Sayfa 1/442 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 3536 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İçelim, güzelleşelim!

1. İçelim, güzelleşelim!

Çok eskiden, uzun yıllar önce, yılını tarihini hatırlamıyorum, hatırladığım eşsiz lezzetiydi.
    Ev büyüktü ve ben diplere mahzen etkisi deneme amaçlı içki şişeleri yerleştirmiştim.
    Amacım dayanıklılıklarını ve zaman etkisini ölçmek olabilir, saklamak olabilir, stok olabilir, yokluğunu çekmeme olabilir.
    Sigarayı bıraktım ama on altı yaşımda başladığım içiciliğimden hiç vazgeçmedim.
    Asmalımesçit meyhanelerinin sohbetli rakı masalarının tadını alan birinin rakıdan vazgeçmesi mümkünatsız, denemek de herkese kısmet olmaz.

İlk tanışıklık en güzel kuru fasulyenin bu meyhanelerde yenebilirliğinin keşfi ile başladı, öğle yemeklerine sadece kuru fasulye yemek için bu mekanlara gitmeye başladığımda yaş on beş, içmeye başladığımda onaltı olmuştu.

Bir gün dipte köşede unuttuğum şarap şişelerinden birini açıp içmemle birlikte şarapçılığım başladı, bu anlatılması bile zor şahane lezzeti keşfetmiştim.

Şimdi ne olur ne olmaz diye evde içki yapımında biraz mesafe aldıktan sonra şekerin alkol ile ebeveyn ilişkisi içinde olduğunu gördükten sonra şekerle de arayı düzelttim.

Yarasın, şifa olsun, afiyet olsun, masayı kuruyorum.

2. Esenlikler dilerim.
    Başlığa ikinci mesaj da benden olsun; afiyet olsun efendim.
    Her şey sudan meydana gelmiştir.
    Thales

Hayırlı olsun efendim...

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

“Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.”
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Aşık Veysel Şatıroğlu

6. Metil alkolün kaynama derecesi 64,7.
    Etil alkölün kaynama derecesi 78,37.

Konumuz damıtma olunca bu dereceleri bilmemiz lazım.
    Damıtabilmek için mayalanmış ve yüzde on civarı alkol üretmiş bir şıramız olmalı.

Damıtma yoluyla dereceler yükseltiliyor. Hareket noktamız bu.

Türkiye’de yayınlanan bütün içki ve tütün istatistikleri külliyen palavradır. Artık herkes evinde rakı damıtıyor. Hem de endüstriyel boyutta. Polis basmasın diye yer adı vermiyorum. Akşamcılar bilir, gidin, mezeyi siz götürüyorsunuz, litresi 25 TL'ye halis boğma rakı, ben daha iyi markalı bulamadım. Yine Suriçi bir semtte dolaşıyorum, onlarca dükkan, her birinde 10 tanesi 2 TL makina sarması sigara, kaçak tütünden. Devletin vergi kaybı milyarlarca TL, kardeşim.

http://www.paraanaliz.com/2017/ekono...user-mi-15662/

Aşık Veysel Şatıroğlu

Günümüzden bugüne, değişen fazla bir şey yok...

Alıntı Originally Posted by Pert Yazıyı Oku

Aşık Veysel Şatıroğlu

Sayfa 1/442 1231151101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •