Sayfa 246/247 İlkİlk ... 146196236244245246247 SonSon
Arama sonucu : 1974 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: DENCM - Denizli Cam

1.  Alıntı Originally Posted by zırıltı Yazıyı Oku
    Dostum yeni ayrılma hakkı tebliğinde bu haktan yararlanmak için hisseyi şirketin ayrılma hakkı doğuracak haberi yoklamadan önce elinde hisse olması şartı var bilginiz olsun.denizli cam bu süreçte tehlike arz ediyor.degisim sonrası 2 TL civarı bir meblağ çok sakat.ben böyle hesapladım ve haber sonrası alanlar ayrılma hakkından kanunen yararlanamaz.ancak cimentolarda OYAK gurubu bu yeni tebliği uygulamadi herkese ayrılma hakkı veriyom diye haber yolladı.ben genede uyarayım dikkatimi çekti bu süreçte en çok mağdur olacak taraf denizli cam tarafı.birlesmeye katılan biri 1000 lot Denizli cama 330 lot Şişecam hissesi alacak.Cok kötü zarar edecek.
    Benmi yanlış hesapladım.
    Asla ytd deildir

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hesabında bir yanlışlık yok.
    1000 lot denizlisi olan 330 lot şişe alacak. Denizlinin olması gereken değer Şişenin 1/3 ü.
    O zaman Denizli neden hala 8 tl üzerinde, neden satmıyorlar diye sordular. Alıntı yaptığın konu onun cevabıydı. Hisse zaten toplu. Tahta sahibi ayrılma hakkı kullanacak.

SM-G615F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Noldubu gun

3.  Alıntı Originally Posted by zırıltı Yazıyı Oku
    MADDE 11 –*(1) Bu maddenin ikinci ve üçüncü fıkralarında belirtilen tarihler itibarıyla ortaklıkta pay sahibi olan ve genel kurul toplantısına katılarak önemli nitelikteki işleme ilişkin gündem maddesine olumsuz oy veren ve bu muhalefeti tutanağa geçirten pay sahipleri, paylarını ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir.

(2) Payları borsada işlem gören ortaklıklar için ayrılma hakkına sahip olan pay sahiplerinin belirlenmesinde 8 inci madde uyarınca alınan yönetim kurulu kararının kamuya açıklanma tarihi; söz konusu yönetim kurulu kararının kamuya açıklanmasından önce ortaklık veya ortaklığın yetkilileri tarafından önemli nitelikteki işleme ilişkin olarak herhangi bir şekilde kamuya açıklama yapılmış olması halinde ise bu açıklamanın tarihi esas alınır.*Ayrılma hakkına konu olacak pay tutarları, bu fıkraya göre esas alınan tarih itibarıyla sahip olunan paylardan genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi suretiyle hesaplanır. Kamuya açıklama tarihi itibarıyla ortaklıkta pay sahibi olanlar ile pay tutarlarının belirlenmesinde takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kamuya açıklama tarihi itibarıyla ortaklıkta pay sahibi olanlar ile pay tutarlarının belirlenmesinde takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır

Bu açıklama bugün hisse alanalarında aynı haktan yararlanacağı anlamına geliyor...benmi yanlış anlıyorum.?

4.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    Kamuya açıklama tarihi itibarıyla ortaklıkta pay sahibi olanlar ile pay tutarlarının belirlenmesinde takasın tamamlanmasına bakılmaksızın eşleşmiş emirler dikkate alınır

Bu açıklama bugün hisse alanalarında aynı haktan yararlanacağı anlamına geliyor...benmi yanlış anlıyorum.?
    Pardon bugün gelen haber değil birleşme haberi baz alınıyor...bu demektirki bugün alanlar için aynı şartlar geçerli değil.!

5.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    Pardon bugün gelen haber değil birleşme haberi baz alınıyor...bu demektirki bugün alanlar için aynı şartlar geçerli değil.!

Ancak işin birde diğer tarafı var,bu durumda hak sahibi olan denizli cam hissedarları şişe cam almayıp belirtilen fiyattan ayrılma hakkı kullanacaklardır,,,bu durumda olanlar için 8.85 ayrılma hakkı fiyatına bakıldığında durum gayet güzel...

6. Dencam birleşme oranı 0.3308 olup.1.000 lot Dencm hissesine karşılık 330 Şişecam karşılık geliyor.
    Bugünkü Kapanışa göre birleşme olursa
    Dencm 6.99
    Sise. 6.14
    6.990 Liralık Dencm karşılık 2.026 Tutarında Şişecam Hisseniz olacak.Kaybınız 4.964 lira olacak.
    İllaki Dencam alacam diyorsanız? İyi hesap kitap yapmadan.Çalıştığınız Yatırım kuruluşuna sormadan İşlem yapmayın.

7. V Block uluslararası marka tescil başvurusunu 27.08.2020 dün yapmış...Hayırlı olsun...

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tüm yorumlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz...

8.  Alıntı Originally Posted by devil hunter Yazıyı Oku

V Block uluslararası marka tescil başvurusunu 27.08.2020 dün yapmış...Hayırlı olsun...

Tüm yorumlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz...

Sayfa 246/247 İlkİlk ... 146196236244245246247 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •