Sayfa 209/278 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259 ... SonSon
Arama sonucu : 2222 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: DESPC - Despec Bilgisayar

1. Şirketi itibarsızlaştırmak için topyekûn enflasyonla mücadele misali müthiş bir çaba var. Şimdide temettü endeksinden çıkartıldı eee aslında haksızda değiller.

2.  Alıntı Originally Posted by hujman Yazıyı Oku
    Soru ne cevap ne ne alaka
    O soru senin de tahmin edebileceğin gibi yanıtlanabilir bir soru değil. Bilançoyu sen hazırladıysan ve kar/zarar belli olduysa yazıver herkes bilsin onun dışında verilecek cevaplar spekülasyondan öteye geçmez.

Bununla birlikte verdiğim cevap şirketin yapısını gösteren ve pozisyon alımı için fikir verebilecek cinsten diye düşündüm paylaşım sebebi buydu.

Şahsen tekrar bu seviyelerden alım yaptım, yaklaşık 2 hafta beklemeyi planlıyorum.

3. Valla ortada öyle istekli bir alıcı yok birşeylere hazırlık var gibi de gözükmüyor, hissenin tepkisi zayıf kaldı. Elimde birikenin ancak %20 sini çıkarabildim. Muhtemelen fazlasıyla geri girmek zorunda kalacağım ama bu sefer her üç beş basamakta almayacagım. Elimdeki dursun 2.9 altında kafama göre herhangi bir basamakta tekrar maliyetlebeceğim. Malıyetim çokta kötü değil 3.00 hadi bakalım kara geçebilecekmiyiz işin sonunda. Hisseyi beğenmesem sorun değil zararına da verir geçerim de kanım ısındı, yavaş yavaş yolunu bulacak, bulmazsa biz bulduracağız.

4. Birde 12 aylık bilançoda kar ne gelir bilmek zor tabiki ama tahmin yapmayacağız diye birşey yok, ben 12 aylık kar rakamını 22.5 milyon olarak tahmin ediyorum. Finansallar üzerindeki rakamları döviz kurunu da dikkate alarak ciro da ekstra bir artış yada azalış olmadığını varsayarak böyle bir tahmin yaptım. Fikri olan yazsın

5.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Birde 12 aylık bilançoda kar ne gelir bilmek zor tabiki ama tahmin yapmayacağız diye birşey yok, ben 12 aylık kar rakamını 22.5 milyon olarak tahmin ediyorum. Finansallar üzerindeki rakamları döviz kurunu da dikkate alarak ciro da ekstra bir artış yada azalış olmadığını varsayarak böyle bir tahmin yaptım. Fikri olan yazsın
    Ben de aynı metotla 24,83 M TL diyorum. Var mı arttıran ¿

6.  Alıntı Originally Posted by the_king Yazıyı Oku
    Ben de aynı metotla 24,83 M TL diyorum. Var mı arttıran ¿

Tahminin gayet gerçekleşebilir ve mantıklı, ben biraz en kötüyü hesapladım. Yıl sonu ciroları yada elektronik ürün satışları genel olarak yılın son çeyreğinde nasıldı bilebilirsek daha doğru tahminler yapılabilir.

7. Erol Bilecik Tüsiad başkanı olduktan sonra şirketlerini boşladı. Hepsi borsada dökülüyor.

8. Pek çok hisse hareket gösterdi ancak bundan henüz tık yok
    fakat borsada her hissenin bir zamanının olduğuna inananlardanım
    Bununda yükseliş zamanı gelecek elbet.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 209/278 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •