Sayfa 40/122 İlkİlk ... 3038394041425090 ... SonSon
Arama sonucu : 974 madde; 313 - 320 arası.

Konu: Gümüş Agx

1. Fiyatın biraz yatay devam etmesinin iyi olacağını düşünüyorum. Hızlı yükseldi. Düzeltmesini yaptı biraz yatay gitsin sonra tekrar yeni hareket. Bugün okuduğum bir haberi paylaşalım Goldman doların rezerv para olmasını tartışmaya açmış. Şuan dolar rezerv para olmaktan çıkarsa alternatifi hiç bir ülkenin parası olamaz. Onun yerine altın gümüş olabilir. Bu işlem en az 10 yılda yavaş yavaş olur. ABD teşfik paketine gore uzmanların beklentisi 500 milyar dolar piyasaya sunulacak gibi duruyor. Buda olumlu etkileyebilir. Benim beklentim 2. Dalga yasansada ikinci dip oluşmasını beklemiyorum. Nedeniyse para bollugu. Ytd.

2. Fed faiz arttırımı yapamayacağıni söyledi zaten beklenende buydu. Belki enflasyon diyerek bu kadarı yeter diyebilirdi olmadı. Tahminen yükseliş devam edecek. Asya'yı takip edelim. Eğer gümüş 2011 rekorunu görürse tarım arsası alıp ağaç ekip 5 yıla koyluluge terfi edecem. 5 yıla 50 dönüm arsam olsa yeter.

3. Gümüşü etkileyen bir çok hususu burada paylaştım. Bir konuyu atlamisim bilgi maksatlı belirteyim.

1 Rochshiller ailesi ile saros arasında yakın zamanda sorun yaşandığı biliniyor. Soros bu ailenin destekleyip bu güne getirdiği bir kişidir. Sorunun ABD Çin gerilimi ile bağlantıları olduğu söyleniyor. Bu husus çok uzun rochefeller ve bu aile çok iç içe ve neredeyse büyük sanayi şirketlerini ve ABD yi kontrol ediyorlar. Sorosun büyük yatırımcı ortaklarının bir çoğu honkong ve Çin'e yatırım yaptı. Bu durum aralarını açtığını biliniyor.
    2. ABD ve Çin arasındaki savaşın sermaye ayağını bu kişiler yönlendirebilir. Bu aileler her ülkeye tarafınıza seçin diye dayatiyor. İngiltere 5g ihalesini Huawei ye verdi sonra Trump gitti ve iptal edildi. Avrupa'da da benzeri oldu. Türkiye'de de bu durum var s400 f 35 Libya..... Gibi. Savaşın hiç bir kaz***** olmaz. Bunu her iki tarafta biliyor. Bu durum hem çini hem ABD yi yıpratır.
    3 Bunu bilen bazı yatırımcılar her iki ülke birimindeki yatırımlarını çekip euro altın gümüş yen.... Gibi paralara geçiyor.
    3. Bu durumda yen ve doların değer yitirmesine sebep oluyor ve dahada devam edecek.
    4. Gümüş ve altının hareketine bakın asya ve ABD piyasasında keskin hareket ediyor. Aşağıya yada yukarıya. Bunun ana sebebi olarak bunu görüyorum.
    5. Borsadan çıkıp gümüş ve altına geçmek bana mantıklı geldi ondan buradayım.

Fiyat yüksek yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Benim goruslerime bakıp zarar etmenizi istemem ben yalnızca bilgilendiriyorum. Zaten burasıda en az okunan sayfalardan olabilir. Onun için biraz rahat yaziyorum. Herkese iyi bayramlar.

4. Çin altın gümüş alımına sinir getirdi. Bizdeki duruma benzer, biz vergi koyduk onlar sınırlandırdi. Bunun bir sebebi ne olabilir. Benim tahminlerin aşağıdadır.
    1. Yenden çıkışı sınırlandırmak.
    2. Aşırı fiyatlandigi için yatırımcıyı koruma. (Ben bu yoruma pek katılmıyorum.)
    3. Gümüş Çin'de elektronik sanayide bolca kullanıyor ve altının artınca gümüş daha çok artıyor ve bu çin elektronik sanayiyi olumsuz etkiler. (Bu en muhtemel sebep)
    4. Artik ABD tahvili almadığı için cari fazlayi merkez bankası altın ve gümüş ile stoklayip yakın zamanda doların reverv paralıktan çıkarsa elini kuvvetlendirmek. ( Merkez bankası başkanı olsam akıllıca ucuza altın stoklama için yapabilirsin)

Bir çok kişi ciddi düşüş olacağını düşünüyor. Ben katılmıyorum. Yalnızca asyadaki sert hareketleri azaltır. Çıkışı yavaşlatır. Ama engel olamaz. Gümüşü satıp farklı bir şeye yaptırayım diyorum. Bulamiyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
     Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    ...Gümüşü satıp farklı bir şeye yaptırayım diyorum. Bulamiyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ben de aynı şeyi düşündüm. Alternatif olarak bitcoin ve etherium gözüme çarpıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by soros74 Yazıyı Oku
    Ben de aynı şeyi düşündüm. Alternatif olarak bitcoin ve etherium gözüme çarpıyor.
    Dünyada her gün yeni bir dijital para çıkıyor. Bitcoin nin hikayesi farklı. Diğerleri birbirine çok benziyor. O işe hiç girmedim. Biraz geri kafaliyim belki aldığım şeyin var olmasını istiyorum. Hisse aldığımda da şirketi ararim aklıma takılan bir şey varsa sorarım. Genelde cevaplamak ama olsun.
    Birde soran olmuştu Hiç bir sosyal medya hesabım yok. Bir burayı buldum yazıyorum. Burada da pek bir okuyucu kitlesi yok gümüş sayfası kaliteli ve farkındalığı yüksek. Ytd.

7. Daha önce yukselislerin çin ve ABD seansında olacağını yazmıştım sebebini de söylemiştim. Artık çin piyasasinda yatay veya hafif eksi bekliyorum. Malum yasaklar sebebiyle. ABD açığı kapatabilir. Ytd.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897

Sayfa 40/122 İlkİlk ... 3038394041425090 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız