Sayfa 26/140 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 1118 madde; 201 - 208 arası.

Konu: DAGI - Dagi Giyim

1.  Alıntı Originally Posted by tüyocu Yazıyı Oku
    arabayı yenilemeden evvel donları, pijamaları yenilemenizi tavsiye ederim.

geçen bir çuval don aldım dagi den kendime, sırf elimizde hisse var, az buçuk destek olalım ciroya dedim.

hanım da bir tesettür mayo alırmısın dedi, emrin olur dedim, aramadığım mağazaları bulamadım, sadece birer adet kalmıştı, biri van da, diğeri antep te

kısacası adamların şu sıralar işleri maaşAllah güzel, bu tesettür plaş ürünlerinlerinde de fena değiller,
    inşallah 2.çeyrek verileri 1.'nin çokkk üzerinde gelecektir.

He patron olur da bir oyun oynamazsa bu kez 6 aylık tablolar da 7-10 milyon arası kâr görülürse şaşırmamalı.

baba mesleğidir tekstil, meslekte muhasebe olunca az buçuk sektördeki kârlılıkları bilirim.
    en büyük gider işçiliktir. sonra pazarlama gelir,
    ama ciroyu %50 arttırmış fir firma, 2.çeyrekte ciro 70 milyon gelebillir, normal koşullarda enaz 15-milyon kâr açıklaması gerekir ama malum bizim şirketlerin patronları severler kârı dışarı çıkarmayı.

eğer 70 ciro gelir ve yine zarar açıklarsa, yahut şöyle 1-2 milyon kâr gelirse, ahanda yazıyorum buraya, grup şirketler arası işlemleri olduğundan, yahut giderleri şişirdiklerinden ötürü hem spk'ya hem de maliye ye ihbar edeceğim.

evvelce bu tür bir oyunu goodyear yapmıştı, ben konuyu spk'ya ilettim, sonra denetim firmasını aradım, bizden önceki denetim firmasının dönemi dediler işten sıyrıldılar, önceki denetim firmasını aradım transfer fiyatlandırması yapılıyor firmada ve yapılan düzenbazlığa seyirci kalıyorsunuz dedim, cevap veremediler, onlar cevap veremedi ama maliye müfettişleri firmayı zaten incelemeye almışlarmış, 27-milyon tl vergi cezası kesmişlerdi. sonra hisse 1 taban yedikten sonra 26 liradan 90 liraya gitti.

özetle; bizim patron kesimi aç gözülüklerinin kurbanı oluyor, etik şekilde işinizle ilgilensenize kardeşim, hee halka açılmadan ne bok yiyorsanız yiyin ama halka açılıp yatırımcıları kaz gibi görüyorsanız birileri artık yeter der, heee siyasetçi tanıdıklarınız var olabilir, ama bana düşen hem kendi hakkımı hem de yatırımcı olan diğer insanların haklarını savunmaktır.

yazdıklarım tehdit gibi anlaşılmasın, firmada üç kağıt var demiyorum ama 70 milyon ciroda sektörün ortalama kârlılığı zaten maliye verilerinde belli. benzer şirketlere bakıp ortalama olarak maliye firmanın ne kadar ciroda ne kâr getirdiğine bakıyor, ben sadece bu kadar ciro da bu kadar kâr olamaz, konuyu iletebileceğim yerelere iletirim hepsi bu.

yazdıklarım tehdit ve blöf olmadığı gibi yatırım tavsiyesi de değildir,

herkese bol şanslar,
    umarım bu kez hem firma hem patron hem yatırımcı herkes kazanır.

son olarak satış sonrası hizmetler ile online satış konusunda firma çok zayif
    müteri memnuniyetine önem verirseler ciro daha da artacaktır
    Üşenmeden yazmışsınız ben de üşenmeden okudum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Su ozgyo denilen dumbuk hisse 2 lira olursa buradaki payimizi artirabiliriz. Sonra da dumbuklukle suclama sirasi bu hisseye gelir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Hele hele baticim denen ultra dumbuk hisse yuzde yuz yapsa ne hos olur... dagide ciddi payimiz olurdu. Hep hayal hep hayal.

4. Ya mağaza filan açmasınlar bim ile anlaşsınlar orda atlet külot satsınlar daha çok kazanırlar... Ayrıca tüyocu sen yetkili bir abiye benziyon ne olur bu hissenin sonu ver bi tüyoda yolumuza bakalım... Yazdıkların için teşekkürler erinmeden okudum printerdan çıktı alıp odama astım...

5.  Alıntı Originally Posted by Abomber Yazıyı Oku
    Ya mağaza filan açmasınlar bim ile anlaşsınlar orda atlet külot satsınlar daha çok kazanırlar... Ayrıca tüyocu sen yetkili bir abiye benziyon ne olur bu hissenin sonu ver bi tüyoda yolumuza bakalım... Yazdıkların için teşekkürler erinmeden okudum printerdan çıktı alıp odama astım...
    Tüyo vermek değil de, bilgiyi paylaşmaktır esas amaç.

2017/1.çeyrekte ciro 30.060.975-tl oluyor brüt satış kârı 10.400.948-tl (kârın ciroya oranı %34,6)
    2016/1.çeyrek cirosu 20.556.425-tl brüt satış kârı = 7.548.792 (kârın ciroya oranı %36,7)
    2015/1.çeyrek 21.557.464 ciro brüt satış kârı = 8.821.386-tl (kârın ciroya oranı %40,9)
    2014/1 çeyrek ciro 17.355-milyon brüt satış kârı ise =8.194.812-tl (kârın ciroya oranı %47,2)

özetle 2014 yılında firmanın ciro ve brüt satış kârı oranına baktığımızda %47 iken satış kârlılığı bu oran 2015'te %41'e, 2016 da %36,7'ye 2017 de ise %34,6'ya düşüyor.

hadi diyelim daha kaliteli hammadde kullanıyorsunuz, yaw kardeşim pazarlama satış giderlerini şişirip duruyorsun,
    git çık borsadan, bim de don sat, lcw ye fason üret, boklu donları pazara çıkart orada sat ama ülkenin en pahalı donunu üretip, 50 mağaza +bir de online satış mağazası ile birlikte 51 mağaza açıp bi çuval paraya don satıp, kâr etmedim deme.

beş kuruş borcu olmayan bir firma bu, finansman gideri diye bir şey de yok, var olanı kasa ve bankadaki paralar hayli hayli öder, p/d'si 0,62 defter değeri 2,47 hala terbiyesizlik yapıp 70-milyon ciro yapıp kâr etmedim derse, gidin kardeşim hakkınızı arayın. sizlerde maliyeye, spk'ya bilumum yerlere şikayet edin.

6. ilk paylaşımım da %20 oranında ciro dönem kârı orantılı bilgi paylaşmıştım.
    hadi diyelim %10 olsun

hesap ortada %40 oratalama brüt satş kârı ile çalışıyorlar, 60milyon ciro yaptığını varsayalım 6 aylıkta 36-milyon satışların maliyeti 24-milyon tl de brüt satış kârı açıklaması gerekir.

faaliyet giderleri (genel yönetim+pazarlama satış dağıtım) en fazla 15 milyon tl olsa
    9-milyon tl faaliyet kârı açıklamalı,
    nedendir bilmiyorum 8-milyon euro borcu var, kur farkından ötürü 1-milyon bu dönemde ekstra gider yazacak, ilk dönemde de 2-milyon finansman giderinden açığı vardı yani 9milyon faal.kârından 3-milyon bilemedik 4-milyon finansman giderlerini düşsek 5-milyon dönem kârı gelmeli.

he gelmedi mi, oturup ağlamayın, yükselsin hisse diye dua edin elbette ama patronun keyfi gelince kâr açıklasın, hisseleri toplamadığı için zarar açıklamaya devam etsin diye bekleyecekseniz ooooooo daha çok bekleriz.

o vakit yukarıda yazdıki, gidip a-101 de, şok ta bim de hatta pazarda don satsın.

7. kolay gelsin arakadaşlar. Allah kazancınıza bereket katsın
    Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir

8. Eğleniyor muyuz arkidişler veya siz donculara ortikler de diyebilirim

Sayfa 26/140 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •