Sayfa 107/138 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon
Arama sonucu : 1104 madde; 849 - 856 arası.

Konu: DESA - Desa Deri

1.  Alıntı Originally Posted by Harun3419 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şahsım adımada çok iyi oldu zaten bugün sanki kasıtlı olarak bürüte sokmaya çalıştılar belki yarın bir şok yaşatır yaşatmaz bilinmez ama yeni zirveler kapıda gibi az işlemlerle daha iyi olabilir bence günün güzel haberi nokta YTD
    Hocam herşekilde arkandayız... sizi hisse nette her daim takip ediyorum... siz ne derseniz o... şu denize girip dalalım de bende dalarım... Allah razı olsun sizden...

2. DESA da bugünkü gibi hareketleri daha çok göreceğiz. SASA 1.7 tl den 10 liralara giderken çok silkelemeler yaptılar (2017 mart ile 2018 mart arasında). Önemli olan şirketin kulvar değiştirmesi ve yeni beklentilerin oluşması. DESA nın 9 aylık finansal raporunu incelerken şirketin stoklarının ve fabrikalarının 362 MİLYON LİRAYA sigortalandığını fark ettim. 78 milyon olan finansal borçları düşünce 284 miyon kalıyor. Bu sigorta değeri ile hisse fiyati 5.8 TL olması gerekir. Düz mantık ile düşünürsek hissemizin kısa sürede bu fiyata gelmesi gerekir. Bu nedenle ben DESA'yı 2019 da bu fiyatlara gelmeden satmayı düşünmüyorum. Bu fiyatlara geldiği zaman da blançoları inceleyerek yeni hedefler belirlemeyi düşünüyorum.
    YAZDIKLARIM ŞAHSİ GÖRÜŞÜMDÜR. ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Mağaza kapatma devam edecek mi

4.  Alıntı Originally Posted by tovw23 Yazıyı Oku
    Mağaza kapatma devam edecek mi
    Mağaza kapatma karlılık açısından daha iyi bir gelişme. Şirket verimli çalışmayan ve kira gideri nedeniyle karlı olmayan mağazalarını kapatıyor. Buna karşılık daha uygun ve dolar üzerinden değil TL üzerinden kiralamalar yaparak karlı çalışmayı amaçlıyor. Ben şahsen mağaza kapatma haberi çıkınca bir kamburdan daha kurtulduk diye seviniyorum( 2018 yılında 11 mağaza kapattı 10 mağaza açtı). Şirketin satışlarında ihracatın payı giderek yükseliyor ve EURO cinsi borcu azalıyor, bu nedenle de finansal krize karşı güçleniyor. Hissemizin en güçlü özelliğinin bu olduğunu düşünüyorum. Şimdi top şirket yönetiminde, birde güzel bir temettü politikası izlerlerse 15 yıllık düşük piyasa değerinin telafisi 2019 da olur sanıyorum.(YTD)

5. Sayın pandacijyl yabancı takası nasıl dün citi aldıklarını satmışmı?

Teşekkürler.

Hayır satmamış... 179.798 lotu var...

7. Hayır satmamış... 179.798 lotu var...

Çok teşekkür ederim.

8. Desa bedelli sermaye artırımı durumu varmıdır sizce

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 107/138 İlkİlk ... 75797105106107108109117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •