Sayfa 14/53 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    merhaba,
    2008'den beri kullanıyorum.
    Komisyon oranı makul. Onbinde 7,5. Hesap açma ücreti 10 TL
    Bunların dışında hiçbir ek ücret (yıllık mkk ücreti gibi) YOK.
    100 TL ve üzeri Eft ücretsiz.
    Ekran olarak gecikmeli verili Matriks veriliyor.
    syg.
    Kullandığım iki hesabın biri burada. Diğeri de bir banka aracı kurumu. Az al-sat yapan biri için en düşük maliyeti burası sunuyor diyebilirim.
    Fon alıp satmak isteyenler için TEFAS entegrasyonu da güzel çalışıyor. X bir aracı kurumda A portföyün fonu varken B'inki yok. Tacirler ne varsa koymuş. Eksik noktası açığa satış günlük limit ve kredi için büyük overall istiyorlardı. Eskiden hesap açma bedavaydı 10 lira olmuş ama çok para değil tek seferlik verilir.
     Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Matrix gold için 117 TL aylık ödüyorum aracı kurum dağılımını da veriyor anlık.
    Ama 117 TL lik işlem yapmıyorum doğrusu Bu hizmeti daha uygun nasıl alabilirim?
    Derinlik lisansının borsa payı 48 TL, anlık dağılım + aracı kurum dağılımı da 25-30 tl var ikisinin toplamı. Bu iki kalemin toplamı 70-80 TL ediyor. Programın veri gösterme kısmına da aracı kurum ne kadar pazarlık etse düşeceği belli bir yere kadar. O fiyata kullanıyorsanız bence iyi.
     Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Merhaba
    Ben aylık 1000-2000 TL alımım olacak.Düzenli olarak her ay alacağım. Herhangi bir ekran yüzeysel veya derinlemesine görmek istemiyorum. Netten veya mobilden al-sat yapabileyim yeter. Hesap işletim ücreti, hesap bakım ücreti, o ücreti, bu ücreti olmayan, can sıkmayan komisyon oranı iyi olan hangi aracı kurumu kullanabiliriz?
    Tacirler güzel, temettü komisyonu ve alım satımlar hariç ekstra almaz. Memur filansanız Ziraat Halk gibi bankalar binde bire düşüyor o oranı alırsanız banka kurumlarında kalmakta bence mantıklı. Parayı oradan buraya eft yaptığına değmez çünkü.
    Geçen ay on binde 4 ödediğim bir kuruma yılda ödediğim aylık hesap bakımı + komisyonu hesapladım, ödediğim masrafı hacme bölünce binde ikiye geldiğini gördüm. Dehşete düşüp hesap kapattım.
    Overall büyük olsa hesabı tutardım herkes kendi şartlarına göre kurum seçmeli.

2.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Bu rakamlar için bankada hesap açmanızi tavsiye ederim. Standard komisyon binde 2 ayda bir kez alıp satmayacaksaniz, 2 ile 4 lira arasında bir maliyetiniz olur. Araci kurumlar işlem hacmi yüksek kişilere indirim yaparlar, hadi iyi fiyat aldınız diyelim, onbinde 8 olsun, 80 kuruş ile 1.6 lira arasında malitetiniz olur.

Bankanın güvenirliği varken 2 lira için araci kurum riskini almak bana mantıklı gelmiyor.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkür ediyorum öneriniz için.Aracı kurumlardaki hesap için herhangi bir garanti var mı devletin filan? Ben 10-20 sene biriktirmeyi düşünüyorum.İntegral Yatırım saklama ücreti almadığını tüm ücretlerin 10 binde 5 olan komisyon içerisinde olduğunu söylediler. İntegral Yatırım ile çalışan var mı nasıl kurumdur? Sizin söyledikleriniz de mantıklı geldi aslında amacım sadece öğrenmek.En önemlisi banka hesaplarında devletin belli bir koruması mevcut banka batsa bile.Aracı kurum batarsa ne olur?

3.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Teşekkür ediyorum öneriniz için.Aracı kurumlardaki hesap için herhangi bir garanti var mı devletin filan? Ben 10-20 sene biriktirmeyi düşünüyorum.İntegral Yatırım saklama ücreti almadığını tüm ücretlerin 10 binde 5 olan komisyon içerisinde olduğunu söylediler. İntegral Yatırım ile çalışan var mı nasıl kurumdur? Sizin söyledikleriniz de mantıklı geldi aslında amacım sadece öğrenmek.En önemlisi banka hesaplarında devletin belli bir koruması mevcut banka batsa bile.Aracı kurum batarsa ne olur?
    Bu sene icin 143604 tl ye kadar garanti mevcut. Nasilki banka batarsa 100000 tl ye kadar aliyorsun bunun icinde 143604 tlye kadar alabiliyorsun.
    Bu garanti kapsamina hisse senetleri, tahvil ve bono, yatirim fonlari, nakit odemeler ve repo girer.

4.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Bu sene icin 143604 tl ye kadar garanti mevcut. Nasilki banka batarsa 100000 tl ye kadar aliyorsun bunun icinde 143604 tlye kadar alabiliyorsun.
    Bu garanti kapsamina hisse senetleri, tahvil ve bono, yatirim fonlari, nakit odemeler ve repo girer.
    Benim de bildiğim takastaki menkullerin hepsi garantide. Nakit vb.de dediğiniz gibi.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Peki aracı kurum baktı batacak gibi benim adıma haberim olmadan satabilir mi her şeyi?

6.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Peki aracı kurum baktı batacak gibi benim adıma haberim olmadan satabilir mi her şeyi?
    O çok zor bir şey, çok büyük yaptırımlarla karşılaşabilir kurum, ayrıca mkk blokajı ile sen blokajı koyduğun anda ne se, ne aracı kurum nede bir başkası sen blokajı kaldırmadan portföyünden birşey satamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    O çok zor bir şey, çok büyük yaptırımlarla karşılaşabilir kurum, ayrıca mkk blokajı ile sen blokajı koyduğun anda ne se, ne aracı kurum nede bir başkası sen blokajı kaldırmadan portföyünden birşey satamaz.
    Peki blokajı belli sayıya mı koyuyoruz. Örneğin benim 10 lot hissem var. Her ay 10 lot hisse daha alıyorum diyelim. Her ay blokaj mı koymam lazım yoksa benim X hisseme blokaj koy veya tüm hesabıma blokaj koy gibi mi işliyor? A hissesine blokaj koyduktan sonra A hissesi satın alsam onlarda korumaya giriyor mu? Veya portföydeki B hissesinin durumu ne oluyor?

8.  Alıntı Originally Posted by steed1987 Yazıyı Oku
    Peki blokajı belli sayıya mı koyuyoruz. Örneğin benim 10 lot hissem var. Her ay 10 lot hisse daha alıyorum diyelim. Her ay blokaj mı koymam lazım yoksa benim X hisseme blokaj koy veya tüm hesabıma blokaj koy gibi mi işliyor? A hissesine blokaj koyduktan sonra A hissesi satın alsam onlarda korumaya giriyor mu? Veya portföydeki B hissesinin durumu ne oluyor?
    İki türlü de olabiliyor, istersen yatırımcı blokajı seçerek blokaç koymak istediğin menkul değere istediğin adet kayoabilirsin, istersende otomatik blokajı kullanarak otomatik tüm menkullarının üzerine koyabilirsin.

Sayfa 14/53 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •