün değil ... kaç yıldır ... yazmayı bırakın açın bir rasyo grafiğini .. ve bakın ... sadece bakın... şeyh uçmaz, müridi uçurur ...

Ona bakarsak erkan öz ün pek çok videosu da aşırı miktarda mike maloney den alıntı içerir.Bunlara takılmamak lazım.Önemli olan denen şey doğru mu.Yoksa mike maloney demiş,erkan öz demiş burdaki bir arkadaş demiş ben hiç umursamam.Yeter ki denen şey doğru olsun ufkumu açsın.İngilizcesi olanlar mike maloney in yıllardır altın ve gümüş hakkında yüzlerce video yaptığını google dan on dakikada bulabilir.Ayrıca da herkese tavsiye ederim çok ufuk açıcı bir adamdır.Erkan öz de sık sık kendisinden esinlenir,hatta bazen aşırı esinlenir)))))))) Ama bu benim gözümde erkan öz ün kalitesini bozmaz doğru doğrudur, kim derse desin kabulümdür.

4. Sorun erkan öz değil.. gayet doğal dünya da ki değişik kaynaklardan esinler - sonuçta bende internette okuduğum makaleleri burada paylaşıyorum - esas sorun aktardığı bilgileri original erkan öz'e ait olduğunu düşünen çoğunluğu oluşturan bir kesimde ... haksız yerde kimseyi hırsızlıkla itham etmedikleri sürece isterse Almanyanın Türkiye'yi kıskandığına inansınlar...

5. Piyasa yalnızca iyi şeyleri fiyatliyorlar. Kötü haberlere tepki vermiyor. ABD karıştı tepki yok çin uçakları engellendi tepki yok. Ticaret hacmi azaldı tepki yok tek iyi haberde coştu klasik balon göstergesi. Birde ABD merkez bankasının borsa Etf lerine para yatırması çabası ABD de çok insan borsada düşünce alış veriş iştahı düşüyor. Bence bunların hepsi suni yakında patlayacak. Gümüş hem metal olarak hemde para olarak düşündüğüm değerlere geleceğini düşünüyorum.

6. Bu para bolluğundan ki yukselislerin en fazla bir kaç günü kaldı. O basılan paralar bence zirveye gelmiş borsalardan çıkıp buralara gelir.

7. Tek kelime : likidite .... fed'in bilançosuna göz atın, borsaların çoşmasını açıklayacak mantıklı başka bir sebep yok... yatırımcıların vadesi dolan kontratların fiziki karşılığını istemesi gümüş ve altında fiyatların yükselmesini sağlar... açığa satış olduğu sürece doğru fiyatlamaya ulaşmamız imkansız çünkü terazinin karşı tarafında merkez bankaların matbaası bulunuyor... sınırlı yükselişe izin veriliyor, ani sıçrama olmasın belli seviyeler geçilmesin diye haber akışı altına positif olmasına rağmen piyasaya birden $2 milyarlık şort açılıyor... ama bulunduğumuz ortam değişime müsait, herhangi bir oyuncu masayı devirebilir...

8. Dunyada Corona yeni vaka bugün 136 bin bu hızla giderse hiç bir ülke güvenli kalamaz. Dünya bu durumdan nasıl etkilenir bilmiyorum ama tek TL mi bile gerekli yere harcıyorum gereksiz herşeyden uzaklaşıyorum ihtiyacım olmadigi şeyi almıyorum.

Sayfa 29/122 İlkİlk ... 1927282930313979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •