Sayfa 28/53 İlkİlk ... 18262728293038 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 217 - 224 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

Ziraatyatırım “minimum komisyon oranımız 53 kuruştur” gibi bir ibareyi sitelerine eklemişler. Binde 1 oranla çalışıyordum. Bu komisyon oranının devreye girmesi için en az 500 tl lik alımlar yapılması lazım. Kademeli alış yapanlar için çok sıkıntılı. Bazı hisse alışlarında yüzde 1,5 komisyon kesintisi gerçekleşiyor. Bu geçen hafta uygulamaya başlamışlar. Durduk yere bu şekilde müşteri ile anlaşmadan kafalarına göre komisyon şartları ile oynamaları hukuki mi ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    SPK ya sabah yazdım, başka başvurulacak bir yer var mı? Birde hesabın kapanmayisinin bana nasıl zararı olabilir? Mesela hesapta hiç para olmadığı halde işletim ücreti altinda her ay 10 lira eksi olarak hesaptan dusebilirlermi?
    alamaz. kurumla irtibata geçin. Mesela kapattık diyorlar ama pasife alıyorlar. Açık olduğunu MKK sitesinden gördüğüm eski hesaplarım (banka/aracık kurum) vardı. Hepsini kapattırdım.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    alamaz. kurumla irtibata geçin. Mesela kapattık diyorlar ama pasife alıyorlar. Açık olduğunu MKK sitesinden gördüğüm eski hesaplarım (banka/aracık kurum) vardı. Hepsini kapattırdım.
    Kapamaya ısrar ettiler, bende SPK ya dilekçe yazdım Ergenç kendileri arayıp kapatırlar.

4. 10 binlik alış yaptim
    10.5 tl komisyon
    0.50 tl bsmv

bu sizce normal mi satarken de aynı ücret.
    önceden daha az kesiliyor du diye hatırlıyorum
    aracı kurum a1capital
    yarın konussam faydası olurmu önceden 10binde 7 diye hatırlıyorum.. kafalarına göre değiştirme hakları var mı

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Gözünü para hırsı bürümüş , sürekli yatırımcının portföyünü tırtıklayan, her yaptıgı şeyden para isteyen OSMANLI YATIRIMDAN uzak durun.

Eft ye para, Hesap boşta dursa para ister. Senelerce hesabınızı kullanmayın 2000-3000 tl gibi yüksek hesap işletim ücreti ile karşılaşabilirsiniz.

6. Vakıfbank ile çalışan varmı? bana oran bir banka için viop özelinde (onbinde2) gerçek olmayacak kadar çok iyi geldi

https://www.vakifbank.com.tr/viop.aspx?pageID=1086

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Vakıfbank ile çalışan varmı? bana oran bir banka için viop özelinde (onbinde2) gerçek olmayacak kadar çok iyi geldi

https://www.vakifbank.com.tr/viop.aspx?pageID=1086
    normalde bankalar hep yüksek olarak bilinir
    oran banka kökenli olmayan aracı kurumlarla aynı.
    geçen ICBC bana onbinde 6 dedi viop için. Keza TEB yatırımda onbinde 5
    Tacirler onbinde 2 mesela.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8.  Alıntı Originally Posted by muzo8 Yazıyı Oku
    10 binlik alış yaptim
    10.5 tl komisyon
    0.50 tl bsmv

bu sizce normal mi satarken de aynı ücret.
    önceden daha az kesiliyor du diye hatırlıyorum
    aracı kurum a1capital
    yarın konussam faydası olurmu önceden 10binde 7 diye hatırlıyorum.. kafalarına göre değiştirme hakları var mı

SM-G950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    her kurum farklı keser, bankalar alırken binde 2, satarken binde 2 keser

senden binde 1 kesilmiş.

fazla mı dersen değil.

Sayfa 28/53 İlkİlk ... 18262728293038 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •