Sayfa 32/53 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

1. Merhaba,

2 ay kadar önce borsaya girişte vakıfbanktan hesap açtım, Binde 2 komisyonları vardı. Bir arkadaşın önerisiyle ekranları daha güzel dediği için ziraat bankasına geçtim. Komisyon oranı binde 1.5 fakat devlet memuru olduğum için binde 1'e düşürdüler. Fakat burada da şöyle bir sorun yaşadım. Ziraat yatırımın ZBorsa, ZPro, Ztrader gibi bir çok ekranı var. Derinlik satın alıyorum, ZPro da çalışıyor ama Zborsa da çalışmıyor. Onu da almak istersen ekstra ücret. Mesela mobil uygulamada da derinlik göremiyorum ZProda görebildiğim halde. Ayrıca aylık komisyon geliri 350-360 civarı olursa ücreti iade ediyoruz demişlerdi, Yeni yılda 500 e çıkarıyorlarmış. Fiyatları artırmışlar falan. Duyduğuma göre bazı aracı kurumlar hem binde 1 den daha düşük komisyon alıp hem de bu derinlik gibi ekranları ücretsiz ya da çok düşük ücretle sunabiliyorlarmış.

Aradığım şey komisyonu daha uygun ve derinlik gibi ekran ücretleri makul veya ücretsiz sunan bir aracı kurum olması ayrıca güvenilir ve ekranları kanser etmeyen bir aracı kurum. Misal derinlik satın alınca telefondanda görebilmek istiyorum internet sayfalarındanda.

Portföyüm çok yüklü değil, 30 bin - 110 bin arası portföy değeri şuanki. Bu şekilde önerebileceğiniz güvenilir bir aracı kurum var mı acaba? Misal paramı çekmek istediğimde benden komisyonda azalttıkları ücreti eft ücreti olarak almasınlar. Yada başka isimler altında bana masraf çıkarmasınlar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    "BORSADA ARACI KURUMLAR İLE İLGİLİ TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ "

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. O videoyu izledim, yeni bir şey söylemiyor. Keşke banka aracı kurumlarıyla karşılaştırma yapsalardı. Komisyon, kesintiler...
    Bunlardan acaip paralar kırpılıyor. Hisseyi bir iki kademe aşağıdan aacağım diye ekran gözetiyorsun ama aldığın anda ÇAT komisyondan üç kademe birden kaybediyorsun.

maaşından ayırdığı tasarruflarıyla hisse alacak bir ücretli için

aylık aracı kurum aidatı olmadan
    internet ortamında işlem yapma şartıyla
    3/10.000 komisyon ile imkan sağlayacak (veya ne ise)
    aracı kurum biliyor musunuz?

5. Sankoda yuzbinde 0.65 ....yıllık 272 bin komisyon aylık 24 bin civarı.....daha aşağısını duyan var mı?....sankoda ben herkese onbinde 2.5 actiriyorum....açın konusun...derinliklerde bedava
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Aylık 10 milyon hacime yüzbinde 9 veren aracı kuruma geçeceğim. Sanırım daha aşağısını bulamam.
    M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yapı kredi, 55 tl yıllık bakım ücreti kesmiş. Bunu da yatırım hesabının bağlı olduğu vadesiz hesapta "yapı kredi bankası devir" açıklamasıyla belirtmiş. Zaten hisse senedi alış ve satış yapıldığında da yapı kredi bankası devir açıklaması yazıyor. Hesap hareketlerinde daha anlaşılabilir açıklamalar yer alması gerekir diye düşünüyorum.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    "BORSADA ARACI KURUMLAR İLE İLGİLİ TÜM MERAK ETTİKLERİNİZ "

Video başlığı çok ilgi çekici. Ama başka bir arkadaşın da dediği gibi içerikte bilinmeyen bir şey yok.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Aylık 10 milyon hacime yüzbinde 9 veren aracı kuruma geçeceğim. Sanırım daha aşağısını bulamam.
    Kim veriyor bu oranı? Benim de işlem hacmi buluyor o rakamları.

Sayfa 32/53 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •