Sayfa 19/31 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 244 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Bant Sıkışmaları (İlk 30 Senet) Tüm Periyotlar

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu konu hakkında düşünen yok mu hiç ? Geriye dönük teste devam edeceğim ama yazılım bilgim olmadığı için ilerleme çok yavaş oluyor. Bu da beni konudan soğutuyor... Eğer düşünce zenginliği oluşursa parametre ve yöntemleri içeren indikatörleri değiştirerek devam etmek istiyorum... Eğer konu hakkında görüş belirten olmazsa elimdeki yönteme devam etmek zorundayım... Daha fazla ilerleme kaydetmek için ne yapmam gerektiği konusunda kararsızım.

Özellikle mekanik alım satım sistemleri üzerinde çalışan arkadaşlar varsa onların görüşlerini ve yardımlarını bekliyorum...
    Sistemden çıkış (SAT) sinyali için MACD (Trigger-2) çok hızlı geldi. İlk 10'a giren çıkan senet sayısının değişkenlik hızı yüksek olduğu için çok fazla alış satış yaptırıyor. Şart olarak sadece ilk 10'a giriş çıkış denendiğindeyse fazla prim yapan senetlerin yapmış oldukları bu primlerinin ise ilk 10'dan çıkışı beklediği için eridiği görülüyor. Kapanış değeri yerine ortalama ve 13 değerinin yerine ise daha yüksek bir değer kullanıldığındaysa zararlı işlem sayısı azalıyor ki bu olumlu. Şimdi en önemli noktanın sistemden çıkış şartının olduğu görülüyor. Ya MACD standart kriter kullanılacak ya da başka bir kritere göre sistemden çıkış sağlanacak. Bunlar StocRSI'nın 0.70 veya 0.80 eksenlerini aşağıya kırması ya da farklı 2 ortalamanın sat sinyalini oluşturması veyahutta belli sayıda barın dip yapması olabilir. Örneğin 5 barlık bir dip, satış kriteri olarak denenebilir...

Bu hafta ilk kez günlük ve haftalık sinyal üretilemedi. Sistem geriye dönük performanslar:

GÜNLÜK

HAFTALIK

FENER BİR TÜRLÜ MACD'İ POZİTİF BÖLGEYE TAŞIYAMADI...

İYİ TATİLLER...

NEVİ ŞAHSINA MÜNHASIR BASİT BİR MEKANİK ALIŞ SATIŞ SİSTEMİ

BEKLEYEN POZİSYONLAR

#FENER BEKLERKEN #ARMDA GELDİ

Sayfa 19/31 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz