Sayfa 42/122 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Gümüş Agx

1.  Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Günde %15 düşmesi yatırımcıda panik havası yarattı. 20 doların altını görme ihtimali var mı? @Ekonomist88
    Aşıyla bu kötü günleri bir nebze atlatilabilir. Ama finansal piyasalar daha önceki belirttiğim sebeplerden çok daha kotu günlere gebe. 20 olur mu bilmiyorum. Ona büyükler karar verir. Bence bu düşüş alım fırsatı ben şuan hiç bir ülkenin parasına güvenmiyorum. Borsada da bu belirsiz süreci rahat atlstacak çok az şirket var. Trend kısa süreli bozulsads değer saklamak için en uygun ve ucuz araç hala gümüş. Bu benim şahsi görüşüm. Çokta bir birikimim yok. Onun için ben düşüşlerde rahat olabiliyorum. Çok parası olan panik yapıp satanlar çok olursa biraz daha düşer ama kalıcı görmüyorum. Desteklerle bir yükseldi. Gelecekte destekler kesilince enflasyon oluşup faizler onun kadar olmayınca şirketler batacak. Faizede çok para gitmeyecek. Millet tahvillerin faizler artıyor filan diyorlar. ABD dolar endeksi 10puan düştü bunun enflasyon yaratacağı aşikar. Diyelim yüzde 5 enflasyon oluştu şuan faizleri yüzde 5 yaparsa o çok büyük görünümün borç batağına şirketlerin çoğu batar. Faizlerini odemeyemez. Bu tahvil yine reel getiri elde edeyecek. Dolar endeksini takip edin ayrıca tahvil faizinide reel olarak bakın. Faizler artıyor deyip satanlar yanılır. Bildigimi aktarıyorum inşallah yanıltarak zarar etmenizi saglamam Ytd

2. Bir kaç hafta önce bundan sonra hareketlerin sert olacağını belirtmiştim. Her iki yonede ciddi volatilite olacaktır.fiyat arttıkça durumda artacak. İnşallah bir yerlerde bekler biraz fiyat oturur ama zor. Durunca hemen kar satışları gelicektir. hesaplar patlayacak sonra tekrar. Bundan sonra işler böyle ilerlicek. İnşallah fiyat oturur.

3. ABD 10 yıllıklar arttı diye satış yedi ama reel getiri hala eksi. Artıya dönmesi çok zor bence. Bu satış mantıklı degil

4. Rusya aşıyı üretime başlıyor. Açıklama o yönde bizim medyada en öndeki haberlerde. ABD ve İngiltere medyasında BBC, CNBC-e en çok kullanılan finans haber uygulaması et go da haberi göremedim. Yüksek oranda asi zaten fiyatlanmisti oda var. Mart ayında altın 1700 dolardı. Bu kadar olaya 250 dolar hiç bir sey zaten yükseliş trendiydeydi. Tekrar 1700 olacak diyenler koronayi hiç hesaba kaymadan olmamış gibi davranmasını anlam veremiyorum. Zaman gosterecektir.ytd.

5. https://jimroger.blogspot.com/2020/0...d-usd.html?m=1

Bundan sonra 14 ağustosta benzer bir röportajı var. İngilizce biliyorsanız takip edebilirsiniz. Bu adamın dedikleri genelde çıkıyor. Belirlediği sektorlere borsada yatırım yaparsanız kazanırsınız. Ben bir kaç kere yaptım iyi sonuçlar aldım. Sarosun ekonomik tetikçileri den. Singapur da yaşıyor. İngilizcesi iyi olmayanlar için özetlemek gerekirse ekonomik bir kriz olacaktı bunu geçen yazdan gördüm ve altın gümüş aldım. Halada alıyorum. Korona yalnızca bir tetikleme sağladi. Ytd.

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    https://jimroger.blogspot.com/2020/0...d-usd.html?m=1

Bundan sonra 14 ağustosta benzer bir röportajı var. İngilizce biliyorsanız takip edebilirsiniz. Bu adamın dedikleri genelde çıkıyor. Belirlediği sektorlere borsada yatırım yaparsanız kazanırsınız. Ben bir kaç kere yaptım iyi sonuçlar aldım. Sarosun ekonomik tetikçileri den. Singapur da yaşıyor. İngilizcesi iyi olmayanlar için özetlemek gerekirse ekonomik bir kriz olacaktı bunu geçen yazdan gördüm ve altın gümüş aldım. Halada alıyorum. Korona yalnızca bir tetikleme sağladi. Ytd.

Sayın Ekonomist88 , gümüşü fiziki olarak mı alıyorsunuz ? Fiziki olarak alıyorsanız nereden alıyorsunuz ? Teşekkür ederim .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Naçizane tavsiyem gümüşü kesinlikle fiziki olarak almayın. Altından farklı olarak alış satış arasındaki fark yüzde 20-30lara ulaşabiliyor. Aldığınız anda kaybediyorsunuz

8.  Alıntı Originally Posted by soros74 Yazıyı Oku
    Naçizane tavsiyem gümüşü kesinlikle fiziki olarak almayın. Altından farklı olarak alış satış arasındaki fark yüzde 20-30lara ulaşabiliyor. Aldığınız anda kaybediyorsunuz
    1kg gümüs üzerinden söyle bir hesap yapabiliriz - burada banka gram fiyati 6,00 TL olarak baz alarak hesaplama yapalim:

bankadan alis:
    1 kg gümüs almak icin: 6000 lira + 1% = 6060 lira öderiz
    bankadaki makas gramda yaklasik 5 kurus / gram
    1 kg gümüs sattigimizda: 5950 lira aliriz
    = kiloda 100-150 lira zarar ederiz ayni kurdan al-sat yaparsak

külce alis:
    1 kg gümüs külce almak icin: 6700 lira öderiz (bankada 6bin iken külceye 6700 lira öderiz)
    1 kg gümüs külce sattigimizda kuyumcu bize isterse(!) 6300 lira verir
    = kiloda en az 200-300 (hatta daha fazla) zarar ederiz ayni kurdan al-sat yaparsak

külce ne zaman kar ettirir?
    gümüs fiyati, aldigimiz fiyattan baktigimizda, x1,5 degerlenirse

külce - yani fiziki - gercekten uzun vadeli düsünenler icin güzel. ama burada o kadar uzun vadeli düsünen yatirimci sayisi bir elin parmagini gecmez diye düsünüyorum.

ayrica: bankadan aldiginizda, 40 kilo üzeri gümüsünüz varsa, nakliye masraflarini ödeyerek fiziki olarak talep edebilirsiniz (ama granül olarak geliyor maalesef; külce olarak gelmemesi dezavantaj).
    Türkçemizi doğru ve güzel kullanmayanlara internet erişimi sağlamayacaksın! Kendi yazdıklarını bile anlamıyorlardır ya da bile bile sizi yanlış yönlendiriyorlardır. Bu kadar mı zor noktalama işaretlerini kullanmak ve imla kurallarına uymak! İnsan kendi dilini kullan(a)madığı için utanır!

Sayfa 42/122 İlkİlk ... 3240414243445292 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •