Sayfa 27/122 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. JP Morgan 161.500.000 onsa çıkarmış gümüş varlığını.

Gümüşte büyük ralli başlamış olabilir. Son günlerde altından çok daha iyi gidiyor.

Rallilerde altın 1 giderse gümüş 3 gider, bu genelde böyle olmuştur.

Düşüşlerdede bu durum tam tersi oluyor. Altının 3 katı fazla düşüyor.

Altın ve gümüşte eğer bir ralli bekliyorsak. Bu 2 değerli metali karşılaştırıp değerlendireceğimiz şey son yaşanan 2008 krizinde ki hareketleridir.

2008 krizinde, 2009 ile 2011 arası 2 yıl içinde, ons altın 650 dolardan 1920 ye, gümüş ise 8 dolardan 48 dolara gitmişti.

2. Gözlerim kapalı gümüşü seyrediyorum.
    2 günde %10 pirim yaptı maşallah.

Altın gümüş rasyosu 101 bu artışa rağmen.
    Bu oranın tarihsel ortalaması 50 civardır.

Büyük rallilerde bu oran 10 lu rakamlar olmuştur.
    Yani özetle gümüş hala çok çok ucuzdur!

Ben de baya altından gümüşe döndüm.Morgan da 161 milyon ons olmuş.Total gümüş rezervi dünyada ne kadar acaba.Bir kaynakta 450 milyon ons diye okudum bir kaynakta 240 milyon ons diye.Eğer 240 milyon onssa morganın elindeki miktar yüzdesel olarak inanılmaz oluyor.Gerçi 450 milyon onssa da yüzde 30 morganda demektir.

4. Jp Morgan bunları kimin için aldı. Asıl soru bu yüksek ihtimal ogrenemeyecegiz.

5. Benim elimde dolar basacak matbaam olsa eğer, para basıp toplarım gizliden altın ve gümüşü.

Tabi bunu türev piyasaları ile fiyatları baskılayarak yaparım.

Elimde hazır JP Morgan gibi ölücülerde varsa bu mükemmel olur.

Sahi JP Morgan dünyanın fiziki gümüşünü kim için topluyor!?

6.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Benim elimde dolar basacak matbaam olsa eğer, para basıp toplarım gizliden altın ve gümüşü.

Tabi bunu türev piyasaları ile fiyatları baskılayarak yaparım.

Elimde hazır JP Morgan gibi ölücülerde varsa bu mükemmel olur.

Sahi JP Morgan dünyanın fiziki gümüşünü kim için topluyor!?
    Zaten öyle yaptılar sayın MAHARAJ
    Karşılıksız, sadece silahlı güç ve kanla bastıkları dolar sistemini sürdürmek için altın ve gümüşü fiyatını kontrol edecek kadar elinde tutmak zorunda...amaç klasik yatırım saikiyle kar elde etmek değil...doları korumak için....

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    JP Morgan 161.500.000 onsa çıkarmış gümüş varlığını.

Gümüşte büyük ralli başlamış olabilir. Son günlerde altından çok daha iyi gidiyor.

Rallilerde altın 1 giderse gümüş 3 gider, bu genelde böyle olmuştur.

Düşüşlerdede bu durum tam tersi oluyor. Altının 3 katı fazla düşüyor.

Altın ve gümüşte eğer bir ralli bekliyorsak. Bu 2 değerli metali karşılaştırıp değerlendireceğimiz şey son yaşanan 2008 krizinde ki hareketleridir.

2008 krizinde, 2009 ile 2011 arası 2 yıl içinde, ons altın 650 dolardan 1920 ye, gümüş ise 8 dolardan 48 dolara gitmişti.
    Sayın MAHARAJ buraya Erkan Öz beyefendinin yorumlamalarını kendi ifadeleriniz gibi yansıtmanız hiç hoş değil... Erkan beyi takip ettiğinizi biliyorum lakin aynı sözleri alıp yazmanız saçmalık ötesi kaç tane yazıya aynı kelimelere denk geldim. biraz dikkat edin

8. Cevap yazdım silinmiş. Yönetim sildiyse çok ayıp etmiş. Tekrar yazayım, Erkan Öz’ü severek takip ediyorum. Videolarında çokta istifade ediyorum.

Altın topiğine bazılarını koyuyorum. Lakin bana yöneltiğiniz aynı sözleri alıp buraya yazmanız cümlesi hiç hoş olmamış. Ayıp etmişsiniz, hemde çok ayıp. Emeğe azıcık saygınız olsun.

Altın ve gümüş konusunda bazı bilgileri ondan aldığımız doğrudur lakin onun yazılarını burda kendiniz gibi yazıyorsunuz demek iftiradır kul hakkıdır! Sahur vakti yazmışsınız hemde yazık!

Sayfa 27/122 İlkİlk ... 1725262728293777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •