Sayfa 114/138 İlkİlk ... 1464104112113114115116124 ... SonSon
Arama sonucu : 1104 madde; 905 - 912 arası.

Konu: DESA - Desa Deri

1. Kagitta kimse yok mu? Temettu dagitmiyormus haberi cikmis ama kimse yorum yapmamis. Sizce bugun nasil bir hareket sergiler arkadaslar?

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tark In Yazıyı Oku
    Kagitta kimse yok mu? Temettu dagitmiyormus haberi cikmis ama kimse yorum yapmamis. Sizce bugun nasil bir hareket sergiler arkadaslar?

SIFIR KAT PAYI DAGITIYOR 0 TL

Şirketimizin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (II-19.1) sayılı tebliğine uygun olarak hazırlanan 2018 yılı Kar Dağıtım Tablosuna göre; Şirketimizin 2018 yılı 8.378.556,00TL Net Dönem Karı elde edilmesine karşılık yasal kayıtlarda yer alan geçmiş yıl zararlarına mahsup edilmesi nedeni ile Net Dağıtılabilir Dönem Karı kalmadığından kar dağıtılmamasının Genel Kurul'a arz ve teklif edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

[COLOR=#FFFFFF !important]Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları[/COLOR]
    Pay Grup Bilgileri
    Ödeme
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL)
    1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREDESA00023 0 0 0 0
    B Grubu, DESA, TREDESA00015 0 0 0 0
    [COLOR=#FFFFFF !important]Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları[/COLOR]
    Pay Grup Bilgileri
    Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL)
    Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREDESA00023 0 0
    B Grubu, DESA, TREDESA00015 0 0
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3. Aynen hocam gordum bende haberi ama topikte konusulmamis ona sasirdim. Tesekkurler

4. A. Finansal Tabloların Bağımsız Denetimi

1. Sınırlı Olumlu Görüş

Desa Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin ("Şirket"), 31 Aralık 2018 tarihli finansal durum tablosu ile aynı tarihte sona eren hesap dönemine ait; kâr veya zarar tablosu, diğer kapsamlı gelir tablosu, özkaynaklar değişim tablosu ve nakit akış tablosu ile önemli muhasebe politikalarının özeti de dâhil, finansal tablo dipnotlarından oluşan finansal tablolarını denetlemiş bulunuyoruz.

Görüşümüze göre, Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı bölümünde belirtilen konunun etkileri hariç olmak üzere ilişikteki finansal tablolar, Şirketin 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla finansal durumunu ve aynı tarihte sona eren hesap dönemine ait finansal performansını ve nakit akışlarını, Türkiye Muhasebe Standartlarına (TMS'lere) uygun olarak tüm önemli yönleriyle gerçeğe uygun bir biçimde sunmaktadır.

2. Sınırlı Olumlu Görüşün Dayanağı

Şirket, Finansal Yatırımlar dipnotunda (Not:4 Diğer İşletmelerdeki Paylar) detayları açıklandığı üzere, TFRS 9 Finansal Araçlar Standardı gereği gerçeğe uygun değer değişimi kâr veya zarara yansıtılarak ölçülmesi gereken iştirakini maliyet bedelleri üzerinden ve TFRS 10 Konsolide Finansal Tablolar Standardı gereği finansal tablolarında konsolide ederek sunulması zorunlu, kontrol etmiş olduğu bağlı ortaklıklarını maliyet bedelleri üzerinden finansal varlık olarak göstermektedir. Şirket tarafından yıl sonunda bu finansal varlıklar için değer düşüklüğü çalışması yapılamamıştır. Bu bilgi, söz konusu yükümlülüklerin 31 Aralık 2018 tarihli finansal tablosunda muhasebeleştirilmiş olması durumunda finansal durum tablosu kalemleri üzerindeki etkisi ile ilgili olarak düzeltme yapılması gereken bir durum olup olmadığı konusunda kanaat belirtemiyoruz.

Yaptığımız bağımsız denetim, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından yayımlanan Türkiye Denetim Standartlarının bir parçası olan Bağımsız Denetim Standartlarına (BDS'lere) uygun olarak yürütülmüştür. Bu Standartlar kapsamındaki sorumluluklarımız, raporumuzun Bağımsız Denetçinin Finansal Tabloların Bağımsız Denetimine İlişkin Sorumlulukları bölümünde ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır. KGK tarafından yayımlanan Bağımsız Denetçiler için Etik Kurallar (Etik Kurallar) ile finansal tabloların bağımsız denetimiyle ilgili mevzuatta yer alan etik hükümlere uygun olarak Şirketten bağımsız olduğumuzu beyan ederiz. Etik Kurallar ve mevzuat kapsamındaki etiğe ilişkin diğer sorumluluklar da tarafımızca yerine getirilmiştir. Bağımsız denetim sırasında elde ettiğimiz bağımsız denetim kanıtlarının, sınırlı olumlu görüşümüzün oluşturulması için yeterli ve uygun bir dayanak oluşturduğuna inanıyoruz.

-------

bağımsız denetmenin verdiği sınırlı olumlu görüş dayanağı..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

İn cin top oynuyor...
    "Benim yaratılışımda bir fevkaladelik varsa o da Türk olarak dünyaya gelmemdir."
    Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

7. Cuma günü şirketten gelen habere göre SPK yönünden bağımsız denetim yükümlülüğü olmamasına rağmen 3 ve 9 aylık bilançoların da bağımsız denetime tabi tutulacağı bildirildi. Ben işlemin şirketin prestiji ve güvenilirliği açısından çok önemli bir haber olduğunu veya bilmediğimiz başka bir sebebi olabileceğini ve hisse fiyatını olumlu etkileyebileceğini düşünüyorum. (YTD)

8. Yabancı takası sessiz sedasız hissede hareket olmadan %12.5 seviyesine yükseldi. DESA da sert yukarı hareketin yakın olduğunu düşünüyorum.(YTD)

Sayfa 114/138 İlkİlk ... 1464104112113114115116124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •