Sayfa 3/3 İlkİlk 123
Arama sonucu : 19 madde; 17 - 19 arası.

Konu: Uzun Vade Döviz Yatırımı

1. Analizden falan anlamıyorum. İlkel yatırımcıyım ben.
    Basit mantıkla düşünürüm. Bazen basit düşünmek iyidir. Detaylar insanı yanıltabilir.
    İhtiyaç doğduğunda matbaada kolayca basılıp çoğaltılabilen hiç bir şeyin uzun vadeli yatırım olabileceğine inanmıyorum şahsen.
    Uzun vade için arzı zor ve kısıtlı olan şeyler tercih edilmeli.
    Dövizler benim için kısa vadeli park yeri olur anca. (kısa dediğim 1-5 yıl)

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. Seçimden sonra ilgiyle izleyeceğim iki makro gösterge. Kredi/mevduat oranı ve reel kur endeksi.

Kredi/mevduat oranının %80-%90 civarında dolanması, "normal" kabul ediliyor. Ancak piyasayı "sıkmadan" bu oran nasıl düşer? İşte bu bir merak konusu. Reel kur endeksinin ise, 1994/2001 diplerini test etmesi beklentisi içindeyim.

Kemer sıkma için devalüasyon dışında da yollar olduğunu IMF bize 30 Nisan 2018 tarihli raporunda hatırlatmıştı: İş güvencesinin kaldırılması (devlet memurları kanunu ve kıdem tazminatı "reformları"), ücretlere enflasyonun altında zam yapılması, kamu harcamalarının kısılıp vergilerin artırılması... Bakalım seçimden sonra neler olacak?

Kaynak: BDDK

-------

Son düzenleme : Occhiali; 31-05-2018 saat: 22:36.

3.  Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Seçimden sonra ilgiyle izleyeceğim iki makro gösterge. Kredi/mevduat oranı ve reel kur endeksi.

Kredi/mevduat oranının %80-%90 civarında dolanması, "normal" kabul ediliyor. Ancak piyasayı "sıkmadan" bu oran nasıl düşer? İşte bu bir merak konusu. Reel kur endeksinin ise, 1994/2001 diplerini test etmesi beklentisi içindeyim.

Kemer sıkma için devalüasyon dışında da yollar olduğunu IMF bize 30 Nisan 2018 tarihli raporunda hatırlatmıştı: İş güvencesinin kaldırılması (devlet memurları kanunu ve kıdem tazminatı "reformları"), ücretlere enflasyonun altında zam yapılması, kamu harcamalarının kısılıp vergilerin artırılması... Bakalım seçimden sonra neler olacak?

Kaynak: BDDK

-------

emeğin sermayeye maliyeti daha da azalacak.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •