Sayfa 116/122 İlkİlk ... 1666106114115116117118 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 921 - 928 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Bayadır yazmadım. Gümüşte hedef en az 2023 olmalıdır. Her ülke bir şekilde elektrikli otoya güneş paneline yatırım ayapıyor ama üretim kapasinde ciddi artış yok. Takıda ciddi azalış var bunlar bir birini amorti ediyor. Bir çok fabrika 2023-25 arası üretime başlayacak eğer ikamesi cıkmazsa hafif eğimli bir rampayla cıkabilir. Yatırım tavsiyesi değil. Ben iyi bilsem burada olmam.

2. Enerji fiyatları arttı güneş paneline talep tüm dünyada patladı fakat gümüş ilerlemiyor bekletim artık gitmesiydi sebebini yalnızca spekülatiftir. Yükselecek diye benim gibi bekleyenleri jp morgan yoruyor. Trade edenlerin parasınıda yiyiyor. O kadar baskılandı ki artık kalay bu tenekenin fiyatını gececek. Kalay 14k dan 44 k ya gitti elektronikte gümüş daha önemli o gitmiyor. Kalay alsaydım keşke. YTD

3.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Enerji fiyatları arttı güneş paneline talep tüm dünyada patladı fakat gümüş ilerlemiyor bekletim artık gitmesiydi sebebini yalnızca spekülatiftir. Yükselecek diye benim gibi bekleyenleri jp morgan yoruyor. Trade edenlerin parasınıda yiyiyor. O kadar baskılandı ki artık kalay bu tenekenin fiyatını gececek. Kalay 14k dan 44 k ya gitti elektronikte gümüş daha önemli o gitmiyor. Kalay alsaydım keşke. YTD
    O kadar çok dilllendirildi ki, küçük yatırımcının gözü açıldı. Bu kadar kynin olduğu gümüşte kolay kolay çıkmıyor çıkmazda.
    Açıkçası ben bezdim, yaza kadar bir kımıldama olmazsa, yabancı fonlara dönüyorum.

4. Gümüş trade yaomaya pek uygun değildir, yavaş hareket eder, hareketi neredeyse bir hafta gecikir
    Fiziki alıp unutacaksın 3+ yıl, yıllık grafiğine bakınız
    Ytd

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Nikelde kıtlık nikeli uçurdu bakalım durum bir kaç yıla buna gelebilir şuanki durumda kısıtlıda olsa fiziki talep olursa sortcular vade sonunda bütünleme yapmak istediklerinde sıkışır ama duruma bir kaç yıl olabilir ama eb yakın 2023 olacak diye bekliyorum.

6. Kağıt parçası olan paralarin herhangi bir kıymeti olmadığını 2022 yılı itibariyle öğrenmeyen kalmamıştır herhalde. Rakam hedef al sat gibi saçmalıklar kandırmaca olduğu ortaya çıktı.

7. ABD altın gümüşü yakın zamanda arttırmayacak yoksa ciddi bir bu tarafa kayış olacak fiziki talep ciddi arttı. Fiyata yansımıyor.

8. Savaş, salgın, enflasyon, para basım... hepsi buraya yaramalı. Ciddi baskılandı bunu herkes biliyor ama piyasa ABD nin elinde. Ne zaman nikel gibi piyasada fiziki alınacak metal kalmaz. Fiyat o zaman yerini bulur. Bununda zamanı var. 300 milyon ons piyadan fiziki talep artışı piyasayı yakar.
    YTD.

Sayfa 116/122 İlkİlk ... 1666106114115116117118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •