Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Hisseler ve endex üzerine ters mantık düşünceler....

1. ana trendler değişmeden hisseler yürümez

gidişat bu yönde olacaktır:

KANITLARIM::

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Eski forumdaki topikde belirttigim düşüncelerim tamamen degişmiştir eger küresel piyasalarda sert bir bozulma olmazsa türk borsa,sı kriz görmez nedenine gelince;Mevcut hükümet ekonominin göstergesi olarak borsayı görmektedir ve borsa,ya el altından hakimdir son bir yıldır herif adında hintli bir yatırımcıdan bahsediliyor bu bahsedilen herif bana göre devlet,in ta kendisidir(bu durum bana göre 2013,de başladı). Ama gizli tutuldugunu düşünüyorum onun için endex 100.000 ve üzeri hiçde hayal olmayacakdır.......
     Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    ana trendler değişmeden hisseler yürümez

gidişat bu yönde olacaktır:

KANITLARIM::

Boşuna kriz beklemeyin endex,i 2-3 yıl içerisinde yukarı yönlü sürpriz rakamlarda görürseniz şaşırmayın .....
    Göz olanı akıl olacagı görür..

3. o şekilde bir olayın olması yani dediğiniz sürpriz seviyelere gelmesi için öncelikle uzun vadeli
    a-haftalık-
    b-aylık
    ve çok uzun vadeli olarak
    DOLAR bazlı ve TL bazlı
    tüm grafiklere bakılması lazım
    üstüne Kanıtlarımı ekleyin.
    sonra bir düşünelim tüm bunların mantıksal olarak olabilitesi YÜZDE kaç?

grafiklerde SP500 yıllardın döndüğü yükseliş eğrisine yaklaştıkça TURN point noktasına geliyor

BOrsanın Grafiğine yukarı yön çizince mi Mantık lı yoksa gösterilen seviyeler e DOKUNMAMIŞ bir TEKNİK analiz ne kadar dogru olur?

4. karel ile ilgili yorumunuzu alabilir miyim hocam

Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    o şekilde bir olayın olması yani dediğiniz sürpriz seviyelere gelmesi için öncelikle uzun vadeli
    a-haftalık-
    b-aylık
    ve çok uzun vadeli olarak
    DOLAR bazlı ve TL bazlı
    tüm grafiklere bakılması lazım
    üstüne Kanıtlarımı ekleyin.
    sonra bir düşünelim tüm bunların mantıksal olarak olabilitesi YÜZDE kaç?

grafiklerde SP500 yıllardın döndüğü yükseliş eğrisine yaklaştıkça TURN point noktasına geliyor

BOrsanın Grafiğine yukarı yön çizince mi Mantık lı yoksa gösterilen seviyeler e DOKUNMAMIŞ bir TEKNİK analiz ne kadar dogru olur?
    Krizle alakalı bir topik açmışsınız ama aşırı mantık dışı bir yıl için(2018) kriz olacak demişsiniz tamda bu topik,in ana temasına yakışmış,Ben yukarıdaki yazıma alıntı yaptıgım yazımda nedenlerini belirtmiştim kimse kriz falan beklemesin endex,in yükseliş yönündeki sürpriz rakamlarına odaklanın demiştim yazımda ama siz açtıgınız topikde 2018,in kriz yılı olacagını iddia etmişsiniz eger bir tahminde bulunmak istiyorsanız bu tahmin mantıken asla 2018 olmamalı nedenine gelirsek herkes sizin gibi düşünür 2008-2018 aynı şuna benzemiş;XXXX hissesi 2005 yılında 30-40 kat prim yapmıştı yıl 2015,de yine aynı hareketi yapacak gibi bir şey olmuş çok yanlış düşüncelere sahipsiniz ..........
    Göz olanı akıl olacagı görür..

6. :) güldirmeyin beni

Alıntı Originally Posted by AUDİ+ Yazıyı Oku
    Krizle alakalı bir topik açmışsınız ama aşırı mantık dışı bir yıl için(2018) kriz olacak demişsiniz tamda bu topik,in ana temasına yakışmış,Ben yukarıdaki yazıma alıntı yaptıgım yazımda nedenlerini belirtmiştim kimse kriz falan beklemesin endex,in yükseliş yönündeki sürpriz rakamlarına odaklanın demiştim yazımda ama siz açtıgınız topikde 2018,in kriz yılı olacagını iddia etmişsiniz eger bir tahminde bulunmak istiyorsanız bu tahmin mantıken asla 2018 olmamalı nedenine gelirsek herkes sizin gibi düşünür 2008-2018 aynı şuna benzemiş;XXXX hissesi 2005 yılında 30-40 kat prim yapmıştı yıl 2015,de yine aynı hareketi yapacak gibi bir şey olmuş çok yanlış düşüncelere sahipsiniz ..........
    kesinlikle o şekilde bir şey anlatmadım
    zaten öyle birşey söyleyebilecek birine ancak gülerim.
    benim mantığım nedir?
    #1: dünya gelişmelerini izlemek
    #2: bu gelişmeleri medyanın bize sunum şekli ile harmanlamak
    #3: tüm bunları Grafik üzerindeki hareketler ile birleştirmek
    #4: sonra genel olarak forumları takip etmek millet ne düşünceyi izleyecek
    #5: milletin yapacağını kestirmek/tahmin etmek
    #6: milletin hareketine göre Para babalarının/borsanın sahiplerinin ne yapıpta yatırımcıya zarar ettirebileceğini tahmin etmek.
    #7: bu para babalarının yapacağını önceden bilip onların istedği yönde kısa Al-SAt lar yapmak
    #8: hızla nakite geçip yeni pozisyonlar kovalamak
    #9: bu cycle 'ı / döngüyü devamlı tekrar ettirmek

ancak bu ara aylık grafikleri izlemekte fayda var günlük hatta haftalık bile bakmamak gerekli
    şuan sadece ALTIN takip ediyorum 1500dolara kadar satıisız üstünde satıp alacam.

7. Merhaba referandum sonuçları ile ilgili ters mantık bir düşüncem var. Malum bugünlerde herkes (E) çıkması halinde istikrarın süreceği, ekonominin iyi yönde etkileneceği yönünde yorumlar yapıyor.
    Ben bu düşüncelere tamamen ters olarak aslında (H) çıktığı takdirde ekonomini olumlu etkileneceği düşüncesindeyim. Düşüncemin temel mantığı şöyle:
    1) Türkiye cari açık veren bir ülke (maalesef senelerdir bunu düzeltecek adımlar atılmadı, atılmamakta ısrar ediliyor; aslında ekonomik anlamda istikrarın en önemli yapı taşı.) , bu yüzden yurt dışından finansman bulmak zorunda, bu finansmanın geldiği ülkeler/bankalar aşağı yukarı belli. Ben bir finans sağlayıcı banka/ülke olsam, kredi açtığım ülkede böyle bir değişiklikte önce izle/bekle politikası izlerdim.
    2) Borsadaki payların %60-65 takası yabancı kurumlarda, hadi bunlarda bıyıklıları çıkaralım gene de %40 civarında hakiki yabancı kurum/fon olur. Böyle keskin bir değişiklik ve denetleme mekanizmalarının muğlaklaştığı bir ülkeye yatırım yapmam/belki de yatırım komitesinden gelecek karara göre mal azaltımı yapabilirim. (Ülke ağırlığının azaltılması kararı)
    3) Ülke kanun yapıcı ve hükümetinin bu şekildeki sonuç sonunda daha dikkatli adımlar atması. (Biraz ütopik bir beklenti ama böyle bir beklentim var)

Kısa vadeli yukarıdaki beklentim dışında ne olursa olsun yurt dışında hafif bir bozulma başladı; ülke iç dinamikleri ne olursa olsun kısa vadeli ters yönde bir hareket olsa bile uzun vadede dünya piyasaları hareketlerine uyulur.
    Yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.

8. Iyi günler audi hocam,
    Hocam benim dolar üzerine basliklada uyumlu bir ters düşüncem var. Kgf desteğiyle birlikte hem normalde o kredileri alamayacak firmalar hemde normalde krediye ihtiyacı olmayan firmalar kgf nin garantisiyle birlikte yüksek krediler çektiler ve bu çekilen kredilerde kgf destekli olduğu için bu firmaların kredi kotasını doldurmadan çekildi. Firmalar ihtiyaclarindan fazla kredi çekerek dolara çevirip faize koydu veya ileride faizlerin daha fazla artacağını öngörerek çekip faize atıp bekleme kararı aldı. Yabancılarında zarar etmeden türk borsasindan çıkabilmesi icin borsanın yükselmesi ve doların düşmesi lazım ki adamlar kar ederek çıkabilsin. Ben bu bağlamda doların 3 'ün altına geri ineceğini ve faizlerinde bir sure daha yükselip sonra düşeceğini düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir acaba ?

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •