Sayfa 45/122 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Gümüş Agx

1.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Rusya aşıyı üretime başlıyor. Açıklama o yönde bizim medyada en öndeki haberlerde. ABD ve İngiltere medyasında BBC, CNBC-e en çok kullanılan finans haber uygulaması et go da haberi göremedim. Yüksek oranda asi zaten fiyatlanmisti oda var. Mart ayında altın 1700 dolardı. Bu kadar olaya 250 dolar hiç bir sey zaten yükseliş trendiydeydi. Tekrar 1700 olacak diyenler koronayi hiç hesaba kaymadan olmamış gibi davranmasını anlam veremiyorum. Zaman gosterecektir.ytd.
    Martta 1700du zaten demek ekonomik olaylari okuyamamak anlamina gelir. Ons 1700e hersey tikirinda oldugu icin cikmadi. Onceden fiyatlama diye birsey var. 2000 usd ile tarihi zirveyi yeniledi. Daha ne olacak, 2017deki fiyatlara göre 3 kat artmis.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by burzumvarg Yazıyı Oku
    Martta 1700du zaten demek ekonomik olaylari okuyamamak anlamina gelir. Ons 1700e hersey tikirinda oldugu icin cikmadi. Onceden fiyatlama diye birsey var. 2000 usd ile tarihi zirveyi yeniledi. Daha ne olacak, 2017deki fiyatlara göre 3 kat artmis.

Belkide yalnızca ilk atak yükselişi yapmış kar satışları gectikten sonra bunun gibi bir veya bir kac hareket daha yapacak olabilir. Eya Düşedebilir. Ben ilk seceneğe yatırım yaptım. Şuan sizin gibi pahalı olduğunu düşünen çok insan varki düşüyor. Yaşayıp göreceğiz.

3. Altının tüm dünyada basılan FIAT PARA oranı kadar artması lazım.

Buna bakınca altın için asgari hedef 10bin$ gibi görünüyor. Daha yolun başındayız. Altın çok yukarı gidecek.

Gümüş ile ilgilenmiyorum artık çünkü fiziki piyasada alım satım imkanı çok sınırlı. Sanal ortamı kullanmıyorum. Aldığım 14$ dan eski gümüş külçeler öyle duruyor.

Alıntı Originally Posted by burzumvarg Yazıyı Oku

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Altının tüm dünyada basılan FIAT PARA oranı kadar artması lazım.

Buna bakınca altın için asgari hedef 10bin$ gibi görünüyor. Daha yolun başındayız. Altın çok yukarı gidecek.

Gümüş ile ilgilenmiyorum artık çünkü fiziki piyasada alım satım imkanı çok sınırlı. Sanal ortamı kullanmıyorum. Aldığım 14$ dan eski gümüş külçeler öyle duruyor.
    Keşke fiziki alabilsek. Eskiden bu kadar marj farkı yoktu. Geçen ay gümüş ithalatı yuzde 2000 nin üzerinde artmış yinede yok. Muhtemelen para babaları kendilerine özel getirtti. Dünyadada benzer durum vardır diye düşünüyorum. Fiziksel gümüş alan uzun vadecidir. Bunlar doğru yerde oldugumuzun göstergeleri olabilir. Ytd.

5. Gümüş ve Altın da fiziki tedarik sıkıntısı yok. Tonla gümüş ve altın var. Nadir veya IAR dan online istediğin kadar alabilirsin gani gani.

https://www.gramaltin.com/1000-gr-iar-kulce-gumus1

Fakat fiziki de Palladium ve Platin de sıkıntı var. İkisinde de kıtlık var. Fiziki bulamıyorsun.

Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Keşke fiziki alabilsek. Eskiden bu kadar marj farkı yoktu. Geçen ay gümüş ithalatı yuzde 2000 nin üzerinde artmış yinede yok. Muhtemelen para babaları kendilerine özel getirtti. Dünyadada benzer durum vardır diye düşünüyorum. Fiziksel gümüş alan uzun vadecidir. Bunlar doğru yerde oldugumuzun göstergeleri olabilir. Ytd.

6. konuyu bayağı bir okudum,gayet güzel olmuş. aklıma şu takıldı , fiziki gümüş alan kişilerin vadesiz gümüş hesabı açıp orada saklamamasının sebebi nedir ?

7. Sistemik reset riski. Mesela; ABD finans piyasaları bir günde -%50 düşse, ve ertesi gün +%50 çıksa, bu tekrar tekrar bu olay bir kaç kere arka arkaya olsa ne olurdu?

Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    konuyu bayağı bir okudum,gayet güzel olmuş. aklıma şu takıldı , fiziki gümüş alan kişilerin vadesiz gümüş hesabı açıp orada saklamamasının sebebi nedir ?

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Sistemik reset riski. Mesela; ABD finans piyasaları bir günde -%50 düşse, ve ertesi gün +%50 çıksa, bu tekrar tekrar bu olay bir kaç kere arka arkaya olsa ne olurdu?
    vadesiz hesap olduğu için 10 kilo gümüşün varsa hala 10 kilo kalmıyor mu ? aynı vadesiz altın hesabı gibi.

Sayfa 45/122 İlkİlk ... 3543444546475595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •