Sayfa 109/247 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon
Arama sonucu : 1974 madde; 865 - 872 arası.

Konu: DENCM - Denizli Cam

1. iyide arkdaşlr bu kadar zarar ediyorsa bu şirket işbnk neden elinde tutar kar edemiyen şirketi satacaksın SAYIN VEHBİ KOÇ POLITİKASI aslında spk bu şirketleri iyi incelerse bole olmaz ABD SEC YANI SPKSI ŞİRKETIN ARSASINI NE YAPCAĞIZKI BİZE ŞİRKETIN DEĞERİ LAZIM ARSA MARSA HİKAYE KİM ALRI BUNUN ARSASINI

2.  Alıntı Originally Posted by colombo Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yarın açılışta hazır olalım satışları karşılayalım yoksa hisse tabana yapışacak yes:

İlk davranan olmaktansa bekleyip izlemek daha iyidir. Bir adım ilerlemektense iki adım geri çekilmek daha iyidir. Bunun adı ilerlemeden ileri gitmektir. İki büyük güç karşı karşıya geldiğinde; Zafer Yol Vermeyi bilenin olacaktır.SUN TZU
    Neyse, ben fiyat odaklı davranışıma devam edeceğim, önerinizi değerlendirip malımı eğer fiyat 12,96 altında kapanış yapmaz ise tutacağım. Tabana benim yüzümden gitmez tahta yani. Bi izleyelim bakalım diğer oyuncular nasıl bir davranış sergileyecek. Normalde benim takip ettiğim indikatör sat sinyali üretti ama teknik formasyon ise 16+ diyor. Kısmet ve nasippppp

var bi hikmet !!!!
    @İBİLOĞLU
    @TRADE_MANYAGI

3.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Aynı anda yazmışız.....

Paşabahçe'nin borsaya girmesini, Denizli Cam ile birleşerek girmesini neden bekliyorsunuz.
    Paşabahçe'nin çok karlı bir şirket olduğunu ve birleşme dolayısıyla Denizli Cam'ın da fayda göreceğini mi düşünüyorsunuz.
    Bence pek öyle düşünmeyin. Paşabahçenin durumunu da inceleyin. Borsada işlem görmediği için bilançosunu incelemek mümkün değil ama en azından basında kapatılan fabrikaları, kapatılan fırınları bulabilirsiniz.
    Herkese Gunaydinlar, gonlunuzce bir hafta olsun,

Sayin Wyatt,

Ben olsam Pasabahce yi Dencm ile birlestirerek halka arz ederdim. ( Dencm i devralirdim tamamen ).

Bubu tabi genelin disinda bir halka arz yontemi. Neden mi? Cunku bir sabah uyaniyorsunuz, Dencm hisseleri tarih oluyor, onlarin yerine Pasabahce ( ornektir ) hisseleri islem gormeye basliyor.

Tabi oncesinde oturup degerlemeler yapiliyor ve iki sirketin oz kaynaklari, sermayeleri vs vs hesaplar yapiliyor. Devralan sirketin sermayesine ekleme yapiliyor, bu pay eskiden islem goren firmanin hissedarlarina dagitiliyor vs vs...

Bu sekilde borsaya giren bir firma var mi diye sorabilirsiniz. Yanit: Ulker...
    Ulker bu sekilde girmis. Ana Gida ile devralma yolu ile birleserek girmis. Ana Gida hisseleri gitmis mi? O donem gitmis..

Tabi devralmaniz icin bazi sartlara da sahip olmaniz gerekiyor. En onemlisi ise sirketin hakim ortagi olmaniz.

Pasabahce hakim ortak oldu mu Dencm da? Yanit: Evet oldu. ( % 51 )

Denizli Cam a bakarsaniz zaten satislarin dogrudan son tuketicilere yapmiyor. Yurt disi Sise Dis Ticaret uzerinden yurt ici ise Pasabahce uzerinden agirlikli olarak gidiyor.

Kendime hep soruyorum, neden birlesmesin?

Bir baska oenmli farki daha var bu sekilde birlesmenin. O da su;

Devralan firma ilk islem gununde serbest marj ile islem goruyor. Tavan da yok Taban da... Piyasa sizi degerliyor. Yanlis hatirlamiyorsam Ulker % 11 civari gitmis ilk islem gunu.

Simdi size soruyorum.Pasabahce gibi bir markanin sahibi olsaniz, yatirimci ya birakirmisiniz sizi fiyatlamalari icin? Korkunuz olur mu piyasa dan?

Pasabahce benim elimde bir marka olsa dusunmeden serbest marj ile girerdim. Pasabahce = mutluluk arkadaslar... Bir yerde bir Pasabahce magazasi gorunce mutlu oluyor insanlar.

Bu topraklardan cikmis onemli bir global markadir Pasabahce.

Denizli Cam i ise sahsen Pasabahce nin kalbi olarak goruyorum. Belki zarar ediyor, bilancosuna bakinca tuhaf derecede yatirim yapilamaz gorulebiliyor ( ozellikle bir cok karli durumda firma varken Bist te ). Su gercegi degistiremez ama; Denizli Cam da yillarin emegi, bilgisi, birikimi mevcut. Cam i mukemmel sekillere getiriyorlar. Tarihi cam da yasatabiliyorlar. Dunyanin en prestijli markalarina uretim yapiyorlar.

Ustelik gercek.. Bir fabrika var ve fabrikada surekli calisan isciler var.

Ben al - sat amacli dusunmedigim icin cok fazla bu hareketlerden anlam cikaramiyorum. Bekledigim sadece bir haber.. Umidim bu...

Haber gelir, ya da gelmez, ya da boyle birsey dusunmuyoruz da derler... Ama niyetim Pasabahce hisselerinin halka arzini gormek.

Aksi halde zaten bu bilanco ile sirket hisselerinin deger kazanmasi or gorunuyor malesef. Oyle dusunsem zaten bu kadar beklemezdim. 4,5 yila yaklasti Dencm da oldugum.

Su da bir gercek, nihayetinde kucuk yatirimciyiz. Hisse biraz artsa, ky durur mu? Bilemiyoruz tabi. Artmazken yorumlamak kolay
    Herkes bakiyordur, zamaninda egeen 30 du, Thy 0,5 di, Kent 28 di vs vs .. . ama elinde 30 maliyetli egeen alan KY, 45 de bilemedin 60 da kalmaya devam etmis midir??

O yuzden hisse bu seviyelerdeyken beklemek kolay benim icin. Asil problem artinca olur

Bunlari da detayli neden yazdim. Bilgi paylasinca guzel oluyor.

Not: Al- sat - tut tavsiyesi degildir.

Saygilarimla

4. 13,25 ve 13,50 de dirençleri var idi, iksini de test etti bugün
    @İBİLOĞLU
    @TRADE_MANYAGI

5. 13.10 larda dolaşıyor,vardır bi hikmeti,,,,,,,,,,,,neyyse ???

6. Abi Bu Hikmet kim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DENCM inanki buralarda sürünmeyi haketmiyorsun , Adına , değerine , sahibine , sahibinin adına saygı duymalısın ve hakettiğin yere çıkmalısın diye düşünüyorum , 100 haftalık yukarı kesenlerin içindesin , geçen hafta +%18 yap ertesi gün % 10 aşağı yap bu yakışmadı sana.

8.  Alıntı Originally Posted by colombo Yazıyı Oku
    Abi Bu Hikmet kim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    İbilioğli nin arkadaşı dur,o biliyor herhal...

Sayfa 109/247 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •