Sayfa 92/122 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Anlamak için buradan başlayın.

https://kupdf.net/download/john-cole...305a2bb17e_pdf

Alıntı Originally Posted by demir ceyhan Yazıyı Oku
    Gümüşüm yok ama bu emtiayı hayretle izliyorum. Hem piyasada yok hem de çok ucuz. Nasıl oluyor bu iş?
    Du bakalım izliyorum

2. SANAL varlıklara ve fonlara ne kadar güvenileblir. Misal koskoca Avustralya Darphanesi malı teslim edemiyor, ve default ediyor, paranızı geri iade ediyor olabilir. Fiziki işte bu sebeple önemli.

Sanalı ver ulan malımı dediğiinizde acaba gerçekten o mal var mı?

Hiç savaşa görmemiş, büyük buhran kriz yaşamamış insanlar boşa konuşuyorsun diyebilirler. Doğru ama oldu işte. Devamı gelir mi? Talep arttıkça sanal mal malın 250 kat fazldan satıldığı görülecek ve müzik durduğunda malı elinde olmayan o anki nakit fiyattan parasını geri iade alacak.

Kaynak: https://twitter.com/adamseconomics/s...688979461?s=20

3. Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. Detay yazısı. ÖZETLE SANAL OLAN MAL ASLINDA GERÇEK DEĞİLDİR! AVUSTRALYA DARPHANESİ "DEFAULT" ETMİŞ!

When "Unallocated" Becomes Unavailable
    https://www.zerohedge.com/news/2021-...es-unavailable

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    SANAL varlıklara ve fonlara ne kadar güvenileblir. Misal koskoca Avustralya Darphanesi malı teslim edemiyor, ve default ediyor, paranızı geri iade ediyor olabilir. Fiziki işte bu sebeple önemli.

Sanalı ver ulan malımı dediğiinizde acaba gerçekten o mal var mı?

Hiç savaşa görmemiş, büyük buhran kriz yaşamamış insanlar boşa konuşuyorsun diyebilirler. Doğru ama oldu işte. Devamı gelir mi? Talep arttıkça sanal mal malın 250 kat fazldan satıldığı görülecek ve müzik durduğunda malı elinde olmayan o anki nakit fiyattan parasını geri iade alacak.

Kaynak: https://twitter.com/adamseconomics/s...688979461?s=20

5. BU comex teslimat 24 martti hani bugun o gün demi

6.  Alıntı Originally Posted by tahtakurdu Yazıyı Oku
    BU comex teslimat 24 martti hani bugun o gün demi
    he he bugün o gün. gümüşün dünyada tükeneceği gün. Bir cacık olmadı yalnız.
    Sürekli temel analiz yapılıyor burada. Gümüşçüye gümüş propagandası gırla.
    Biraz da teknik diyelim. Ons olarak;
    Günlükte acilen 26 üstüne atması lazım, altında kaldığı sürece üzer. 24.80 stoploss.
    Haftalıkta 25.53. Cuma günü bunun üstü kapatırsa çok iyi olur.
    Aksi halde 20.76 orada bekliyor.
    Ve şunu kendi görüşüm olarak iddia ediyorum : 20.76'ya ( ya da aylık ortalama nereye denk geliyorsa, malum haraketli) değmeden yeni zirve görülmeyecektir.
    Kanıt mı? altın ons. 1706 aylık ortalamasını öyle veya böyle gösterdiler, taa 2000 küsürlerden döndürüp hem de.
    Bolkazançlar, iyi akşamlar...

7. Rica etsem 24.80 rakami nereden geliyor onu aciklarmisiniz. Acaba orda benim goremedigim ne gibi bir sey var

Haftalikta 2 sefer ortalamanin altina indik 2 sindede fibo 0.38.2[22.8xler] ye dokundu ve ordan zipladi
    Normalde 22.80 seviyeleri mal almak icin cok ideal bir yer .
    Sanirim siz Fibo0.50 seviyelerinin gorulecegini dusunuyorsunuz fibo.050 seviyeleri goruldugu zaman genelde dusus fibo 0.618 seviyesine kadar devam eder . yukari cikista su kirdigi yesil cizgiyi test etmeden gitti fibo 0.618 e dokunan gumus musadenizle haftalik barda ihlal yaparak o zaman su yesil cizgiyide test etsin dogrusu bu

22.8x lere gelirse mallariniz diyorduk ama simdi bu sekilde mal alma yeri 17.xx lere dustu

26.30 hatta 26.80 in uzerine atamayan bir gumus de bu ihtimaller olacaktir

Bu baslikta Gumuse teknik olarak bakan nadirdir. Sebebi ise tek bir yone oda yukari yonlu harekete odaklanilmis olmasi
    bunun sebebide Yatirimlarin geetirisi yada zarari TL olarak hesaplanmasi nasil olsa dolar artarak pozisyonlari karda oluyor
    Ama yatirimlarini $ bazinda yapan bir insan pozisyona girerken biraz daha ince eliyor

Alıntı Originally Posted by jenesaispas Yazıyı Oku
    he he bugün o gün. gümüşün dünyada tükeneceği gün. Bir cacık olmadı yalnız.
    Sürekli temel analiz yapılıyor burada. Gümüşçüye gümüş propagandası gırla.
    Biraz da teknik diyelim. Ons olarak;
    Günlükte acilen 26 üstüne atması lazım, altında kaldığı sürece üzer. 24.80 stoploss.
    Haftalıkta 25.53. Cuma günü bunun üstü kapatırsa çok iyi olur.
    Aksi halde 20.76 orada bekliyor.
    Ve şunu kendi görüşüm olarak iddia ediyorum : 20.76'ya ( ya da aylık ortalama nereye denk geliyorsa, malum haraketli) değmeden yeni zirve görülmeyecektir.
    Kanıt mı? altın ons. 1706 aylık ortalamasını öyle veya böyle gösterdiler, taa 2000 küsürlerden döndürüp hem de.
    Bolkazançlar, iyi akşamlar...
    ....

8. Detaylı analiz için teşekkürler. Ben bolingerlere istinaden kabaca ve hızlı bir değerlendirme yapmıştım. Sonuçta rakamlar arasında nüanslar olsa da 26 altı iyi değil. Sadece yukarı gideceğini düşünenlere bir uyarı ve hatırlatma için...

Sayfa 92/122 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •