Sayfa 123/247 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon
Arama sonucu : 1974 madde; 977 - 984 arası.

Konu: DENCM - Denizli Cam

1.  Alıntı Originally Posted by captain7 Yazıyı Oku
    Sayin Ninja,
    Bir onceki yil vergi dairesine sunulan satis tutari yaklasik 66.128.000 tl civari. Kap ta 14 Subat 2017 de yayinlanmis.

Simdi yillardir Dencm hissedari olarak hem yorum yapayim hem arkadaslara bilgi vereyim istedim. 2 onemli nokta var benim gorebildigim:

1. ) Vergi dairesine sunulan beyannamede gorunen karin en onemli sebeplerinden birisi Pasabahce Magazalari hisse satisindan gelen yaklasik 7.500.000 tl civari kar. Bildigim kadari ile bu kar SPK ya sunulacak finansal raporda yer almayacak. Dolayisi ile orda zarar gelebilir bir miktar. Yanlisim varsa duzeltin. Sonra isyan etmesin bilmeyen arkadaslar.

Hisse satisinda cunku soyle bir not vardi: "VUK'a göre 7.507.481,04 TL kar, UFRS'ye göre 88.584,91 kar oluşmaktadır."

Bu Vergi Usul Kanunu oluyor yani. Nitekim 9 aylik bilanco da yanilmiyorsam 88.584,91 TL kar gorunuyordu.

Yaniliyorsam duzeltin lutfen.

2. ) Satislarda anormal bir artis olmus. 9 aylik da 52.220.000 tl civari olan satis 12 aylik da 83.000.000 civarina cikmis.

Yani son 3 ayda ilk 9 ayda yapilan satislarin yarisindan fazla satis yapilmis gorunuyor.
    Yurtdisina yapilan satislar 40,9 milyon tl ve yurtici ise 42,9 milyon tl civari olmus. Yurtdisi satislar yurtici satislari neredeyse yakalamis.

Burda aklima bir soru geldi? Acaba Nude glass etkisi mi basladi birden? Bakalim faaliyet raporlarinda detayli okur, yorum yapariz.

9 aylik da 7,2 milyon TL olan brut satis kari 12 aylik da 19 milyon tl civarini zorlamis.

Gelen tablonun en parlak kismini bu 2. kisim olarak goruyorum. Simdi acaba ne oldu da satislar artti bu orandanin yaniti onemli. Sahsen bu performansi devam ettirirse Denizli Cam in hak ettigi degeri gorecegine inanirim.

Yanlisim varsa duzeltin lutfen.

Not :Al - sat - tut tavsiyesi degildir.

Saygilarimla....
    Captain7
    İnanın bu menkul kıymet satışının detayına dikkat etmemişim. Tespitiniz için teşekkür ederim. Konsolide mali tabloda kullanılan yönteme göre sanıyorum -1 milyon veya altında bir zarar beklenebilir. Fakat belirttiğiniz gibi satışlarda muazzam bir artış görünüyor. Bu çok değerli değil mi. Bu konu süreklilik arz ederse mali tablo sonuçları olumlu etkilenmez mi?

Bakın benim takıldığım konu hisse fiyatına bu olumlu durumların yansımaması. Bu baskı neden. Bozuk saat bile günde iki kez zamanı doğru gösteriyor. Grafik al veriyor. Ona rağmen ne varsa bu 12.50 de geliyor herşey burada düğümleniyor.

Daha çok şey yazasım var da neyse. Bize hamallık yaptırıyorlar. Taşıma maliyeti de katlanılabilir halde değil. Peki büyük oyuncu bu maliyete nasıl katlanabiliyor.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Son hazırlıklar yapılıyor gibi...
    ytd.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 13050 gor aksam 12090 kapat bu kagıtdan bı cacık olmaz dıycem kımseyı etkılemım ucar gıder karısmam
    baksanıza 2 lıralık beyaz fılo 120 000 oldu anlamıyom bundan da bısey olmaz gıdersede yıne anlamayam
    kerevıtas 6 sene zarar kagıt yuzde 300 prımlı
    bız kar eden fırma alsak asagı gelır cozemedım borsayı

4. takas gorebılırmıyız

5. topık de hareket yok bilen varsa cevaplasın denızlı cam arsa degerı kacdan gozukuyo nereye bakarsam gorurum

6. Hay şu 12,50 kadar taş düşsün. Beddua edicem de neyse deymez. Bugün 12.50ye çarpıp geri gelmiş.

BU SPEK ne yapmak istemektedir.

Sorunuzun cevabı eğer bulabilirseniz 2015 yılının son konsolide mali tablosunda sanırım. 2015 in son haftasında değerleme yapılacağı haberi gelmişti diye hatırlıyorum. Arsa değeri de belirttiğim raporda yer alıyordu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Birkaç güne belli olur gidişatı,bakalım nolcek....???????????

8. Syn Zıpzıp Tahtacının Anahtarını Almak lazım!

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 123/247 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •