Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
Arama sonucu : 92 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Dönemsel Bilanço Okumaları...

1.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Sn. antispek;
    Gedza, Bakab, Uluse, Derim'i de unutmayın derim.
    Uluun, Gerel, Arsan da güzel duruyor.

Bol kazançlar dilerim.
    uluse zaten prtföyümde vae
    bakab ile uluse zaten vardı,ama torbaya yazmayı unutmuşum gedza ve derim de çok iyi...liste çok uzar diye yazmadım...ekranımda onlar gerel bilançodan ziyade elektrikli araba motivasyonuyla ilerliyor..arsan bilanço iyi ama hesabıma göre çok ucuz görünmüyor,uluunu incelemedim...bi bakayım yine...teşkkürler mausolos...

2.  Alıntı Originally Posted by antispek Yazıyı Oku
    bugün eklenenlerle tasnif bu şekilde...

1.torba sise,krmrd,alka,bluc,bucim,egser,doas,hekts,bakab

2.torba blcyt,yunsa,silvr,mndrs,dmsas,uluse,durdo,uluse,ge dza,derim
    düzenledim

3. uluun göz attım...hakkaten sağlam kapatmış son dönemi...tek sıkıntı kısa vade borcu çok fazla...ancak iskontolu...

4. metal bilanço güzel akr açıkladı

5.  Alıntı Originally Posted by Mcgogo Yazıyı Oku
    Gentas'sız olmaz bu listeler.....
    Güvenli liman,2018 parlayacak,şimdiden liste başı yaptım.

6. Bilanço okumalarından sonra artık listemin başı Kutpo yaptım.Şahsen ilk çeyrek bazında 2017 nin 20 katı civarı net kar bekliyorum.
    Alınan sipariş avansları ve de buna ilintili hammadde stokları tarihi rekorda,özellikle turizmdeki ertelenmiş talep kaynaklı olabilir.Yüksek kur ve yeni fabrikanın da katkısıyla ihracat oranı,miktarı da yükselmiş,daha da yükselecek gibi..Bana göre piyasadaki çöküşler alım fırsatı olur,bilançolar endişesiz beklenir.
    Kutpo,Gents beklentileriyle F/K ve defter değerleri düşük kalmış finansal yapıları çok sağlam şirketler.

Ustam;

Daha sık yazmalısın. Boş kalmasın topik. Haftada, ayda bir uğramayla olmaz bak.
    Piyasa, sektör, şirket analizleri görebilsek güzel olurdu. Biz de elimizden geldiğince destek olmaya çalışırdık.

Sn.ÇiftçiDede, Kutpo'ya dikkat çekmiş. Son bilançoyu fazla beğenmedim. 1.çeyrek nasıl gelir bilemiyorum.
    Turizm ve düğün sezonun yaklaşması ve ihracat ayağı olumlu katkı yapabilir.
    Ben de Mayıs ayında açıklanacak bilançoları dört gözle bekliyorum.

Uluun şu an uykuda. Ciddi finansal gider yazıyor. Zaten %2-3 gibi küçük marjlar ile çalışıyor. Borç tarafı karı eritiyor.
    Fakat son bilançoda faal.karı güzel. Bu çeyrek de bunun üzerinde bir miktar olursa tadından yenmez.
    Hele ki ikinci yarıda açılacak yeni fabrika ve depolar sayesinde kar marjındaki iyileşme Uluun'u alıp götürecektir farklı diyarlara.

Ben, yakın markaj ve gözlem altına aldım. Olumlu değişimlerde birlikte yürümek için fırsat kolluyorum bu güzel şirketimiz ile.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

8. Dönemsel bilanço analizine bir öngörüde biz yapalım. Metal ve metale duyarlı yada ağırlıklı şirketlere dikkatttttttttt. 1 ay önce 84 dolar olan cevher 61 dolara geriledi. Metal de ikinci çeyrek den sonra büyük bir tehlike geliyor gibi. Hem kapasite düşüşü, hem de karlılık düşüşü olasıdır.

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •