Sayfa 93/122 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Yani çok uzman olduğunuz belli.

VIOP ta kesin Gümüş short açıp parayı götürdünüz. Tebrikler.

Ben düzenli fiziki Gümüş aldığım ve uzman olmadığım için sizin gibi çift yönlü para kazanmıyorum. Ben sadece alıyorum, satmıyorum. Analizlerim yanlış olabilir. Dediğim gibi uzman değilim. Kimse bana bakarak işlem yapmasın.

Sizin gibi uzmanların sözü daha muteber.

Alıntı Originally Posted by jenesaispas Yazıyı Oku
    he he bugün o gün. gümüşün dünyada tükeneceği gün. Bir cacık olmadı yalnız.
    Sürekli temel analiz yapılıyor burada. Gümüşçüye gümüş propagandası gırla.
    Biraz da teknik diyelim. Ons olarak;
    Günlükte acilen 26 üstüne atması lazım, altında kaldığı sürece üzer. 24.80 stoploss.
    Haftalıkta 25.53. Cuma günü bunun üstü kapatırsa çok iyi olur.
    Aksi halde 20.76 orada bekliyor.
    Ve şunu kendi görüşüm olarak iddia ediyorum : 20.76'ya ( ya da aylık ortalama nereye denk geliyorsa, malum haraketli) değmeden yeni zirve görülmeyecektir.
    Kanıt mı? altın ons. 1706 aylık ortalamasını öyle veya böyle gösterdiler, taa 2000 küsürlerden döndürüp hem de.
    Bolkazançlar, iyi akşamlar...

2. Gümüş Ons 25.14 0.18 % 25.3700 25.0050 25.1915

GÜNÜN EN DÜŞÜK değerine demir atmak üzereyiz , bugün 24 mart ama yimedi 1 kere daha.

3. VIOP ta Gümüş satın o zaman. Nasıl olsa aşağıdan geri kapatacağınıza inanıyorsanız satmanız lazım.

Ben alışamadım bu işlere. Fiziki alıp ekliyorum. Benim bilgimi aşıyor dediğiniz konular.

Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Rica etsem 24.80 rakami nereden geliyor onu aciklarmisiniz. Acaba orda benim goremedigim ne gibi bir sey var

Haftalikta 2 sefer ortalamanin altina indik 2 sindede fibo 0.38.2[22.8xler] ye dokundu ve ordan zipladi
    Normalde 22.80 seviyeleri mal almak icin cok ideal bir yer .
    Sanirim siz Fibo0.50 seviyelerinin gorulecegini dusunuyorsunuz fibo.050 seviyeleri goruldugu zaman genelde dusus fibo 0.618 seviyesine kadar devam eder . yukari cikista su kirdigi yesil cizgiyi test etmeden gitti fibo 0.618 e dokunan gumus musadenizle haftalik barda ihlal yaparak o zaman su yesil cizgiyide test etsin dogrusu bu

22.8x lere gelirse mallariniz diyorduk ama simdi bu sekilde mal alma yeri 17.xx lere dustu

26.30 hatta 26.80 in uzerine atamayan bir gumus de bu ihtimaller olacaktir

Bu baslikta Gumuse teknik olarak bakan nadirdir. Sebebi ise tek bir yone oda yukari yonlu harekete odaklanilmis olmasi
    bunun sebebide Yatirimlarin geetirisi yada zarari TL olarak hesaplanmasi nasil olsa dolar artarak pozisyonlari karda oluyor
    Ama yatirimlarini $ bazinda yapan bir insan pozisyona girerken biraz daha ince eliyor

4. sadecegrafik forumdas Teknik olarak dusuncelerini soylemis neden tepki gosteriyorsunuz ?
    entsrumana teknik olarak bakiyorsun diye illa scift tarafli alis ve satis tarafinda islem yapacaksin diye bir kaide mi var ?
    Bu forumdas da bende asagi ihtimalini masada tutuyoruz
    sebebinide bir onceki mesajda acikladim
    size gore gumus 300$ olabilir belki gercekten de olabilir uzun vadede
    Ama benim alacagim gumusun yukari hareket olmasi ihtimalinde ilk partileri satacagim yer 37 38 $ lar sonraki de 45-50$
    ha 50$ uzerinde yolculuguna devam ederse yolu acik olsun elinde bulunduran forumdaslara bol kazanclar diyecegiz

Bizler asagiya gelsin ordan alalim demiyoruz yukselsin duseni kirsin o zaman alalim yada asagi ihtimaller dahilinde asagidan mallanalim
    Yeniden sunu belirteyim hesabi TL olarak yapmak farkli $ olarak yapmak farkli 26$ dan gumus aldik ve asagiya gitti diyelim ornek 18$ lara orda benim zararim dolar bazinda yaklasik %35 oluyor

TL hesabi yaparkende dogru hesaplama yapmak gerek simdi sunu sorayim 2011 mayis ayinda gumus alan insan Suan TL bazinda kardamidir ?
    2016 haziran ayinda gumus alan bir insan suan TL bazinda kardamidir ?
    ....

5. Gümüşün aşağı gitmesine ancak insan gırtlağına kadar maldaysa duygusallaşıp tepki gösterir.

Sepet yapanlar için aldeki malın ucuzlaması sadece alım fırsatı anlamına gelir.

6. Anlamak istemiyorsun ve anlamadikca uslubun degisiyor

Sana anlayacagin Dilden anlatmaya calisayim
    Ornek Trabzon a gitmek istiyorsun terminale gittin Yazahaneler olmadigini farzedelim ne yaparsin otobusun onundeki sehir yazisina bakarsin hangisinde trabzon yaziyorsa binersin dogrumudur ? yoksa onune gelen herhangi bir otobusemi binersin ?
    bu arkasin soyledigi rakamlarda Otobusun onundeki Sehir ismi oluyor ..
    Suan Dusen bir trend var . nerede sonlanicak kim bilebilir ? O yuzden teknik olarak bakanlar dusen trendi kirmasini bekliyor yada asagilara gidecek se donus emaresi ile girmek istiyor .

22.80 leri 2 sefer gordu simdi 22.80 e geldi ve alim yaptik bu demek degildirki 22.80 in altini gormuyecek belki 22.80 den aldiktan sonra bir takim sebebler dogrultusunda daha asagilari gorucek ..
    Sana son sorum Sen gumuste Pasif fonlarin satislarini hic gordunmu ? Suraya dikkat PASIF FONLAR

uzun lafin kisasi teknik olarak yazanlara tepki gostermenin anlami yok . arkadas 24.80 rakami yazdi benim goremedigim ne orda diye 20 dakika grafige baktim

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    VIOP ta Gümüş satın o zaman. Nasıl olsa aşağıdan geri kapatacağınıza inanıyorsanız satmanız lazım.

Ben alışamadım bu işlere. Fiziki alıp ekliyorum. Benim bilgimi aşıyor dediğiniz konular.
    ....

7. dolar hala kritik sanki 9 -10 a her an kıracak gibi doların düştüğünü hayal bile edemiyorum , mahveder beni bugun GMSTR fonuna yüklü gidim

8. polemiğe sebep olmak istemezdim/istemiyorum. Günüklerde 24.80 den dönmüş görüyorum ben o kadar.

Sayfa 93/122 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •